Bratislava - Staré Mesto - možné témy do VÚC/ Ako to urobiť inak?

Bratislava - Staré Mesto - možné témy do VÚC/ Ako to urobiť inak?
0

Pri prechádzke Starým Mestom našej metropoly má zamrzeli tri veci:

Chýbajúca koncepcia dopravy - Pri prechádzke večernou Bratislavou máte naozaj pocit že ste v betónov jungli stavanej pre auta.

Chýbajúca koncepcia zelené - Je pre mňa naozaj nezvyklé že parky sa na noc(momentálne po 19!) zatvárajú.
Študoval som v Brne a videl som inú koncepciu parku - parku pre ľudí. V parku sa cvičilo, hralo, prechádzalo, grilovalo… Bol to živý priestor.
Preto pre mňa výhovorka že by sa tam ľudia chodili ožierať jednoducho nie argument - kto chce miesto si nájde(ožerie sa na verejné dostupnom betónovom námestí).

Prístupnosť do parkov umiestnených v Starom Meste
Vstup do parku ktorý susedí s veľkým pracovným centrom a hlavnou autobusovou stanicou je z dvoch strán kde ľudia jednoducho nechodia.
Ďalšie parky sú obmedzené (viď obrázok).

Aké problémy vnímate vy?
Chystáte sa kandidovať vo VÚC za Staré Mesto/ inú mestkú časť?

Cyklotrasy… :slight_smile:
Mestá, ktoré majú dobre vyriešenú koncepciu cyklistickej dopravy, sú podľa mňa pre ľudí príjemnejšie.

A keď chceme špekulovať, teraz je moderné riešiť vertikálne záhrady.
Všetci vieme, že zeleň spríjemňuje mikroklímu, čistí vzduch a celkovo skrášľuje. Pritom mestá majú notoricky málo miesta. Napríklad by mi vôbec nevadilo nariadenie, že každá nová budova nad 3 podlažia v centre a širšom centre musí niečo takéto povinne zakomponovať do projektu.

Suhlasim, ze nie kazdy park by mal byt zatvoreny, ale na druhu stranu, napriklad v Brisbane, kde su asi najkrajsie parky na svete sa niektore z nich zatvaraju na noc. Starostlivost o parky nieco stoji a tiez nikto nechce, aby tam v noci prespavali bezdomovci, alebo sa kupali vo fontanach, mocili tam a podobne. Prikladov mame dost aj v Bratislave. Asi by si tam potom nesiel na druhy den grilovat, alebo isiel?? A uplne s tebou suhlasim ca sa tyka koncepcie parkov. Opat Brisbane, kde ma kazda cast mesta niekolko parkov https://www.brisbane.qld.gov.au/facilities-recreation/parks-venues/parks/parks-suburb a je vo viac ako 400 parkov BBQ gril, viac ako 200 parkov ma basketbalove a ine ihriska, viac ako 80 parkov ma naradie na cvicenie a podobne … A samozrejmostou kazdeho parku je fontanka na vodu a zachody.

Dalsim problemom je, ze pocas bacovania vsetkych starostov a primatorov bol vzdy ovela vacsi zaujem parky nicit a stavat tam. Urcite, kazdy z nas pozna minimalne jeden park, kde teraz stoji “panelak”.