A ide sa ďalej, ako by sa nič nestalo

A ide sa ďalej, ako by sa nič nestalo
0

Dnes ma velmi zarazili dva clanky, ktore som si precital a musim podotknut, ze je to obrovsky vysmech slusnym ludom priamo do tvare.

Smer si chrani svojich ludi a zije s vedomim nedotknutelnosti. Zial za stav nasho statu su zodpovedni aj obcania, nakolko volia to co volia. Ludia, ved uz sa konecne preberte!!! Ja ako obcan tejto krajiny som z takeho spravania sa tych co su pri moci totalne znechuteny.

To je síce pravda, ale obávam sa, že plačeš na nesprávnom hrobe.

Myslím, že drvivá väčšina čitateľov tohto fóra sa už prebrala… :wink:

Omyl, to nie je plakanie na nespravnom hrobe, toboz nie nariekanie. Kazdy clovek ma pravo vyjadrit svoj nazor na urcite veci a takisto na dianie v nasom state. Ostatne aj k tomu sluzia blogy. Takze len som vyjadril svoj nazor na aktualne dianie. Samozrejme nik ta nenuti aby si s danym vyjadrenim suhlasil. Kolko ludi tolko nazorov.

Ja s tým práveže súhlasím… Ale práve nedávno som tak uvažoval, čo sa tu asi deje v rámci našej polarizácie spoločnosti.
Formujú sa “skupinky” dajme tomu “progresívne”. Niekedy viac, inokedy menej “slniečkárske”, viac alebo menej ľavicové/pravicové/liberálne, ale v zásade vnímam nárast iniciatív ľudí, ktorých by som už nazval “prebudení”. Stretávajú sa vo svojich komunitách, niekedy sa vybíjajú na analýzach, výzvach, listoch, verejných iniciatívach, ale v zásade stále sú len akousi uzavretou skupinkou.

No a okrem nich samozrejme aj “neprebudení” a podľa volebných preferencií ich je stále dosť, či skôr rovnako a to napriek tomu, že staré generácie postupne vymierajú. Ak vezmeme do úvahy, že tento volebný potenciál sa v podstate delí medzi SMER-SNS-ĽSNS, vyplýva mi z toho, že ani tie progresívne smery zatiaľ toho veľa nedokázali. Pritom pri 60% volebnej účasti je 40% potenciál stratených voličov veľmi zaujímavé číslo.

Takže, v rámci blogov a voľných myšlienok uvažujem, že niečo treba robiť inak. Sedieť vo vlastnej komunite, chváliť tých svojich, poklepávať sa po pleciach v štýle “dobre si to povedal” je totiž presne to isté, čo sa deje v každom z týchto táborov. Viem, že tú “zmenu myslenia” je potrebné urobiť inak. A keby som mal konkrétny nápad, tak ho sem rovno napíšem… :confused:
Stále kdesi v pozadí uvažujem, že ak tých neprebudených dokážu opantať ľudia, ktorými niekedy opovrhujeme (z pohľadu hodnotových a iných atribútov), ale pritom naše “elity” zďaleka nepritiahnu toľko pozornosti (respektíve dôvery voličov)…

Takže len som chcel naznačiť, že kým nevylezieme z našich komunít, je to len mlátenie prázdnej slamy…

Pozri v ramci svojho zamestnania sa stretavam denne s mnozstvom ludi a ver ze v ulite komunity zalezeny urcite nie som. Neveril by si kolko ludi stale nevie co je to PS. Uz vedia.:wink: