Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

Aby zlo zvíťazilo stačí, keď budú slušný ľudia mlčať. Aj v minulosti sa fašizmus vždy dostal k moci vďaka frustrácii ľudí. Tak je to aj teraz. Ľudia nevidia východiská zo súčasnej situácie a idú za jednoduchými populistickými riešeniami.

• zastavíme rozkrádanie
  • poriadok v osadách
  • spravodlivý sociálny systém
  • zdravie nad biznis
  • tradičné hodnoty
  • životné prostredie
    Predpokladám, že viacerí viete z čoho citujem. Krásne heslá, veľmi príťažlivé, neisté a diskutabilné riešenia. Nejaký stavovský štát. Väčšina ľudí ani nevie čo to predstavuje. Do súvisu s týmto si dajme skutočnosť, že štandardný politici na problémy obyčajných ľudí v podstate kašlú. Rozvrátené zdravotníctvo, zlodejina na všetkých úrovniach, korupcia, podľa medzinárodnej štúdie OECD PISA 2015 máme skoro najhlúpejšie deti v OECD. Ja myslím, že už viac ani netreba. Výsledok … Ľudia hľadajú riešenia. Niekedy sú veľmi nešťastné.

Slovenski politicki zombici sa prebudzaju… tusim mam novy namet na hororovu gore poviedku :slight_smile:

Garry Kasparov o Putinovi a jeho propagande pise uz roky… a nie je to citanie na dobru noc.

…súmrak ctihodných :cry:

Tento problem som riesil na jednom cloveku mesiac a pol. Vysledok? Mam zvyseny krvny tlak zreli na liecenie, totalne nechutenstvo sa pohnut. Proste hejtery budu hejtovat nech spravis cokolvek.

Ukazes riesenie, ktore ti fungovalo? Dostanes 30 dovodov preco to nepojde.

Das koment, co nepodporuje negativne videnie sveta. Vymazat a svet bude zas ciernym, cize perfektnym.

Treba si uvedomit preco ta vacsina mlci a preco je tam kde je. A to je bohuzial lenivost.

Chces takemu cloveku pomoct? Kazde dva roky mu budes hladat robotu, viest ho za rucicku a nepomozes mu.

Co je horsie, ze teba to znici.

Oni pocuvaju hejt. Nechcu riesenie. Ale ak si myslis opak, tak ti dam kontakt na cloveka, ktory zil 10 rokov v Polsku, ma Bc. z kozmetiky a mozes to skusit.

Proste ona sa bude stazovat, vymyslat ako je zle a vsetko je po znamosti, ale nezacne oslovovat spolocnosti a makat na sebe

Možno by sme ho presvedčili, aby aspoň niečo napísal sem.

Zaujímavý postreh od mladších ročníkov… :slight_smile: https://mladiprotifasizmu.sk/ako-mladym-ludom-vysvetlit-ze-extremisticke-strany-nie-su-idealne-riesenie/

Tazko. Je ju problem presvedcit aby verila sama sebe a nie aby sa zapajala do diskusii.

Stado je silne hlavne pre to, ze nepotrebuje odvahu jednotlivca.

A mozno ma niekto lepsie presviedcacie schopnosti a dal by sa na to. Ten clovek isto nie je rasista ani narodovec.

Opäť sa “naši” fašisti prejavili. Šek na 1488,-€ - že to vôbec niekoho napadne. Čistá provokácia a smeje sa nám do tváre.

Riesia to prislusne organy? Pretoze toto sa inac neskonci, v komentoch budu kotlebacki trollovia pisat, ze je to cista nahoda a ze zrusme cisla 1,4 a 8 a podobne nonsensy. Toto jednoducho treba presetrit a vyvodit trestnopravnu zodpovednost, jedine vtedy sa zabrani fasizmu. Ako samostatny pripad to neobstoji, nase organy v polorozklade na to musia ist kontextualne, musia si spojit vyroky a prejavy clenov LSNS do akejsi mozaiky, ktoru uz bude mozne jednoznacne oznacit za fasisticku. Ak sme uz za zenitom a hnedi prenikli uz aj na urady, treba si vyziadat pomoc od Europskej Unie. Treba si priznat, ak si to nevieme vyriesit sami.

Paradoxne je na Slovensku uz tolko fasistickych odnoz a roznych alternativ, ze uz aj oni si medzi sebou zacali delit a brat hlasy. Kotleba v poslednom case bodoval u tych frustrovanych a neinformovanych ludi, ktori nevedie, co je v skutocnosti zac. Ale pohorsil si pri tom radikalnejsom jadre… naozajstni neonackovia zacali prechadzat k SHO, Vzdor Kysuce a podobne zumpy. To sa mu nepacilo az natolko, ze si dovolil cosi taketo na hrane. Kalkuluje, ze toto mu ESTE s prizmurenym okom prejde a ze si tymto znovu ziska priazen aj tych hardcore neonackov. Snad to Ficovi cim skor trkne do tej hlavicky, ze uz to nie su politicke hry v ramci liberalnej demokracie, uz ide o boj medzi dvoma odlisnymi rezimami. Ak toto cita nejaky smeracky pozorovatel novych potencialnych polit. oponentov, prosim, len Ficovi nejak naznac, ze toto uz je za hranicou srandy. Uz sa mu to vymklo z ruk. Na sklonku svojej kariery by mohol aspon raz spravit nieco uprimne dobre z vlastnej iniciativy a presvedcenia, zodpovedne vysetrit fasisticku povahu LSNS.

zdravim, myslim ze chyba je aj na strane takzvanych liberalov a demokratov, pretoze ani nedokazu normalne zrealizovat proti-fasisticky pochod pre beznu verejnost, z tychto pochodov robia defacto duhovy gay pride a propagaciu kadejakych trans-sexualov, ktorych velmi radi davaju do zaberov, toto sa velkej casti ne-nackovskej populacie hnusi a potom ze bojuj za liberalne hodnoty, traba to podat ludom normalne a ne takto, da sa to urobit aj lepsim sposobom podla mna

Kedy posledný krát si sa stretol s tým žeby u nás príslušné orgány riešili niečo dôležité? Okrem buzerácie občanov za “zločiny” ako je absencia cyklistickej prilby, či za predaj rýmskych mincí v hodnote 10eur na ebay, príslušné orgány u nás majú za úlohu len udierať pečiatku s nadpisom “skutok sa nestal”.

S touto výhovorkou prečo sa mi neche zdvyhnúť zadok od telky, som sa už stretol (ja som sa zúčastnil na jednom takom proteste minulý rok 17.mája, no vtedy bol akurát hokej SK-USA, takže tam prišlo cca 20 ľudí, dokonca aj “kadejakí trans-sexuáli” tam chýbali). Ono na tých pochodoch je preto také vysoké percento “kadejakych trans-sexualov” lebo na ne chodí veľmi málo “bežnej verejnosti”. Organizátory týchto protestov vždy pozývajú všetkých ľudí, neposielajú osobné pozvánky “kadejakým trans-sexuálom”. Keby tam bola masa “beznej verejnosti” tak sa v tej mase “kadejaki trans-sexuali” stratia. Ja tych “kadejakych trans-sexualov” celkom rozumiem, lebo ked tu prídu k moci náckovia (nie keby, ale keď, lebo je len otázkou času kedy vôjdu do vlády) tak prví na odstrel budú práve oni, lebo v tom by takúto vládu podporili aj ľudia ako Vy.
Veď už teraz ste v podstate urobili jednoznačnú voľbu - v podstate ste vyhlásili, že Vám menej vádi nácek ktorý obmedzuje slobodu iných ľudí ako “kadejaký trans-sexuál” ktorý niako neubližuje svojou sexualnou preferenciou iným ľuďom. Ešte len chýba aby ste vyhlásili, že “síce nesúhlasíte s fašistami, ale oni aspoň niečo robia”.
Ale ak fakt patríte do tej “veľkej časti ne-náckovskej populácie” a viete že sa to dá urobiť lepším spôsobom, tak prosím - zorganizujte proti-fašistický pochod pre bežnú verejnosť, ja sa rád zúčastním (áno, mám normálne fádne oblečenie, účes a nemaľujem sa, nijako tam nebudem vynikať). Prečo tie protesty proti náckom organizujú len “takzvaní liberali a demokrati”? Prečo ich neorganizuje nik iný? Prečo žiadny nezorganizovala napríklad katolícka cirkev? Prečo žiadny nezorganizovali mladí kresťania?

Myslel som , ze fašisti by postihnutému nikdy nepomohli a považujú ich za menejcenných.

Robíš si srandu alebo provokuješ? Je predsa jasné, že toto je len marketing ako získať na svoju stranu čo najviac ľudí. Odovzdať chorému chlapcovi šek na 1488 eur, čo sú čísla, ktorými jasne propagujú fašizmus, je cynizmus a výsmech do očí všetkým slušným ľuďom. Nie tie peniaze, ale tá symbolika! Nemohlo to byť 1500, alebo 1400, že? Muselo to byť práve 1488!

A koľkým by museli pomôcť, aby prestali byť fašistami?

Fašista nikdy neprestane byť fašista. Zakrývať to tým, že niekomu pomôže, ale aj tú pomoc zneužije na propagandu fašistických názorov a symbolov, je neprijateľné.
Ale vidím, že niekomu to nevadí…

Akurát mi fašizmus začína pripomínať konšpiračnú teóriu.

Aha , dúfam že mnohým ľuďom blikne . Kotleba a dnešná koalícia je ten istý hnus , to isté morálne bahno . Pre kotlebu voliča to môže znamenať jediné že jeho spasiteľ je len ďalší farizej ktorý sa chce dostať ku válovu. A dúfam že obdobne sa zamyslia aj ľudia ktorý rozmýšlali o tom ísť do vlády s takou morálnou žumpou ako je SMER,SNS alebo most-híd . Teraz už len vytlačiť letáky a rozdať kotlebám , minimálne ľudia ktorý ich volili z recesie ich už voliť nebudú .

Súhlasím.
LSNS teraz dokázala buď svoju neschopnosť, alebo je tiež ovládaná gorilami.