Armáda môže byť len jedna

Armáda môže byť len jedna
0

Trochu okrajovo, ale myslím si, že sa nás to týka. Viem, že sa v tomto smere nemôžem rovnať s Martinom Dubécim, ale myslím si, že je potrebné, aby sa rozprúdila celospoločenská debata o probléme bezpečnosti na Slovensku, aj medzi nami, laikmi. Preto som sa rozhodol opäť napísať blog, aj keď nie, že by ma to zrovna dvakrát tešilo. Dúfam, že som nespravil príliš veľa odborných prešľapov.

Ono velmi vela veci sa v nasom state podcenuje a prehliada. Toto je prave jedna z nich. “Casovana bomba”, ktora pri dalsom prehliadani moze casom lahko vybuchnut.

Riziko je hlavne sirenie paniky pre kluby vojenskej historie ako su Bunkre, ktore maju v sprave Petrzalsky B12 a taverny spolu s desiatkami dalsich, ktore organizuju ukazky z bojov.

Mimochodom na Slovensku mas desiatky pametnikov s horsimi vozidlami ci uz sa jedna o delo v Trencine, Martine, hufnice na Zeleznej Studnicke…

Co sa tyka Slovenskych Brancov je skor smutkom ako rizikom, ze 19 rocny chalan dokaze pritiahnut viac ludi k armade ako clenska armada NATO.

Ja som v lepšom prípade, za uzatvorenie základne vyhostenie všetkých ruských indivíduí napojených na vlkov a rozpustenie brancov, v horšom prípade by tá základňa mohla poslúžiť ako cieľ pre výcvik F-16, keď budú mať branci výcvik, nech si zažijú zradcovia, čo je to vojna. Tu treba postupovať tvrdo, vidíme ako to dopadlo na Ukrajine. Ešte aby som doplnil, treba už konečne nakúpiť zbrane na Black Hawky.

Napísal som to včera už 100x v rôznych diskusiách, zberatelia vojenskej techniky a záujemcovia o vojenskú históriu nie sú problém a nevadia nikomu. Ale v momente, keď začnú poskytovať svoju techniku na vojenský výcvik, to už nie je OK.

Osobne poznám niekoľkých ľudí, vojakov z Ukrainy, ktorí by vám najlepšie vysvetlili, ako to začína, zberateľskou technikou a šaškovaním po lesoch.

Tu nejde o ohrozenie v súčastnosti, to som tam aj napísal, ale v pravý čas, budú pripravení a to je problém.

Ta vojenska technika je stara a nefunkcna. Jediny vycvik na ktory je dobra je vycvik civilnej ochrany. To, ze mlady 19 rocny chalan vyuzil priestor, ktory ma patrit armade, nie je problem Brancov a toho, ze sa nikto toho nechytil lebo je to narocne.

Mna viac ohrozuje skupina, ktora sa snazi vytlacat media ineho nazoru a tym podsuvat jediny pohlad na svet. Tato skupina nie je ani monitorovana, ani sa o nej nepisu blogy, dokonca ma podporu medii.

Toto ti nevadi?

Akože väčšinou si vždy mimo, ale v tejto téme je to až nechutné čítať. Čiže keď si motorkársky gang, ktorý asistoval pri anexii Krymu, otvorí základňu a cvičí s paramilitantnou skupinou, pre ktorú je NATO a EÚ nepriateľ a ktorá tvorí piatu kolónu Putinovi, na vojenskej technike požičanej z Ministerstva obrany, pričom je nepodstatné, či to strieľa alebo nie, tak to je v poriadku.
Ale v poriadku nie je to, že sa príčetná skupina ľudí snaží vytlačiť na okraj konšpiračné a proruské média.
Si ty normálny?

Mas na to riesenie lepsie ako teraz? Je rozdiel, ze ti nieco vadi a je rozdiel, ze nemas na to paky, aby si to riesil.

Teda tie riesenia su, len si vyzaduju dlhodobu a tvrdu pracu s ludmi. Lenze pokial sa mina energia na nezmyselne zakazy, medialny boom okolo toho aj ked vacsina ludi ma ine problemy ako vlkov tak sa necudujme a neteuchlime.

Moje riešenie je vyhostiť vlkov, rozpustiť brancov a podobné organizácie, proste nenechať Rusku voľné pole pôsobnosti. Neviem si predstaviť, že by v takom Nórsku, Švédsku, Fínsku alebo iných vyspelých krajinách tolerovali neoficiálnu ruskú základňu alebo že by Rusko tolerovalo neoficiálnu NATO základňu u seba.

Je rozdiel sa upusat armade a travit v nej 24/7 a ist si cez vikend pobehat do lesa. Su to hrdinovia tito branci, ale vacsina z nich by vojensky dril asi nedala.

Ruskych sa zbavis tak, ze im nedas vyza. Slovenski zostanu.

Branci operuju pod hlavickou O.Z., kde uz pri kontrole z financnych tokov zo zahranicia sa zdvihla vlna odporu. Pokial maju vsetko v poriadku, co nie je take tazke splnit, tak bez nesprijemnenia zivota ostatnym neziskovkam sa nepohnes.

„Podľa zákona o združovaní občanov môže ministerstvo vnútra rozhodnúť o rozpustení občianskeho združenia, ak je jeho cieľom popierať alebo obmedzovať osobné, politické alebo iné práva občanov, roznecovať nenávisť a neznášanlivosť či podporovať násilie alebo inak porušovať ústavu a zákony,“
Trénovanie mládeže pre bojové operácie ako paralelnej organizácie mimo ozbrojených síl SR je podporovanie násilia a keď tieto sily úzko spolupracujú s potencionálnym nepriateľom, tak to je akt zrady.

To je tvoj nazor, ale rovnako mozes takto chapat skautov alebo oddiely bojoveho umenia.

Akurát skauti ani oddiely bojového umenia nie sú paramilitantná skupina a nemajú priame napojenie na Kremeľ.

To je tvrdenie. Ak mas dokazy daj podnet a hotovo. Clovek, co im tie brane poskytol do muzea bol odvolany, policia to monitoruje, SIS napriek svojim obmedzeniam tiez.

Aké tvrdenie? Mali branci výcvik s Nočnými vlkmi? Mali. Nie je o čom.

K téme a k diskusii, predpokladám , že ani autor ani diskutujúci neabsolvovali povinnú vojenskú službu, je to vidieť.

Kolko Slovakov bojovalo v cudzineckej legii, co je priamo armadna jednotka cudzieho statu a je za to v base.

Ak mas dokazy daj podnet.

Priznavam, ze mam modru knizku a aj keby som nemal tak by to bola v tej dobe najkratcsia, tusim 9 mesacna.

Ešteže Vy ste prispeli k téme svojím fundovaným názorom.