Beblavy o PS

Beblavy o PS
0

Beblavy: Na portáli aktuality.sk som si prečítal, že Progresívne Slovensko ešte pred začatím diskusií s prezidentom verejne vylučuje zo spolupráce Mikloša, Lipšica či Remišovú. Je to súčasť nie úplne šťastnej politiky, ktorú som pred letom nazval vypätým ľavicovým liberalizmom.

Mimochodom, zase sa PS spomina v suvislosti lavicovym liberalizmom.

Pekne napísané.

Tiež sa čudujem, že na jednej strane sa na môj vkus tvárime až nadmieru morálne v neslušnom štáte a na druhej tu niekto neustále provokuje a hľadá nových nepriateľov spektrálneho hnutia.

Možno iba mne vadí že nám bolo oznámené ako hotová vec odmietnutie povolebnej spolupráce okrem Kotlebovcov so Smerom aj so SNS ale najmä bez akéhokoľvek vysvetlenia (aspoň ja som to nepostrehol) aj so Sme rodina.
Na mieste nie je otázka s kým vlastne ešte dokážeme spolupracovať ale kto vôbec bude ochotný spolupracovať po úspešných voľbách s Progresívnym Slovenskom?
To bol prvý náznak, že niekto si asi vybavuje osobné účty v mene celého hnutia.
No ak je pravda, že sa útočí aj na jednotlivých zástupcov iných strán, či ich sympatizantov (na vplyvných politikov) v mene hnutia, tak to už je ozaj silná káva.

Do volieb je ešte 1 a pol roka a rivalita sa bude neustále stupňovať.
A takýmito vyhláseniami určite PS nezíska sympatie nerozhodnutých, teda ani oveľa vyššiu voličskú základňu. A nepomôže mu ani neustále hašterenie so SaS (pre hlúposti), resp. útokmi na ich lídrov (napriek tomu, že aj oni provokujú). To už kľudne môžme zaútočiť aj na Hlinu, ktorý tiež neoplýva vysokým intelektom. Ostáva v hre už len Bugár s Matovičom - je to naša výhra ak Beblavý, či Kiska zlyhajú?

No neviem, ale ja som sa na portáli aktuality.sk dočítal naopak toto: "Nie sú to ľudia, s ktorými si predstavujem spolužitie v jednej strane, ale bez problémov si predstavujem spolužitie v nejakej koalícii, ktorá bude meniť Slovensko,“ dodal Štefunko.
To neznie ako vylúčenie zo spolupráce, práve naopak.

Tak tak, M. Beblavy si opakovane vytrhol mimo kotext co chcel. Bud ma problem s porozumenim pisaneho textu alebo je v tom umysel, ani jedno nie je dobra vizitka.

Ja tiež netužím po konzervativcoch a SDKU dinosauroch v jednej strane v PS. V koalicii áno, ale nech je to vladna kolaicia stran a nie SDKU revival (volebna koalicia) kde si damy a pani s ostrymi laktami vybojuju po volbach moc