Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

a nemyslis, ze media by boli prave vtedy zaujate, keby nad Sulikom oci privierali, ale nad ostatnymi nie?
Je jasne, ze Sme ani Dennik n nie su media nestranne, ale ziadne ine medium na Slovensku ti neposkytne jednak vysoku kredibilitu informacii a tiez opravnenu a vecnu kritiku toho, co je treba kritizovat.

Btw nemyslim si, ze Sulikova zaloba Havrana nieco prekryla, ak mas na mysli kauzy ako kapitan alebo Glvacovo dvojite hlasovanie, tak to nie su ziadne kauzy iba smiesny marketing od Matovica

@Ludo Tak potom ti naozaj nerozumiem, prečo si sa rozhodol diskutovať o tejto téme akurát v tejto diskusii, keď to s bojom s fašizmom nesúvisí.

Bolo by lepšie vytvoriť nový topic a odkaz na neho vložiť tam, kde som to písal v tejto téme.

Takychto ludi sme mali na mysli, ked sme vraveli o blokovani trolov… Okrem spamovania jednovetnymi off topic si v diskusii neprispel nicim.

Možno to nesúvisí priamo s fašizmom, ale zaujímavý dokument, ktorý zachytáva okrem Bratislavskej lýry aj koniec komunizmu a ako tu ľudia žili, ako to fungovalo…zaujímavé…

Na fašizmus určite neexistuje jednoduché a krátkodobé riešenie. Fašizmus, obdobne ako iné radikálne ideológie, ktoré umožňujú ľuďom premýšľať skratkovite tu budú vždy. Normálne však je, pokiaľ ledva prežívajú na okraji záujmu spoločnosti, medzi radikálmi, ktorým niet rady ani pomoci. Pokiaľ by sme mali jednoducho čitateľné právo, ktoré by efektívne umožňovalo za neznášanlivosť trestať, boli by viac-menej stále za mrežami.
Ja vidím problém tak, že nám tu od 89-teho okrem dobrých vecí vznikol totálne nečitateľný právny systém, ktorý nahráva ľuďom, ktorí by mali v transparentnom systéme problém. Pán Benčík, vďaka za jeho aktivitu, má trochu ľahšiu situáciu ako polícia. On nájde a označí fašistov a ľudia, ktorí tomu chcú veriť, tomu aj veria. Môžeme si povedať, že sú to tí rozumní. Polícia, prokuratúra a súdnictvo však musia naplniť literu zákona. A keďže mafiánom, oligarchom a ich politickým prisluhovačom nevyhovovala jasná litera zákona, zaviedli si tam rôzne kľučky, ktoré im umožnili sa cez procesné chyby vyhnúť trestom a tie dnes využívajú aj fašisti a všetci ostatní, ktorým nevyhovuje štandardné právo a spravodlivosť založené na morálnych princípoch.
Musíme spoločne vyvinúť tlak, aby sa opäť zjednodušil právny systém, aby si zložky na to určené, mohli a museli plniť svoju úlohu. Potom budú môcť jednoduchšie odhaľovať, dokazovať, súdiť a trestať. Následne sa môže vyriešiť ekonomická a kadejaká iná kriminalita.
Ďalším problémom je oprávnená obava z nekontrolovanej imigrácie. Je nás relatívne málo a existuje medzi nami stále vysoký podiel ľudí, ktorí nevytiahli päty zo svojho okresu za celý svoj život. Tam je treba hľadať príčiny šovinizmu, xenofóbie a rasizmu. Ak príde 1000 imigrantov, ktorí majú niečo spoločné (z jedného územia, jazyk, náboženstvo a pod.) a my ich natlačíme do táborov a potom ich začneme rozdeľovať tam, kde bude najmenší odpor, budú v tých miestach vznikať getá a v ich okolí bude narastať fašizmus.
V inej diskusii na PS som uviedol, že si najskôr musíme povedať, čo sú naše základné hodnoty a potom ich môžeme začať vyžadovať od imigrantov. Migrácia, obdobne ako fašizmus, tu vždy bola a bude. Imigrantov aj my potrebujeme. Treba si len vopred povedať koľko ich zvládneme a ako to chceme urobiť. Napríklad inak, ako v Západnej Európe, kde im to úplne nevyšlo.
Treba si uvedomiť, že demokracia, keďže nie všetci jej občania sú dostatočne znalí, ťahá za kratší koniec voči fanatikom. To platí pre fašistov, islamských radikálov a podobné negatívne učenia.

…evidentne sú naši fašisti na seba dosť útlocitní… https://branik.blog.sme.sk/c/449178/verejne-ospravedlnenie-podpredsedovi-lsns-milanovi-uhrikovi.html?ref=tit

…a táto fotogaléria je tiež zaujímavá…napríklad sa dá podľa nej predpokladať, prečo majú v Nitre toľkých samozbitých… https://www.peticie.com/forum/168188/start/0

Už keď som študoval v Nitre, tak tam bolo veľa takých individuí, aj keď našťastie vždy v iných podnikoch ako my študenti.

Ja si podobné hviezdy pamätám ešte z 90-tych rokov, keď som tam chodila na gympel. Iba si vychovali ďalšie generácie…A už vtedy chodili spolu s policajtmi na pivo…

mozno trosku mimo temy, lebo je celkom dlha, ale ja som davnejsie napisal k tomu tento blogpost:

Na tom niečo bude - recept ako dosiahnuť feel good je tajomstvo úspechu, lebo platí nielen pre toho čo chce privodiť zmenu ale cieľ je aby sme sa v tom dobre feelili všetci - aj pacienti s ktorými prichádzame do styku :slight_smile:

Ako na to? Paradoxne, žiadne zbrane ani krik v boji proti extrému nepomôžu. Najväčšiu silu majú tí najslabší. Mamičky, otcovia, ľudia, čo deň za dňom riešia svoje veľké agendy malého prežitia. Prečo?

Keď niekto vystrieľa Devínsku strhne sa cirkus za obmedzenie zbraní. Hádajte kto najviac chodí po ministerstvách a poslancoch? Koho vidieť v médiách? Mamičky s kočíkmi? Nie - vidieť tam tých, ktorým na ich hobby alebo biznise záleží. A pritom tí, ktorých sa to týka najviac sa o veci nezaujímajú a nestarajú. Toto je mlčiaca väčšina, ktorá pustila k moci Hitlera a podobné kreatúry. Cieľom je prebudiť ich zo spánku a apatie. A to sa dá urobiť milión spôsobmi. Občianska spoločnosť má veľa tvárí a spôsobov. Keď podporíme, šport, kultúru, vzdelanie, občianske aktivity vôbec sa nezdá, ale toto je najťažší kaliber proti extrému. Ak ľudia začnú pozerať von za svoj plôtik, keď veci verejné budú považovať za svoje a budú sa o ne zaujímať, zrazu aj vláda zistí, že možno pritvrdiť´, zatvoriť, sem tam niečo a niekoho zrušiť … a ak bude zle budú námestia plné veľkým NIE Toto tu nechceme!

Čo hovoríte na to? https://dennikn.sk/703363/carnogursky-chvali-kotlebu-a-slovenskych-brancov-za-to-ze-nedopustia-americku-okupaciu/

Je pekné, že tu diskutujeme. Zdieľam tieto myšlienky. Ale ľudia ako Čarnogurský si otvárajú ústa na špacír. Tento posledný blog “stojí za to”. Akým spôsobom, kampaňou by sme mali zakročiť?

Doporučujem:

K tomu môžem len dodať, že Čarnogurský sa asi naozaj načisto zbláznil.

Štefan súhlasím. Lenže ak sa na to pozrieme cez prizmu tej mlčiacej väčšiny alebo komunity, tak zistíme, že momentálne skôr počúvajú na to extrémistické vábenie. Nik ich nepočúva, tlak na veci verejné je príliš slabý, aby sa veci zmenili. Nehovorím o linčovaní, ale z kaviarni to nevyriešime. Ako chcete podporiť verejné projekty, keď 99% z nich je pod vplyvom samospráv resp. iných št. orgánov, ktoré si nájdu výhovorku ako nepodporiť, lebo… A ak áno, tak len v predvolebných kampaňach. To málo čo sa podarilo je úcty hodné, snímam klobúk, lenže je toho málo a toho času sme premárnili už tak veľa. Taký Čarnogurský a jemu podobní dokážu poblázniť tých “spravodlivo nahnenvaných”, že jedno ihrisko ich určite neoblomí. Čarnogurský zo svojej pozície je veľmi nebezpečným elementom.

Ja už dávno tvrdím, že Čarnogurský je psychopat. Ja si ho nikdy nepamätám ako normálneho človeka.

On je na strane ruska už dlhšie.

To že je na strane Ruska sme vedeli. Ale vyhlásenia typu - citujem z jeho blogu - to už teda naozaj hraničí so zdravým rozumom:

“Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je ich veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu.
Ale predtým nás možno čaká Sofiina voľba. Pozerám sa po našich politikoch v ústavom postavení a kladiem si otázku, kto z nich by bol schopný dodržať sľub voličom, že nepripustí cudziu vojenskú základňu na našom území. Vychádza mi iba jeden. Azda Marián Kotleba.”

Propaganda, ktorú odhalil pán Smatana, asi slávi malý úspech.

Včera mi niekto písal, že prečo kriminalizujem Rusko. Rusi chcú dostať Sk z NATO, lebo vidia, že je u nás veľa tupých Rusofilov. Rusko určite nie je priateľská krajina.