Ako bojovať proti fašizmu na Slovensku? [idea na rozpracovanie]

Ako bojovať proti fašizmu na Slovensku? [idea na rozpracovanie]
0

nemyslím si, že edukovať pomôže, pretože ĽSNS sa “ničím nelíši” od ostatných strán v parlamente …

ľudia si totiž pod politikou LSNS predstavujú iba A a ako nezainteresovaný nemusia vidieť B …

keby som vedel kresliť urobil by som facebookovú stránku s názvom Marián Kotleba náš predseda vlády a dával tam karikatúry ako vyzerá súčasný režim a ako by vyzeral režim za vlády LSNS …

prvý obrázok

… občan vybavuje na úrade … v súčasnom režime občan sedí v kresle, úradník v podobnom kresle …
režim LSNS úradník sedí na drahom veľkom kresle občan na drevenom štokrlíku …

… občan podáva sťažnosť … v súčasnom režime … sťažnosť skončí v šuplíku
v režime ĽSNS … sťažovateľa odváža polícia …

… občan vidí ako výrastkovia bijú neprispôsobivého občana
. … v súčasnom režime polícia odváža bijúcich
… v režme LSNS polícia a výrastkovia bijú neprispôsobivého aj občana

… občan dáva obálku (úplatok) inému občanovi
… v súčasnom režime prijímateľ odchádza preč …
… v režime LSNS polícia odváža platiteľa úplatku, príjemca si necháva peniaza a odchádza preč…

… človek na vozíčku … v súčasnoom režime dostáva šek na 1488 €
… v režime LSNS dostáva uniformovaný šek na 1488 € a vozíčkar vchádza do zariadenia, ktoré sa veľmi silno podobá väzeniu s nápisom sociálny ústav…

… a dalo by sa najsť aj veľa iných príkladov, čo znamená fašistický režim a v čom sa líši od súčasného zlého sveta … a nešlo by o klamstvaá

Pôvodný fašismus a jeho súčasné vnímanie: to je to isté ako hacker a jeho pôvodný význam a súčasný pejoratívny význam.

Množstvu ľudí som vysvetľoval, ž to je cracker, a hacker je ten čo “dobre vie s počítačmi”. Vzdal som to. Viete, že dnešný všeobecný pojem “gramofón” je pôvodne meno firmy?

Proste ak je fašismus vnímaný zle tak to asi treba akceptovať.

P.S.: navyše toto:

[quote=“Rastislav_Strhan, post:20, topic:2385”]…podporujúci autoritatívnosť režimu…
…že ľudia by mohli preferovať systém s obmedzenou demokraciou, presadzovaním “práva väčšiny” (nemusí ísť priamo o potlačovanie menšín), štátnym dirigizmom a inými prvkami…
[/quote]

Tak aj naše "demokracia je fašismus. Veď volby sú presadzovanie väčšiny nad menšinou. Štátny dirigizmus u nás celkom bujnie. Ak smer nie je autoritárska strana, tak ktorá je…

Proste sa treba zmieriť so zlým obsahom slova “fašismus”. Lebo obsah je dnes (správne) považovaný za zlý.

https://vyzva.prezident.sk/

Hmm možno by nebolo úplne odveci sa zapojiť, alebo inšpirovať sa riešeniami tejto výzvy… :slight_smile:

100% súhlas, veľmi som sa potešil, keď som videl tú výzvu v utorok :slight_smile:

Ja som online marketér, ak by niekto tvoril tím a potreboval by pomôcť, tak sa rád pridám do nejakého tímu.

Ahoj,

som rád, že tu niekto otvoril túto tému nie z politického, ale z ľudského pohľadu (alebo ako by som to nazval). Cítim to rovnako a prikladám pár svojich kvapiek (nech už to znie ako to znie :sweat_drops:) do spomínaného mora. Možno hovorím už spomínané a možno to niekomu nejako niečo:

• Hlbšia analýza nerozhodného/občasného voliča. Bolo to tu naznačené, no pre sústredenejší boj je pravdepodobne akútne dôležité presnejšie popísať cieľovku. Napr zákl. a stredné školy by boli určite otvorené zábavno-vážnym prednáškam a decká by si určite radi niečo vypočuli miesto hodiny dejepisu. Som si istý, že podobné iniciatívy a programy sú a boli, no treba to omieľať stále dookola.

• Spomínal si vytvorenie FB skupiny. Možno by som sa zameral na už fungujúce a úspešné skupiny, ktoré prispievajú zosmiešňovaním ĽSNS a pod. a prepojil ich spoločnou iniciatívou. Ľudia produkujúci tento obsah by mohli byť otvorení nejakej spoločnej myšlienke :slight_smile: Ešte viac kvapiek do mora…Zapojenie iných soc. sietí, vytvorenie a promovanie # a pod. (si marketér tak asi rozumieš, čo myslím)

• Zastrešiť všetky možné iniciatívy pod jeden info web/feed/kańál…?. Ako som spomínal, väčšina funguje na neziskovej báze a všetkých spája jeden spoločný cieľ. Myslím, že tam existuje veľa predpokladov na zhromažďovanie ľudí s rovnakou myšlienkou pod jednu strechu. Určite by skvelo fungovali rôzne infografiky, či už vážne alebo zosmiešňujúce

• Reakčný kanál, kde by odborníci či verejne známe osoby bojujúce proti neofašizmu reagovali na každý jeden výrok. Inteligentné zosmiešnenie resp. absolútne potopenie názorov a tvrdení na odbornej úrovni by mohlo byť silnou zbraňou pre nerozhodného voliča typu2. Problémom by asi bolo nájdenie vhodného média. Následne by bol obsah reakčného kanála predhodený satirikom, karikaturistom a pod.

• Séria spotov a grafík s príbehom produkovaná dobrovoľníkmi, umelcami a osobami so silným verejným dopadom. Poukazovať na demenciu tvrdení, ideológiu, prepojenia a pod… Určite tu niečo podobné bolo, veľa sa o tom hovorí, píše, točí, no stále to je pravdepodobne málo. Nemyslím si, že zvyšovanie pozornosti na túto tému prináša pozornosť konkrétnej polit. strane. Myslím, že “aj zlá reklama je reklama” je tak trochu prežitok, opravte ma, ak sa mýlim :stuck_out_tongue: nie som expert.

• Merch za výrobné náklady?

• Alternatívy a jednoduché, priamočiare riešenia. Predovšetkým ak hovoríme o prvovoličoch…uvedomme si, že v 18 nemá človek taký rozhľad a volí najčastejšie jednoducho a “akčne”? Mnoho mladých z môjho okolia argumentovalo, že to je jediná strana, ktorá “bude niečo robiť” a volí antisystémovo. Myslím, že to sa dosť podrobne rozoberalo aj v iných diskusiách. Sofistikovaný volebný program môže odradiť, jednoduchý môže zaujať viac?

• Kopírovanie a upratovanie ich krokov a cesty Možno si spomínate, no ĽSNS bola vo svojich začiatkoch veľmi aktívna medzi ľuďmi. Rozumiem, že by bolo nákladné robiť z neziskového hľadiska to, čo robili oni, no mohla by to byť veľmi efektívna cesta pre inteligentnú osvetu “v uliciach”

Včera (4.5.2019) sa konal výstup na Bradlo pri príležitosti 100. výročia smrti M. R. Štefánika. Stretli sa tam o.i. aj zástupcovia PS a ĽSNS. Ivan Štefunko dal na FB zopár fotiek a z komentárov k nim je zrejmé, že naši členovia, podporovatelia čí partneri nevedia, ako správne postupovať. Radikálne reakcie sú len vodou na mlyn radikálov.
Treba nám pokračovať v tejto téme s cieľom, aby sme rozpracovali jednoduchú príručku pre verejnosť v spolupráci s erudovanými odborníkmi. Hanbím sa to povedať, ale niečo podobné, s čím kedysi začínal Fico.
Čo si ja uvedomujem, s fašistami sa nedá bojovať ako s komunitou na verejnosti. Tam sú silní, pod vplyvom kolektívu a nie sú nastavení počúvať. Čítal som o prípadoch, keď ľudia, ktorí boli sami predmetom nenávisti fašistov, navštívili konkrétneho jednotlivca u neho doma, zaklopali mu na dvere, uviedli mu základné informácie o sebe a spýtali sa, čo proti ním má. Niekedy to zabralo.
Množstvo fašistov a pod. extrémistov sa skrýva medzi fanúšikmi mnohých športových klubov. Keď som bol mladý, bol som fanúšik Slovanu a viem veľmi dobre, ako na jednotlivca funguje davová psychóza. Keď sa začali radikalizovať, odišiel som od nich. Na západe začali s extrémistami medzi fanúšikmi účinne bojovať. U nás máme zástupcov extrémistov priamo vo vedení klubov (napr. Kmotrík ml.) Musíme vymyslieť, ako inteligentne bojovať s takýmito, ktorí vďaka akejsi pozícii na piedestále priťahujú veľa ďalších.

Naprostý súhlas.

Aj pre toto je pre mňa záhada prečo ste sa rozhodli túto komunitu dať k ľadu. Veď to môže byť skvelý zdroj informácií (z dola), námetov a práce…