Ako jednoducho sceliť EÚ

Ako jednoducho sceliť EÚ
0

Ahojte,
mám jeden sen, ktorý by som rád raz videl.
Čo si myslíte o tomto?
http://lab20.abodka.sk/assets/player/KeynoteDHTMLPlayer.html#0

Je to všetko len nástrelové, prosím brať ako nápad.
Matúš

Pekná prezentácia.

Čo sa týka verejnoprávnych médií, bridí sa mi predstava, že by som mal prispievat ešte na ďalšie. (To je však na inú debatu, povinná platba na RTVS)
Nemyslím si, že verejnoprávny EU kanál v angličtine by mal veľkú sledovanosť.
Tí, ktorí nevedia anglicky, by ho nesledovali. Tí, ktorí vedia, nie sú sledovači televízie. (Možno sa mýlim, súdim podľa seba)
Keďže by sa jednalo o “mainstreamové” médium, bolo by tak zaškatuľované a fanúšikmi nacionalistov ignorované.

Kvitujem že si tomu dal taký pekný šat , čo je zároveň ale aj veľký mínus kedže si to nedal sem textovo človek si to nemôže raz dva prečítať a nemôže sa vyjadriť ku bodom v presnom znení ale musí si to vyťahovať z prezentácie .

Ale čo ma pobúrilo je už nadpis - ako jednoducho sceliť EÚ.
A jednoduché scelenie EÚ by malo znamenať že spravíš z Európanov jednotný národ (neviem ako) , a verejnou super-EÚ televízou ktoré je vraj dierou na trhu (dierou na trhu boli žiletky) financovanou od každého štátu v anglickom jazyku. Už vidím ako zaniknú ĽSNS a podobné existencie z týchto dvoch faktov.

Že vytvoríš mega-štátnu televíziu (ako keby rtvs na čele s rezníkom nestačilo) a ono to scelí EÚ.

Mne nepríde že hlavnou témou “right-wing” je nedostatok europanstva alebo jeho veľké množstvo , či absencia štátnej televízie všetkých európskych štátov kde by som mohol pozerať program o rumunskej kuchyni .

Témou týchto strán vďaka ktorým získali popularitu sú veľké kľúčové témy (nie rumunská kuchyňa alebo európska superstar) ako napríklad Imigrácia , Dlh členských štátov , Spoločná mena , Mastrichtská zmluva , Euro-regulácie .

Inak myslíš si že ľudia potrebujú obrovskú štátnu televíziu aby si mohli pozrieť rumunskú kuchyňu ? Alebo európsku filmovú tvorbu ? Myslíš že to vyrieši dané kľúčové témy? Myslíš si že to oslabí nacionalistov ?

Ahojte.
Myslim, ze Matus si nezasluzil tuto “nakladacku” /prispevky Milana a Fera/. “Utopili” ste jeho napad v detailoch. Vsetko by zalezalo od toho, ako by bola cela “EU televizia” organizovana /programovo, personalne,financne, osahovo …/. Mohol by to byt jeden perfektny projekt a rovnako by to mohol byt totalny prepadak. Ako myslienka a napad je to rovnako dobre ako myslienka Europskej unie. Ako to moze dopadnut vidime sami. Staci jeden “migracny problem” a uz niekolko rokov preslapujeme na mieste. Nenaucili sme sa este riadit taketo velke celky a chyba nam odvaha a mozno aj schopnost sebareflexie, nazyvanie “veci” pravymi menami, institucionalna zodpovednost atd., aby sa tento projekt mohol zmysluplne rozvijat. Nechcem spekulovat, ale mozno aj tlaky z “vonku” su tak silne, ze EU ma problemy take, ake ma. Na tomto fore /komunita progresivne.sk/ to nevyriesime, ale mozeme riesit to, co je v nasich silach. Drzim nam palce.

Milan a čo hovoríš na Sulíkove video o jadre EÚ?

Zareagujem ti v správe kedže si nemyslím že to súvisi s touto témou .

To je veľmi všeobecné a vôbec sa mi to nepáči keď to takto označíš . Že ja neviem ono by to záležalo podľa tohoto a onoho . Príde mi to ako tá štátna appka na nehody. Existoval waze a ešte zopár ďalších appiek (ktoré ju aj tak prekonávaju o míle ) ktoré boli zadarmo, dáky úradník si zmyslel že chce zlepšovať ľuďom úroveň a že je tu diera na trhu . Popritom si mohol šupnúť zakázku pre kamaráta . A hľa máme tu mnoho-miliónovú zákazku ktorej význam bol 0. Spýtaj sa mladej rodiny či to sú vyhodené peniaze alebo nie ?
Veď predsa v štátnom sa to stopí a tie minuté peniaze môžme predsa porovnať z xy ukazovateľmi aby nám to pripadalo ako nič (hdp,celý rozpočet atď.)
Inak neviem si predstaviť funkciu,nestranosť a financovanie tejto inštitúcie .

Díkičko za spätné reakcie.
Áno, priznávam, že titulok je bulvárneho charakteru. Otazkou teda ostáva, či by ste si to otvorili aj tak.
Samozrejme, že to nevyrieši všetky problémy Únie, ale to ani spoločný roaming a aké haló je okolo toho však.
Prezka je nástrelová tj. hovorí o nejakom nápade, ktorý by sa mohol postupom času pretaviť v realizáciu.
Či to oslabí nacionalistov? Rozhodne. Či to vyrieši kľúčové témy? Nie, ale môže tomu pomôcť, veď predsa nikto nečaká, že Denník N vyrieši korupciu na Slovensku ale je správne o nej informovať a hovoriť o nej, pravda. Taktiež je pravda, že Fico si vyberá informačné omrvinky ohľadom EÚ. To isté robi Kaczynski alebo Orban. Ľuďom v Maďarsku predsa nemá kto vysvetliť viac. No a potom sa deje to, čo sa deje. Tiež to bude výborný zdroj na citovanie pre iné médiá a tým môžu viac tlačiť lokálnych politikov do kúta.
Čo sa týka tvorby, veď už dnes keď pozeráš Slovenské seriály, pride vám ako z lokálnej tv SENZI. Alebo TV Centrál. Problém je v peniazoch. Ak nebudú dostatočné peňažné toky na kvalitné seriály, tak ozaj jediný, kto tu bude robiť super veci bude práve USA. Sila TV ako média je zatiaľ neporovnateľná. Hrdosť byť občanom nejakého super štátu sa odráža v prenesených hyperbolách práve v TV alebo cinema tvorbe. USA sú si vedomí tohto javu a preto pri každom B-čkovom blockbusteri veje americká zástava na stožiari. Vedia to aj v Rusku a Putin žije len vďaka TV,
A že dnes sú hlavne mladí na nete? To je pravda. Čo však na tom nete pozeráme? Game of thrones? House of cards? Homeland? Sherlocka? Na Facebooku sa nezdieľajú feedy tipu American gods talent? Kto vytvára tento obsah? TV či net? TV tu bude ešte dlho, problém je, že dnes. neexistuje kvalitná EÚ tv a preto záujem o TV upadá. A platiť? Dnes sme omnoho viac ako kedy koľvek pred tým naučený platiť za obsah. Ja osobne platím Netflix, HBO, apple music, DennikN, SME, etc…