Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

Ty si sa narodil včera?

Ja neverím, že potom všetkom čo si si tu a kdekoľvek inde mohol prečítať o fašistickej kotlebovej strane, vrátane vlastných vyhlásení jej členov, dokážeš napísať, že nikdy neboli členmi fašistickej strany

A potom to je akože čo za blábol - obete komunizmu majú s týmto všetkým čo tu riešime teraz na slovensku čo spoločné???

To si akože myslel tak, že kým Kotlebovci nezačnú zabíjať ľudí tak sú v pohode? Alebo majú zabiť aspoň viac ľudí ako komunisti po celom svete, alebo čo? To kde sa berie takáto logika?

Kotleba je fašista, sám sa k tomu hlási, Ak si si nevšimol otázka nestojí, či je na slovensku fašizmus ale čo s ním. To že fašisti tu sú je fakt. A nie alternatívny fakt ako vymyslené znásilnenia vo vlaku.

Ze vobec slovensky internet a obcania potrebuju taky zdroj informacii, ktory by vyvracal hoaxy, uz len TO je nanajvys smutne. Kazdy jeden homo sapiens taky zdroj ma a vola sa mozog. Len niekto ho aj kriticky pouziva a niekto nie.

Ale tu neriesime internet, ten nech si riesia svetove velmoci v spolupraci s vedcami, kedze oni ho vytvorili. Tu resime forum obcianskeho zdruzenia, ktore si moze nastavit interne pravidla moderovania, ake sa mu zachce. A myslim, ze v ramci produktivnej a konstruktivnej debaty by sa ocividni trolovia mali napominat a blokovat (progresivne: den, tyzden, perma). Ide nam predsa v konecnom dosledku o posun Slovenska vpred, nie cyklit sa v jalovych debatach s anonymami.

…ako som si tak cital nejake clanky, cital si o kandidatoch, zistoval, kto su ich konzumenti a uznavaci, cital diskusie, nazory, blogy, atd… je to tak… je to fasisticka strana.

hoc riesia romsku otazku, fasisti by to riesit nemali…

fajn, že si si to uvedomil. ak to myslíš úprimne, tak si cením, že si na základe štúdia dokázal zmeniť názor. Nie každý to dokážel.

Sloboda slova = možnosť vyrozprávať sa je niečo iné ako hľadať riešenie.
Bohužiaľ, čo zisťujem v poslednej dobe, tak sme veľmi uzavretý národ, ktorý ma svoj zrak upretý na jeden bod a nevníma okolie okolo seba ani to, čo mu kto vraví.
Ďalej sme málo sebavedomí, tak sa ľahko stávame ovcami a ideme za každým “volom” čo to sebavedomie má.

Magat bol na 88. cisle kandidatky. Ked uz nic, tak uz len tento jediny fakt by ta mal zamrazit na chrbte. Teda ak nejaku chrbtovu kost mas :). Ja hovorim, ze citat riadky dokaze kazdy, ale medzi nimi uz len malokto.

Myslel som slobodu slova ako v USA.

@Ludo Ja som osobne tiež dlhodobo za slobodu slova v americkom ponímaní. Aby sme okrem iného mohli fašistov slobodne nazývať fašistami a nemuseli čeliť riziku, že nejaký fašistický politik alebo strana vás za to ešte bude žalovať, v duchu prekrútenej politickej korektnosti.

Ale to je téma na veľmi dlhé lakte. Okrem toho, že by to chcelo aj ústavnú zmenu, je tu riziko, že by sme s tým narazili aj v Štrasburgu. ESĽP stojí na nemeckom, nie americkom modeli. Teda, že ak je niekto fašista, popierač holokaustu a podobne, majú to podľa ESĽP skôr riešiť štátne orgány, a nie občania slobodnou diskusiou. S naším začlenením do európskeho právneho priestoru je to veľmi správne a platné právo, vrátane judikatúry ESĽP treba brať ako fakt.

Okrem toho, sloboda slova a americkom ponímaní, voľný trh myšlienok, viac diskusie ako liek na nenávistné prejavy, to všetko stojí na myšlienke dlhodobého kultivovania občana a spoločnosti slobodnou diskusiou. Samozrejme, po Trumpovi môžeme spochybňovať, či vôbec niečo také funguje aj v samotnej Amerike. Ale to majú za sebou 200 rokov takejto diskusie, na rozdiel od nás.

Aj keby sme hneď zmenili uplatňovaný model slobody prejavu na Slovensku, krátkodobo ani strednodobo by nám to nepomohlo vysporiadať sa s momentálnym rastom politického fašizmu. Médiá v podstate už dnes bežne označujú kotlebovcov za fašistov, neonacistov alebo extrémistov. Kotlebovci zatiaľ žiadnu kanonádu žalôb nespustili. Ale cca 10-15% voličov to buď vôbec nedochádza, alebo vôbec im to nevadí. Časť z týchto voličov samozrejme volí kotlebovcov práve preto, že sú to fašisti, ale to je štatistická odchýlka, aká existuje v každej spoločnosti. Ale čo s ostatnými, v podstate normálnymi ľuďmi? Čo im bráni slobodne diskutovať a pochopiť, že fašizmus je zlý?

Dôvody na vystúpenie z EÚ pribúdajú dosť rýchlo.

@Ludo Ďakujem za naozaj hlboké a obohacujúce vyjadrenie k môjmu príspevku. Vyvodzujem z neho, že naozaj nemáš argumenty, ako by nám prekopanie slovenského prístupu k slobode prejavu mohlo dnes pomôcť v boji so vzmáhajúcim sa politickým fašizmom.

Pre tvoju informáciu, ESĽP v Štrasburgu nie je inštitúciou EÚ.

Taktiež podstatným problémom fašistov na slovensku je to že si berú dôležité témy ktorý ostatný politici ignorujú. Či už to je rómska otázka ale ďalších x tém ktorým sa politici či už kvôli zložitosti riešenia alebo nepopularity riešenia nechávajú tak lebo každý kto by riešil rómsku problematiku by dostal tak či tak od niekoho popol na hlavu lebo to je citlivá téma .Ak by ste im postavili bytovku prišli by reakcie ľudí , ak by ste im kúpili antikoncepcie prišli by reakcie ľudí .

Neviem, či niekedy napísal viac ako jednu jednoduchú vetu. Koho voliča mi len pripomína.

Sloboda prejavu mi pripadá výhodná, boj s fašizmom s tým nesúvisí.

Perfektná práca denik n a danko dokázali ste to : http://preferencie.teraz.sk/ kotleba je tretí .

Čo s tým má DenníkN? Voliči od Danka odišli ku Kotlebovi, to sa stalo, nič prekvapivé, aj keď negatívne.

Nečudujem sa keď smečko je zaujate ale napríklad denik n každý deň dá článok kritizujúci sas a popritom sa vôbec toľko nevenujú kauzam prokurátora , či siete alebo mostu .

Myslím, že DenníkN aj Sme idú dosť vláde po krku. Okrem toho, kotlebovci určite nečitajú Sme alebo DenníkN.

Ja viem že idú dosť vláde po krku ale sme je už kúpené finančnou skupinou a vidieť to . A ja nevravím že kotlebovci čítajú stačí že volič opozície namiesto odvolenia sa nato vykašle a máme tu ďalšiu fico vládu .

Ja som si nevšimol rozdiel pred a teraz. Okrem toho Sme skôr kritizuje Sulíka, nie SAS a toho je začo. Ja som prestal voliť SAS nie kvôli Sme, ale kvôli Sulíkovi, najmä jeho statusom na fb.

A sú aj taký čo sa médiami ovplyvniť nechajú , a kritizovanie sulíka v tomto dosť pomôže. Nevravím že to nieje opodstatnené ale keď blbosti ako tá vec z havranom prekryje reálne kauzy vlády tak je to smutné . Ale kašlime nato , ps bude tiež musieť čeliť médiam od majiteľov fin. skupín .