Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

Myslím si, že sme už dosť dobre rozdiskutovali čo si myslíme o ĽSNS a prečo si to myslíme.

Poďme diskusiu posunúť ďalej.

Navrhujem - poďme prísť nato ako s tým bojovať. Čiže čo konktrétne ideme robiť? Vedel by sa nejaký právnik vyjadriť k tomu, čím by sa dal podložiť návrh na zrušenie strany ĽSNS a ako to presadiť?

Podľa mňa ich zrušiť nie je dobrý nápad, lebo vytvoria znovu stranu tak ako predtým, keď ich zrušili. A ľudia ich ešte viac budú chcieť, lebo by to brali, že sú utláčaní. Kotlebu treba poraziť inak a to tak, že treba ľuďom ukázať, že demokracia funguje.

Treba riesit problem a nie symptomi. Pokial bude problem, jedneho extremu sa zbavime, druhy mozno este horsi ho nahradi.

Takze otazka je, preco sa im az teraz tak dobre dari a co s tym?

napadlo ma niečo konkretne ale je to navrh kt. sa bude tykat az buducich volieb. navrhujem monitorovat všetky hlasovania a spísať všetky zakony kde kotlebovci pomohli smeru (v kratkosti o co islo a aky to malo konečny dopad). toto sa vytlačí v istom novinovom formate a roznesie pred volbami do schranok. vsetci vieme, ze vačšina voličov kotlebu su len frustrovaní ludia a su frustrovaní hlavne z toho čo sa tu dlhe roky deje. Tato kolaborácia isto mnohym otvorí oči.

No to je celkom dobrý nápad. Na tom by sa dalo pracovať. Kto sa pridá?

Ja sa určite pridám ku každému nápadu, ktorý by mohol pomôcť znížiť volebný výsledok LSNS.
Inak skoro rovnaký nápad som mal aj ja, len so Smerom (resp. súčasnou vládnou koalíciou) - a to monitorovať a zaznamenávať všetky korupčné škandály a pár dní pred volbami ich pekne rozniesť ľuďom stručne vytlačené do schránok. Možno by to pár percent ubralo aj im, nie?

Ako to poriesi ich frustraciu. Staci slovo nikto neuznava nase riesenia potrebujeme viac hlasov a sme doma.

Ich voliči väčšinou o tom vedia, ale buď tomu neveria alebo je im to jedno. Myslím, že jednoduchý recept ako znížiť Kotlebovi percentá neexistuje, najmä pri tejto vláde. Však jednokolová voľba za predsedu samosprávy vyhovuje najmä Smeru a Kotlebovi a trochu aj Mostu. Treba za 3 roky vytvoriť relatívne normálnu vládu, ukázať ľuďom, že politici sú ochotní robiť pre nich, nie pre seba, a Kotleba časom vyprchá, najmä keď uvidia, že nik nechce s ním spolupracovať, tým pádom sa nedostane k moci. Ale ak bude situácia pokračovať dlhodobejšie, že ľudia budú vidieť, že sa nič nemení tak jeho možnosti vzrastú.

podla mna o tom nevedia všetci. velká časť ludí sa politikou takmer vôbec nezaoberá, 4r. ju vnimaju len podprahovo a pred volbami sa rozhodnu, že ´to tam teda hodia´ dakomu kto ide po krku tým, ktorí ich najviac štvú. Táto časť voličov to potrebuje mať jasne na papieri. nepodcenujme ich, ak budu mať jasné info nehodia to kamošom smeru, ale tym u ktorych si budu istí. [quote=“Milan_Majtan, post:210, topic:1181”]
Staci slovo nikto neuznava nase riesenia potrebujeme viac hlasov a sme doma.
[/quote]

to predsa nie je dôvod podporovať smer v parlamente. tak to ma predsa každá opozičná strana, kazdá by chcela mať viac hlasov aby presadila svoj program ale ak je šanca dašo riešiť, aspon trochu si posvietiť na kauzy tak ziadna realna opozicia to nezablokuje. z toho sa nedá vyhovoriť, mozno pre 2-3% voličov ale nie pre 11%

Skus mysliet ako volic Kotlebu. Vazne ta toto bude trapit?

pokúsil som sa vcítiť do roznych skupin jeho voličov. som presvedčený, že väčšina ho volila v domnení, že bude bojovať proti systému. a systém v ich očiach stelesnuje vláda. ak by nevolili jeho táto vačšina by sa hlasu nevzdala ale volila nejaku opozicnu stranu. ci systemovu ci nesystemovu to je jedno. kazdopadne nie su to antisystémoví voliči v zmysle kotleba alebo nikto. vačšina jeho voličov nie je takto vyhranená

Volili ho ako vzdor, potom ako nadej…Vidis, ze by zmysel toho vzdoru opadol? Ja nie.

Stale nerozumiem tomu, ze … ze preco vlastne vy niektori ani netusite v com spociva tento problem, preco nieco vzniklo. Tapete, spekulujete, myslite si.

Nie je to tym, ze skratka nepoznate cigansku mentalitu, nezili ste pri nich, nemali ich za susedov?

Ma zmysel, ked nieco neviem, navrhovat potom nejake riesenia - o niecom, do coho nevidim a len tapem?:slight_smile:
Staci ist medzi ludi, ktori maju za susedov romov a pochopite, preco to niektori prehanaju a siria nejake PRO-slovenske bludy.

a za druhe… bojom, zosmiesnovanim, posmechom a nenavistou sa nic neriesi… toto su praktiky z minuleho storocia, pripadne intelektualne praktiky ludi s vyssim egom.

nebojovat, prestat nenavidiet, neposmievat sa, NEPOVYSOVAT SA v zmysle, ze JA SOM LEPSI, LEBO JA NEMAM RAD FASIZMUS… NEMAT RAD nie je riesenie… PRIJAT, pochopit… jedna, druha strana.

si zistil, že už na teba nereagujeme, tak sa snažíš znovu zvrátiť diskusiu k tvojím spamom, chápem. ale to už sme ti tu vysvetlili niekoľko krát, snažíme sa posunúť ďalej. Ďakujeme za pochopenie.

Tvrdil si, že sa riadiš faktami a keď ti tu ľudia položili konkrétne otázky tak si ich napádal a potom zmizol. Možno by si mohol začať s tým.

zrkadlo - niekomu hovorim, ze spamuje… - hovorim mu to preto, lebo mam sam tendencie spamovat. vycitky inym predstavuju to, co sme my sami - len to nase ego popiera… psychologia z 1 triedy zs. ok, ok, uz tu fakt koncim… ja nikoho nezosmiesnujem, atd:)

Ty si iný génius, keď si mal psychológiu v prvej triede základnej školy.

S tým zapisovaním spoločného hlasovania, je celkom dobrý nápad, s tými schránkami to až tak pozitívne nevidím, ale môže to byť dobrý zdroj pri argumentácii s Kotlebovcami aj Smerákmi,

suhlasim so slobodou slova, ale ak sa niekto spochybnuje holokaust ako fakt, je to problem

viktorcech, chapem, ze mas nejake neprijemne skusenosti s niektorymi ludmi a chapem, ze mozes mat na niektore veci iny nazor, ako viaceri v tejto diskusii a ja iny nazor vacinou povazujem za prinos.

Ale to, ci su Kotleba a ludia okolo neho fasisti, to nie je nazor, to je holy fakt a o tom je tu podla mna uplne zbytocna diskusia.

Pises: “prestat nenavidiet”. Suhlasim s tebou, ale prave LSNS je zalozena na nenavisti voci druhym. Kotleba nema ziadne skutocne normalne riesenia, stavia svoju politiku na nenavisti voci ostatnym nazorom.
Ak by sa dostal k moci, mozno by si bol ok s tym, keby potlacal prava mensin, ale neskor by zacal potlacat aj tvoje prava a to by sa ti uz nepacilo.

Ty máš dobre nakladené v hlave :smile: