Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

Alternatívou je kvalitná konzervatívna strana . Určitý typ ľudí prosto nepreferuje manželstva gayov ,dekriminilizaciu marihuany atď. V usa vďaka tomu fungujú dve etablované prúdy ktoré môžme pozorovať všade vo svete , kde teda mali čas na vývin . O KDH alojzovej neviem nič , takže netuším či sa tejto role bude schopný ujať , len viem že keď sa hlasovalo o prijatí nového programu pre kdh tak ho neprijali hlavne staré existencie v strane .

Problem je, ze pre niektorych tzv. progresivne zmyslajuich ludi, by aj takato strana schytala nalepky fasisti, rasisti, xenofobovia a pod. Pre nich existuje iba je jeden spravny smer a vsetko ostatne je fasizmus.

Zlodej krici zlodej.

Hlavne treba zastavit (zabranit jej) islamizaciu Slovenska.

Toto je naozaj to, čo všetkých občanov trápi. Bez urážky.

@Milan_Novotny Veľký súhlas. Veľmi by som ocenil, ak by na Slovensku v rámci politického spektra fungovala klasická konzervatívna strana, ktorá by prebrala fašistom všetkých voličov, ktorým ide prakticky len o ochranu “starého poriadku”.

Každé liberálne a progresívne hnutie si zaslúži protiváhu, ktorá bude kriticky hodnotiť jeho návrhy a snažiť sa zo “starých dobrých čias” zachovať všetko, čo má rozumné opodstatnenie, alebo čo aspoň tvorí takú dôležitú súčasť kolektívneho povedomia, že to drží spoločnosť pokope.

Nech tu je konzervatívna strana, ktorá bude za podporu tradičných rodín, bez toho, aby gayov označovala za homofašistickú lobby. Za tradičnú kultúru bez toho, aby skĺzavala do xenofóbie a nacionalizmu. Za držanie rozumných právomocí na vnútroštátnej úrovni bez toho, aby bola povrchne euroskeptická. Síce by som ich asi skôr nevolil, ale aspoň by bolo s kým a o čom diskutovať.

S tým súhlasím, že to môže byť jedna z alternatív.
Ale zopakoval by som: zatiaľ nikto neprišiel s reálnou stratégiou na oslovenie týchto voličov.
KDH je pravý opak - postupne vymierajúca strana, ktorá zradila snáď všetkých, čo mohla. Neverím, že Lojzo má potenciál ju nejako vzkriesiť.
Je pravda, že v západnej Európe majú takéto strany tradície, ale zasa je tiež pravda, že dnes voľby v Európe nezriedka vyhrávajú neštandardné strany.

Reagoval som na to, že konzervatívni voliči nemajú radi 2 spomínané témy.

Pridal som tému, ktorú si tiež všímajú.

Neviem, aké percento z nich to považuje za zásadné.

To je oxymoron. Vyžadujete od ľudí neschopných uvažovania aby niečo pochopili.
Paralela by bola prestať trestať zlodejov a vrahov a dúfať že pochopia že konajú zle.

:joy:
No hordy islamistov prudiacich na SK už Fico svojim telom úspešne zastavil (súdiac podľa počtu islamistov u nás) a za to mu všetci strašne ďakujeme a na znak našej vďačnosti mu ochotne tolerujeme vracanie DPH kamarátom. Teraz by sme sa mali sústrediť skôr na vesmírnych jašterov, slobodomurárov, Sorosov a inú škodnú ktorá nám devastuje školstvo a zdravotníctvo. Takže volič ktorého trápia tieto “problémy” už má koho voliť nepotrebuje ďaľšiu stranu.

V podstate som to napísal vyššie, ale skrátka - keby na strane konzervatívnych voličov existovala taká požiadavka tak by taká strana už vznikla. Nevznikla preto lebo konzervatívneho voliča (vo všeobecnosti), ako písal aj anonym vyššie, je ľahšie opyť rožkom - či skôr strachom z kebabu. V každom prípade PS sa nemusí trápiť či a koho volí konzervatívny volič, mala by sa starať najmä o to čo ponúkne svojim voličom.

Prečo ľudia neschopných uvažovania ? Čím sa ty povyšuješ nad tých čo volili tú alebo onú stranu ?
Vieš ono sa v tých alebo oných kruhoch traduje že keď príde moja vysnívaná strana tak bude dobre a prídu neskorumpovateľný politici no a kto volí tú druhú stranu je blbec lebo to nevidí . Pritom tí voliči aj keď z obmedzeným videním sveta rozmýšlajú racionálne v rámci svojich možností . Myslíš že by kotleba mal takú podporu keby tu neboli kauzy Dzurindovej vlády alebo by sa nezmenil program sdku za pochodu (odmietnutie eurovalu bol jedným z mála prienikov programov danej vlády) , prípadne žeby harakter bugár a procházka nešli ficovy do náruče kradnúť ? Napr. o bugárovy by som to nepovedal keď mal dokonca na billboardoch že sa dá vláda bez fica , čo myslíš ? Ako má mať o tom človek prehľad keď väčšinu času maká v robote a o politiku sa zaujíma veľmi povrchne , tak si radšej povie že aha veď aj tak ma zradia všetci alebo kradnú všetci tak dám tomu čo mi dá dve eura na vianočný dôchodok a vlaky zadarmo .

Ľuďom môžeš pomaly otvárať oči , ale nerob si ilúzie . A ešte dodám že toto sa dá vyriešiť len držaním svojich hodnôt a v strategických veciach nerobiť kompromisy. Takže žiadne že komunista mičev bude lepší kandidát ako fašista kotleba a preto ho treba podporiť .

Pozri Milan, Gaussova krivka nepustí - v populácii máš určité percento ľudí ktorí niesú uvažovania schopní. Snáď nechceš tvrdiť že každý človek si dokáže na stôl hodiť argumenty, overiť si ich, porovnať a dospieť bez emócií k nejakému záveru? Sám píšeš že sú takí ktorí sa riadia podľa toho kto im dá 2 eurá na vlak. Takýto ľudia nespadli z hrušky, takí tu boli vždy, len predtým nemali internety a facebooky tak volili náhodne podľa toho čí volebný guláš a pivko im chutil najviac. Teraz ich namiesto pivkom opijaju nezmyslami na Facebookoch.
Veď tu nehovoríme o názore či by mali byť dane vyššie alebo nižšie, či by dovolenka mala byť 20 alebo 30 dní, ani o tom či je lepšie v pralesoch odstraňovat kalamitu alebo nie. My tu hovoríme o podporé náckov ktorí triedia ľudi podľa rasy a sexuálnej preferencie a ľudí ktorí im nesedia chcú perzekuovať. Čo je racionálne na tom uvažovať či za moju niedu môžu viac homosexuáli alebo islamisti? Uviedol som paralelu vyššie - čakať od niekoho kto dal hlas nacistovi že “pochopí čo sú kotlebovci zač” je ako čakať od vraha že prestane vraždiť lebo si zázračne uvedomí že to nieje správne.
Volič Kotlebu nemá ani páru čo to je Dzurinda a SDKU - volič Kotlebu vie a vôbec o tom nepochybuje, že za jeho nešťastie môžu židia a cigáni. Volič Kotlebu zareaguje na Dzurindu akurát ak mu povieš že je Dzurinda cigáň.
Tak ako to vyriešiš? Tým že budeš na Facebookoch vypisovať ešte jednoduchšie heslá a ešte väčšie nezmysly alebo zakážeš nacistickú stranu?
A súhlasím že netreba voliť “menšie zlo”.

Aj by som ti dal srdiečko ale zákazom nič neriešiš . Príde mi to ako zákaz havranovho facebooku , ja ho totálne nemusím a je mi úplne proti srsti ale i tak by som bojoval zato aby nebol cenzurovaný , rovnako ako kotlebovci . Takýto ľudia si dajú gól do vlastnej brány sami , vlastne môžem ďakovať že je táto možnosť a majú možnosť sa zhovadiť .

Ale gausová krivka za jedno hovorí že väčšina populácie sú v pohode a taktiež si myslím že pri hlasovaní vo voľbách to až tak neplatí . Taký Švajčiari odmietli minimálnu mzdu alebo ubi lebo nie sú sprostý a to veľkou prevahou . Ja som za viac vzdelania a viac diskusii , nie cenzurovania a diktátorstvo .

Dík za koment. Ja by som to nebral úplne tak, že nemajú dopyt. Dopyt majú, len ho tiež majú neuspojokovaný existujúcou ponukou.

IMHO, v posledných voľbách sa nám konzervatívna scéna rozpadla, lebo doplatila na svoje dlhoročné neriešené vnútorné problémy. Staré štruktúry, zákulisná politika a neschopní lídri znemožnili omladenie strán a odplašili voličov. Tri tradičné konzervatívne strany vo voľbách prepadli.

Chudák konzervatívny volič teda volil so zaťatými zubami niekoho iného, alebo nevolil vôbec. Neliečená ľudácka neurotická fixácia bohužiaľ priviedla viacerých voličov práve k fašistom.

Myslím si, že “normálny” dopyt na konzervatívnej časti spektra tiež je, resp. že sa dodnes ten rybník úplne neskonsolidoval, a že to je tiež dosť škoda.

“Nevznikla preto lebo konzervatívneho voliča (vo všeobecnosti), ako písal aj anonym vyššie, je ľahšie opyť rožkom” - ked pozeram diskusie v tejto komunite, tak nie su to len konzervativni volici, co sa lahko nechaju opit rozkom. Vidim tu dokonca ludi, co sa nechavaju opit rozkom, kt. este ani nie je upeceny.

No hordy islamistov prudiacich na SK[/quote]
Hlavne ide o to, že pôvodní obyvatelia, ktorí už majú občianstvo prestúpia na islam.

Prepáč Milan ale toto je strašné klišé. Niektoré veci práveže vyriešiš iba tým že okrem vzdelanie a výchovu uplatníš ruku v ruke so zákazom. Nechcem sa opakovať ale ak by platilo čo tvrdíš tak by to znamenalo že máme zrušiť trestný poriadok, že máme nechať zlodejov nech sa sami zhovadia… To jednoducho nefunguje. Kotleba je tu nejaky ten piatok a jeho podpora len rastie (spolu s klesaním SMER-u a SNS), môžu vyhlásiť a urobiť hocičo, zhovadia sa iba v Tvojich očiach ale ich zástancovia ich budú obhajovať do krvi. O Havranovom facebooku netuším nič, nemám FB takže neviem o čo ide. Porovnanie so švajčiarskom neviem či je platné aj kvoli tomu že stred krivky vo Švajčiarsku a u nás môže byť úplne inde (k ním vzdelaní ľudia prichádzajú, od nás odchádzajú) aj kvoli tomu že nevieme čo vlastne viedlo voličov k odmietnutiu min.mzdy.

@PeterKocvar: ktoré 3 bývalé strany vlastne radíš do konzervatívneho spektra? SDKU si nemyslím že je možné jednoznačne zaradiť ako konzervatívnu. Podľa mňa profil strany určuje trh/evolucia - t.j. prežije strana s takými názormi ktoré zaberajú na voličov. A čo OKS - toto je rozumná konzervatívna strana a vieš aké mávali výsledky, takže aj na ich príklade sa konzervatívne stranu poučili že také politika jednoducho “neletí”. Keď si zase spočítaš prefrencie HZDS+SNS+ZRS tak Ti vyjde veľmi podobné číslo ako SMER+SNS+ĽSNS takže si nemyslím že ĽSNS nejako extra prilákala voličov KDH, Tí skôr prebehli do OĽaNO ktorá prebrala po KDH žezlo prokatolíckej strany. A z SDKU máme SaS. Čiže celkovo sa obraz politiky ani tak veľmi nezmenil.

:joy: Pri Tebe si človek fakt nemôže byť istý či si recesista alebo to myslíš vážne. Ohrozenie Slovenska prestupom jeho občanov na Islam je asi tak pravdepodobné ako ohrozenie nákazy vírusom ktorý spôsobí že sa Slováci zmenia na zombies. :smiley:
http://humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2012030001
Nechcem Ťa sklamať ale podľa sčítania obyvateľstva nám najväčšie nebezpečenstvo hrozí od od Bahájov, Mormónov a členov Novoapoštolskej cirkvy ktorých počet sa zvýšil rádovo od roku 2001!!! Ak to takto bude pokračovať v takomto trende tak v roku 2041 Mormónov tu bude 4574894!!! Rýchlo bojuj proti Mormonizácii!!
Poradím Ti: Terry Gilliam konečne natočil Don Quixota a snáď sa mu podarí ukončiť úspešne aj postprodukciu - tak si to pozri. Síce je mizivá šanca že to vylieči Tvoju paranoju (limitne sa blížiaca k nule), no nádej vraj umiera posledná.

Netvrdím, že je to pravdepodobné, ale že MNOHÍ konzervatívni voliči to berú vážne.