Armáda môže byť len jedna

Armáda môže byť len jedna
0

neviem o čom hovoríte, ani o tom, že by sme si potykali.

Ak viete o ničom prevratnom, začnite písať aj vy. Môže to každý :)!

Nemám a som na to hrdý! Žijem v dobe kedy to nie je potrebné a takú “vtipnú” otázky mám ja na vás: V ktorej krajine by som ju mal odslúžiť? Som občanom viacerých. :smiley: :smiley: :smiley:

Tak ja som chlap cinu, nepotrebujem pisat na zaklade toho, lebo niekto chce aby som si nieco myslel a je to in. Treba mat aj vlastny a podlozeny nazor.

Ked tato diktatorska skupinka zacala operovat vo firme, kde som pracoval, tak som na druhy den neprisiel do roboty, ked niekto povedal, ze nech si tu ty Srbi su, odisiel som zo strany, ked developeri chceli zastavat Bratislavu, islo sa do akcie.

Ale vzdy tam bola osobna skusenost, ci uz s brutalnymi socialnymi rozdielmi za komunistov, ci skusenosti z linky alebo robenim si zo stavebneho zakona toaletak a hlavne vzdy som daval a trval na rieseniach.

A ake je to Vase, kedze vsetko robia legalne?

No dobre vy. Samozrejme ja píšem susedové názory, len preto, že je to in.

Riešenie? Jednoduché, ilegalizovať takéto skupiny. A netrebalo by pri tom obmedzovať nikoho príčetného, stačilo by do zákona napísať, že jediným poskytovateľom vojenského a iného branného výcviku na územi SR je armáda SR, ktorá má jediná právo poskytovať domobranu.

A pod tým zadefinovať, čo sa chápe pojmom vojenský výcvik.

Branny vycvik poskytuju aj skoly, firmy maju povinnost robit skusobne poplachy.

Dalej mas sporty ako airsoft, paintball, ktore su az prilis podobne tejto skupine rovnako ako kluby bojovej historie, ktore robia vojenske ukazky.

Toto vsetko by si zrusil.

Pravdu mas v tom, ze problem je armada, lebo tieto aktivity mala a ma robit ona, napriek tomu aj za plat a realne zbrane na jej vycvik sa hlasi minimum ludi.

Obcas sa treba nechat inspirovat, nielen kritizovat preco im to funguje a armade nie.

Toto nie je v ničom podobné. Asi nemáte šajn o tom, čo je to vojenský výcvik. Tvorenie bojových jednotiek, brigád oddielov, systémov velenia. To by v žiadnom zmysle neovplyvnilo tieto spolky.

To je to co sa zrejme pyta @otakarpolak, ci vieme ako civili rozlisit, co je alebo nie je vojensky vycvik. Ja to neviem, preto to nechavam na odbornikov.

No dobre, keďže sa neposúvame nikam ďalej v tejto debate. Ja vám ponúkam argumenty a vy stále hovoríte, že sa to nedá, nedá, nedá a teraz už ani neviete prečo vlastne.

Iba dodám, že ja nehodlám pristupovať na túto hru, bagatelizovania. To čo sa deje pod záštitov Brancov nie je v poriadku a bodka. Nič viac sa nedá dodať. Nie sú to milovníci airsoftiek, nie sú to fanúšici histórie, nerekonštruujú bitky. Pripravujú sa na boj, vytvárajú občanmi nekontrolovanú silovú zložku. Prečo napríklad polícia nie je OZ? Alebo armáda? (to sú rečnícke otázky, nemusíte odpovedať)

Suhlasim, ze to v poriadku nie je, ale:

1. Je a chceme aby na Slovensku platil zakon?
  2. Sme my dvaja odbornici na to, aby sme posudili, ci ten vycvik je alebo nie vojensky?
  3. Ako to riesit, aby nevznikli skody?

Lebo PS je politicke hnutie (dokonca parlamentne), tak cakam riesenia nie horekovanie. To, ze je to na prd vieme, pocuvame to kazdy den, lenze akosi chybaju skutky hodne demokratickej krajiny.

No, absolvoval som dvojrocku a napriek tomu s takymito aktivitami ktore tam su nikdy suhlasit nebudem. Myslim si, ze vacsina vie o com su “nocni vlci” a rusov, ich okupaciu byvalej CSSR som zazil, dokonca ako dieta si pamatam 68mi a v kazdom pripade vravim nikdy viac!!!

Žeby budúce SA?