A ide sa ďalej, ako by sa nič nestalo

A ide sa ďalej, ako by sa nič nestalo
0

#1

Dnes ma velmi zarazili dva clanky, ktore som si precital a musim podotknut, ze je to obrovsky vysmech slusnym ludom priamo do tvare.Smer si chrani svojich ludi a zije s vedomim nedotknutelnosti. Zial za stav nasho statu su zodpovedni aj obcania, nakolko volia to co volia. Ludia, ved uz sa konecne preberte!!! Ja ako obcan tejto krajiny som z takeho spravania sa tych co su pri moci totalne znechuteny.


#2

To je síce pravda, ale obávam sa, že plačeš na nesprávnom hrobe.

Myslím, že drvivá väčšina čitateľov tohto fóra sa už prebrala… :wink:


#3

Omyl, to nie je plakanie na nespravnom hrobe, toboz nie nariekanie. Kazdy clovek ma pravo vyjadrit svoj nazor na urcite veci a takisto na dianie v nasom state. Ostatne aj k tomu sluzia blogy. Takze len som vyjadril svoj nazor na aktualne dianie. Samozrejme nik ta nenuti aby si s danym vyjadrenim suhlasil. Kolko ludi tolko nazorov.


#4

Ja s tým práveže súhlasím… Ale práve nedávno som tak uvažoval, čo sa tu asi deje v rámci našej polarizácie spoločnosti.
Formujú sa “skupinky” dajme tomu “progresívne”. Niekedy viac, inokedy menej “slniečkárske”, viac alebo menej ľavicové/pravicové/liberálne, ale v zásade vnímam nárast iniciatív ľudí, ktorých by som už nazval “prebudení”. Stretávajú sa vo svojich komunitách, niekedy sa vybíjajú na analýzach, výzvach, listoch, verejných iniciatívach, ale v zásade stále sú len akousi uzavretou skupinkou.

No a okrem nich samozrejme aj “neprebudení” a podľa volebných preferencií ich je stále dosť, či skôr rovnako a to napriek tomu, že staré generácie postupne vymierajú. Ak vezmeme do úvahy, že tento volebný potenciál sa v podstate delí medzi SMER-SNS-ĽSNS, vyplýva mi z toho, že ani tie progresívne smery zatiaľ toho veľa nedokázali. Pritom pri 60% volebnej účasti je 40% potenciál stratených voličov veľmi zaujímavé číslo.

Takže, v rámci blogov a voľných myšlienok uvažujem, že niečo treba robiť inak. Sedieť vo vlastnej komunite, chváliť tých svojich, poklepávať sa po pleciach v štýle “dobre si to povedal” je totiž presne to isté, čo sa deje v každom z týchto táborov. Viem, že tú “zmenu myslenia” je potrebné urobiť inak. A keby som mal konkrétny nápad, tak ho sem rovno napíšem… :confused:
Stále kdesi v pozadí uvažujem, že ak tých neprebudených dokážu opantať ľudia, ktorými niekedy opovrhujeme (z pohľadu hodnotových a iných atribútov), ale pritom naše “elity” zďaleka nepritiahnu toľko pozornosti (respektíve dôvery voličov)…

Takže len som chcel naznačiť, že kým nevylezieme z našich komunít, je to len mlátenie prázdnej slamy…


#5

Pozri v ramci svojho zamestnania sa stretavam denne s mnozstvom ludi a ver ze v ulite komunity zalezeny urcite nie som. Neveril by si kolko ludi stale nevie co je to PS. Uz vedia.:wink: