Antifašistická mobilizácia 11.3.2017

Antifašistická mobilizácia 11.3.2017
0

to je sice pekne, ale nie je aj nadradovanie sa a nazyvanie inych ludi hlupakmi tiez prejavom hluposti?

tolko nenavisti schovanej za prijemne vystupovanie… v com ste lepsi…:slight_smile: v com:)

V tom, že mi ich berieme iba za hlupákov, oni by nás zlikvidovali.

tak ich neber ako hlupakov…nikto nikoho nezlikviduje…:slight_smile: naco ta nenavist a spekulacie a keby a mozno a asi? alebo vies co, ok… zi v nenavisti, bojuj a bojuj :slight_smile:

Budem, lebo podobné svine mi dali niekedy zavraždiť rodinu.

???
To je nejaký kvíz? Vôbec nemám páru, prečo sa ma na to pýtate. Fakt.

Aby som však zbytočne nepísal ďalšie príspevky, chcem poukázať na dôležitú vec. Tí ľudia, ktorí volili Kotlebu, nie sú všetci fašisti. Potrebujú riešiť svoju situáciu, ktorá je neľahká z ekonomických aj iných problémov. Tá situácia sa možno ešte zhoršuje o to, že ich nejaká komunita okráda A ŠTÁT TO NEDOKÁŽE VYRIEŠIŤ! Nie riešiť, ale vyriešiť. A preto sa potom utiekajú ku kotlebovcom a im podobným a na akúkoľvek racionálnu diskusiu sú po tak dlhej dobe nevšímaví, či dokonca imúnni.
Musíme sa trochu viac snažiť ich pochopiť a nesnažiť sa im len dohovárať či radiť, ale skôr zabezpečiť, aby príslušné orgány vyriešili tie najväčšie príkoria a tak zoberú kadejakým samozvaným hliadkam vietor z plachiet. A ukážu ľuďom v núdzi, tím, ktorí v takomto prostredí žijú od detstva, že táto krajina im ešte vie a chce pomôcť.
Ja osobne mám kamarátov a známych z celého sveta, bez rozdielu. A tak ako viem, že medzi “bielymi” je najviac kadejakých hajzlov, tak dokážem pochopiť aj to, že v niektorých oblastiach Slovenska je veľmi jednoduché ukázať na špatných ľudí, ktorí sa zhodou okolností ľahko odlišujú.

Pasivita je problém. Pasivita orgánov štátu, ktoré nielen že neriešia to, čo od nich potrebujeme, ale podporujú korupciu, zlodejstvo a ešte horšie veci.

Áno preto museli voliť ľudí, ktorým vzor je systém ktorý vytvoril továrne na vyhladzovanie ľudí.

Predpokladám, že reagujete na môj príspevok. V žiadnom prípade neobhajujem ani Kotlebu, ani iných fašistov. Len sa snažím vcítiť do situácie tých ľudí, v obciach, kde sa prisťahovali neprispôsobiví ľudia, správajú sa ako kobylky, kradnú, nadávajú, s prepáčením “pária sa” medzi sebou a ŠTÁT IM NEPOMÁHA.

• Ich deti to zrejme všetko vidia a nevedia im vysvetliť, prečo sa to deje, prečo to nie je správne.
  • Zrejme nemajú takú životnú úroveň, ako my, ktorí tu diskutujeme.
  • Možno nemajú ani také vzdelanie, prístup k informáciám a pod.

Oni zrejme fakt vidia čierno-bielo. Určite nemajú ružové okuliare.

Ja mam titul pred menom aj za menom, robim co ma bavi a aj tak som sa dostal vdaka uradom do existencnych problemov. Keby som nemal rodicov co mi pomozu tak smola.

Alebo podla teba tiez platia tito ludia odvody a dane lebo nemaju kde davat peniaze a stat im len berie a ked nieco nedava?

no je nechcem byt nejaky zaujaty, ale je dost mozne, ze sa stretnes s vyjadrenim, ze skratka to, co pises, nie je pravda. cigansky problem neexistuje, cigani nekradnu, je to vsetko vymyslene…

ale tie problemy si opisal trefne… presne toto ludi trapi a preto robia to, co robia.

Každý je raz hore a raz dole, netreba nariekať, a treba s tým niečo urobiť. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale aj ja som mal ťažké časy. Rozhodol si sa žiť na Sk, také to tam proste je. Buď tam ostaneš a budeš dúfať, že sa niečo zmení alebo odídeš. Ani jedno nie je ľahké. Proste život máš najmä vo svojich rukách a netreba sa spoliehať na nikoho a najmä nie na štát.

Hlúposť a nevzdelanosť je nebezpečná keď sa uchádza o politickú moc a jasne deklaruje, že mieni nastoliť totalitu. Láskavo a tichúčko sa tomu prizerať znamená opakovať chyby z histórie.

Tak treba zacat od seba… Neviem uz ako to vysvetlit.

Nenavist je tiez prejav hluposti. Nadradovanie detto. A samozrejme, ja nie som vynimka, mam hafo chyb:)

Samozrejme že máte pravdu. Len si treba uvedomiť, že práve mimovládky, ktoré riešia problémy korupcie, chudoby, vzdelávanie rómských detí atď. sú práve týmito podporovateľmi neofašistami okolo Kotlebu kritizované a označované za zahraničných “agentov”. Prečo im vadia? Niekto im vedome tlačí kaleráby a zneužíva ich na svoje politické a mocenské ciele. Nedá sa nič iné robiť len poukazovať na to, že skratkovité riešenia ktoré navrhujú Kotlebovci ich dostanú do ešte väčšej biedy.

ja som niekde pocul rozhovor s mazurekom, kde tento vycital mimovladkam, ze ucia romov pracovat s pocitacmi a tito nasledne doma nevedia pouzivat toaletu, zaklady hygieny a podobne.

Škoda, že Mazurek nekritizuje rozkrádanie a korupčnú mafiu v jeho vlastnej obci, ale kritizuje to málo mimovládok čo robia čo môžu pre vzdelávanie romských detí. Ale do mimovládok čo nahrádzajú a často v biedných podmienkách suplujú to, čo by mal robiť Minister školstva, sa ľahšie kope ako do korupčnej mafie. Mimochodom viete, že deti v slovenských detských domovoch nemajú vlastné počítače?

…nuz… pytala ste sa na konkretnu vec, odpovedal som…

Nepoznám Vás @viktorcech, ale dokážem si predstaviť, prečo sa vyjadrujete tak priamo. Možno ste si nevšimli, ale ja som použil úplne iné pomenovania.
Neviem, či to odhadujem dobre, ale pokiaľ sa veľmi nemýlim, tak tu vidíme stret dvoch civilizácií. Hoci sa stále jedná o Slovákov. Teraz narážam už aj na takúto reakciu.

1. Jednu civilizáciu reprezentujú ľudia, ktorí dlhodobo a takmer denno-denne zažívajú príkoria a nespravodlivosť. Oni sa snažia prežiť a tí, ktorí im robia zle, nedodržiavajú pravidlá, navyše od štátu berú aj podporu v rôznych formách a chodia im pomáhať cudzie nadácie a pod. Im nepomáha nikto.
  2. A potom je tu tá druhá civilizácia, ktorá si žije pohodlný život, poklábosí si za počítačom a z tepla domova sa snažiť pomáhať a odsudzuje vyjadrovanie, ktoré nie je bežné v kruhu jeho známych.

Dôležité je, že zástupca civilizácie 1 tu možno očakáva progresívne riešenie, nech sa rýchlo a efektívne vyrieši jeho problém. Pokiaľ prestane cítiť príkorie, bude ochotnejší odpustiť, možno aj pochopiť a nakoniec aj pomôcť tím, ktorých dnes z duše nenávidí. Je ľahké kritizovať a tým ešte viac prehĺbiť rozdiel medzi “bratislavskou smotánkou” a voličmi kotlebovcov.
V čom má byť tá progresivita?

Pomoc “neprispôsobivým”, ktorí za svoju situáciu nemôžu len sami, považujem za prirodzenú a potrebnú. Ani pre nich nie je v ich situácii jednoduché pochopiť, že aj iní sa majú zle, no pritom sa nesnažia žiť na ich úkor. Aj pri svojej zlej situácii stále dodržiavajú pravidlá tohto štátu. Pomoc potrebujú jedni i druhí.

A preco ich Mazurek nechodi ucit pouzivat toaletu, ked mu na tom tak velmi zalezi?

Aj by som odišiel, ale mám zodpovednosť za niekoho, kto je na tom oveľa horšie a vetou robím to pre teba to nezlepším.

Mazurek by ich totiz najradsej po velkej potrebe v tej toalete utopil.