Analyza rozpoctu mestskej casti Sidlisko Tahanovce

Analyza rozpoctu mestskej casti Sidlisko Tahanovce
0

#1

Miestne zastupiteľstvo mestskej Časti Košice – Sídlisko Ťahanovce uznesením číslo 222/2017 z 19. rokovania konaného dňa 13.12.2017 schválilo programový rozpočet MČ – Sídlisko Ťahanovce na rok 2018

http://ke-inak.sk/2017/12/20/aky-mame-rozpocet-na-rok-2018/


#2

Nechápem.
Kde je tá analýza?
Čo ti z nej vyplýva?
Čo chceš od diskutérov počuť?
Že si pôvodný rozpočet pekne graficky znázornil? :+1:t2:


#3

Snazim sa zlozite veci zjednodusit. Analyza je v grafoch kam smeruju fina cie kde je fokus a ako su rozdelene. Z analyzi vyplyva Ze 70% prostrieskov ide na spra u zvusnych 30%. …
Od diskuterov by sa mi hodil feed back akl tentvoj. Ck zlepsit doplnit ci upravit. Neviem ci cital ten prvy prislevok ale postupne chcem riesit je otlive oblasti a alo sa daju robit efektivnejsie.

Dakujem za koment ck by si este na hrhoval … ak by si chcel povedat obcanom prave to ze treba znizit pracovnikov v samosprave … myslim ze som aj cital tvoj blog a potom si ho stiahol.

V rozpocte je vyznamna polozka 24000 eur ba plat zastjpcu starostu a twn svoju cinnost nezverejnuje a ked tak je to ta ista cinnost ako starosta. Tuto polozku by som presunul na prostredie.


#4

Nechcem ti brať ilúzie ale nič s tým neurobíš.
Neurobím ti rozbor, keďže to k ničomu nevedie, hlavne ak nepoznáš dopodrobna činnosť miestneho úradu a pracovné náplne, respek. vyťaženosť jednotlivých zamestnancov, teda za čo sú konkrétne platení. Ale ak chceš zapárať, môžeš porovnať približne rovnako veľké mestské časti s približne rovnakou infraštruktúrou a spýtať sa kompetentných na rozdielne výsledky.
Rozpočet si tvoje sídlisko robí každý rok rovnako a vychádza takmer z rovnakej výslednej sumy.
Preto zakonzervovaný spôsob nemá nik z kompetentných záujem meniť.

Problém obcí a miest je úplne inde. S tak smiešnou sumou na rok sú predurčené iba na udržiavanie súčasného stavu. Preto reči kandidátov na budúcich starostov pre voličov ako niečo vybudujú a zmodernizujú, čím drasticky zmenia život ľudí, napr. na tvojom sídlisku sú iba táraniny.

Zmeniť túto situáciu môžeš iba prostredníctvom politickej strany, ktorá bude mať záujem preniesť oveľa vyšší počet kompetencií a financií zo štátnej a krajskej správy na miestnu samosprávu, aby sa nemohli aj naďalej politicky a populisticky rozdeľovať peniaze podľa straníckeho trička.


#5

Dakujem aj to je postreh ktory vramci PS urcite chcem a budem riesit … btw hcem zistit tie naplne cez info zakon ako aj podrobne info o platoch … dufam ze to pojde musim pokecat s pravnikom ale myslim ze aj ty chapes kde je probkem … ucidime ako zareaguju ludia.

Dakujem za postreh na porovnanie MC tiez dobra poznamka.


#6

Porovnanie rozpočtu % rozdelenia pre jednotlivé programy…
ciselne-udaje

Grafické spracovanie

OPRAVA


#7

A máš z toho galimatiáš keď nevieš, ktoré sídlisko ako pomenovalo rovnaké výdavky.
Pôvodne si mal výdavky na miestny THC úrad 58% - tu máš iné čísla, sa ti to podstatne znížilo.
Ale ak spočítaš 1 a 9, čo by malo byť totožné, tak ti vychádzajú približne rovnako.
No nerozumiem výsledným 70% = súčet jednotlivých položiek THC, keď to tvorí 825 151, teda celý rozpočet. Ak chceš niekoho obviniť, že plýtva verejnými prostriedkami musíš to mať na 100% overené.
Mal by si nájsť aspoň 2. úspornejšie sídliska s ktorými môžeš argumentovať.


#8

Vazne … do pr… som sa sekol. No nic asi idem sviatkovat…
Dakujem za info.


#9

Ďakujem za upozornenie.


#10

Nové čísla na porovnanie v %