Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0.0 0

Ano, v tomto sa konzervativny volic velmi nelisi od volica na opacnej strane spektra. Rozdiel je v podstate iba v deklarovanom nabozenstve, hviezda alebo kriz. Je priznacne ze aj konzervativcom aj komunistom je blizke Rusko, ze obom taborom vadi cudzia sexualna orientacia, oba tabory trpia rovnakymi paranojami zo zidov, z vedy, zo slušnosti, oba povazuju moralku za ich patent …
Sú to také TV repetitory, ich názor je generovany a pravidelne refreshovany (ospravedlnujem sa ale neviem najst vhodne Slovenske slovičko) prostrednictvom TV. Čo v TV povedia ze je problem to sa stane v priebehu chvile problemom no a teraz je moderne slovicko islamizacia. Nedavno bola mantra “ochrana rodiny”. Vzdy sa najde nejaky Fidget spinner pre plebs ktorym ich zabavia aby ich netrapil realny svet.

Asi sa zhodneme na tom, že osloviť konzervatívneho voliča nebude vôbec jednoduché.

Nezhodneme, lebo ako pisem vyssie, oslovit ho je prilis jednoduche.

Máš pravdu, mal som napísať UDRŽAŤ konzervatívneho voliča.

Konzervatívci aspoň v amerike vždy najtvrdšie bojovali proti Sovietom a neskôr proti rusom , konzervatívny volič je tiež taký. Clintonka a Trump bolo o niečom inom kedže stáli proti sebe dvaja zlý kandidáti.
Inak na Slovensku by to vypadalo možno inak keby je tu viac nezávislých a stabilných medií , napr. jediné seriózne médium konzervatívne je postoj.sk , ostatné sú stoky. I tak je tu všeobecne minimum médii ktoré by boli kvalitné a ľudia na média dávajú . (nižšie pridám obrázok vlastníkov medii na slovensku) Rasťo inak to je sranda ale je to uhoľ pohľadu , pravicový volič je príliš náročný a preto sa z neho často stáva nevolič , zas ľavicový volič taký náročný nieje a volí si kadečo a je mu jedno čo sa deje okolo jeho strany (smer,hzds,sns,lsns) .

Čo som si všimol tak napr. do sme dosadili redaktorov z pravdy ktorý sú servílny . V ta3 je propaganda vidieť najviac , taktiež to spozorujete na jojke ale v podstate na každom médiu čo vidíte. Za chvíľku aj rtvs a v podstate nebude médium ktoré nebude niekym ovplyvňované (aspoň z tých veľkých).

Nemáš ten obrázok od kotlieb alebo od Zem a vek, lebo to že DenníkN vlastní americká vláda je dosť vtipné?

No podľa toho ako definuješ pravicoveho volica. Vidim že si SNS a LSNS zaradil naľavo. Ja cisto pravicoveho volica chapem volicov SNS, LSNS, KDH, OLANO. Byvali volici SDKU a nevoliaci to je skor stred…

Hej to je blbosť kedže ak viem tak ho dotuje Anton Zajac ? A americká vláda s ním nič nemá , ale ostatné sedia a lepší obrázok som nenašiel .

DenníkN vlastní Zajac spolu s redaktormi. Za Pravdou je myslím Brheľ nie J&T. Ale celkovo mi tá štruktúra skôr pripomína Roštása, ktorý zvykne podobné veci vymýšľať, keď sa obdivuje v zrkadle. Napríklad Sme má Penta, ale sú menšinový vlastník a nepíšu inak ani po tom, čo tam vstúpila Penta, narozdiel od Pravdy, ktorú som tiež niekedy dávnejšie čítal, ale po zmene vlastníka už bola nečitateľná.

SDKÚ (ich voličstvo bolo vždy dosť konzervatívne), KDH a SMK. OKS sú konzervatívci veľmi západného strihu, na slovenskom vidieku nepredajní. Vedia aspoň hrať futbal?

Ako som napísal, nejde len o názory, ale hlavne o praktikú politiku. Pri KDH väčšina voličov pochopila, že názory sú už len tenký náter a prednosť majú personálne otázky a biznis. Preto vzniklo u Matoviča prakticky mladé KDH, na ktoré sa upli ich nádeje z “Pochodov za život”, a nahradili KDH ako píšeš. Ale zase mnohým by tam mohol vadiť samotný Matovič a skôr liberálne osobnosti v jeho zoskupení.

Teda praktická politika do značnej miery ignorovala ideologické zameranie konzervatívneho voliča a ten stále hľadá “normálnu” konzervatívnu stranu, na ktorú by sa upol. Vidno to aj na tom, ako sa hneď o trochu zlepšili percentá KDH pri Hlinovi, že začal trochu plniť ich nádeje a očakávania. Aj keď to stále ešte nie je úplne ono.

Pozerám, že už ste sa tu bavili o tom, že ten obrázok je zjavný hoax o tom, že DenníkN vlastní USA. Tak si myslím, že v záujme nešírenia hoaxov by si ho radšej mohol odtiaľto vyhodiť.

Myslím že sú tu dosť inteligentný ľudia aby si vedeli prečítať pár komentov ku tomu , napríklad ten môj alebo petrov. Mne hlavne išlo o tú podstatu že väčšinu veľkých médii patria fin. skupinam od sme cez pravdu od jojky až po ta3 .

Nesuhlasim, v nedostatku liberalnej strany volilo SDKU mnoho liberalov aj kvoli fuzii s DS. Ved kvoli tomu ak sa nemylim padla vlada ze SDKU neratifikovala Vatikanske zmluvy.

No ved to…

Zostali tam nejaki liberali? Mnohych sa zbavil hned na zaciatku v baliku s Mojzisom, potom som zachytil ze este nejaki vystupili. OLaNO je teda vyrazne fundamentalisticka strana podla mna, o liberalnej myslienke tam ani nechyrovat.

Ten “balík s Mojžišom” neboli vôbec liberáli. Veď to bol Palko, Mikloško, Bučko a ďalší kandidáti OKS+KDS.
Čo sa týka odchodov liberálov, tak v minulom období odišiel Huba a teraz Dubačová a Žarnay. Pokiaľ viem, tak líder librálnej skupiny je Viskupič a relatívne liberálnejšie názory má napr. aj Budaj, alebo Silvia Shahzad.

No, ľudia možno inteligentní sú, ale tvoj obrázok tu svieti oveľa viac, než komenty vysvetľujúce, aká hovadina je na ňom. Niekto, kto si debatu len preletí, možno zavadí okom práve o tvoj obrázok a utkvie mu v pamäti práve tá hovadina. Ale samozrejme, je to na tebe.

Toto je úplne šialené. Ďakujem, že som sa dozvedel čo to tá kaviareň a slniečkár znamená. Pojmy sú používané veľmi nejasne. Ale aj tak je to šialené.
Medzi najužitočnejšie veci v živote podľa mňa patrí, že viem rozoznať, keď je niekto inteligentnejší alebo vzdelanejší ako ja. A tu sa vzal zrazu úplný protitrend. Nejde to proti samotnej schopnosti prežitia jednotlivcov?

Lenze zakazovanim a rozdelovanim na ludi na plebs nie si o nic lepsi ako Kotlebovci.

A zaroven takto prispievas k narastu jeho preferencii.

Milan chápem, ze ludom ako si ty hlavne vyhovuje aby u nas boli nizke platy a soc. davky (aby bolo lacnejsie po navrate domov- ci uz tvalom ci kratkodobom). takze ti moze byt jedno ci fandit politike nem. agenta sulina alebo panbickarom z roznych konzerv pravice. obaja maju rovnaký ciel. ale oznacit hentie strany za lavicu je skutocne urazka kazdeho na solidaritu cakajuceho slovaka. V case ked solidaritu moze zachranit iba dorovnanie prijmov so zapadom, je politika akoze znizovanie cien-pre to aby sa nemuseli zvysovat prijmi, najvacsim fasizmom a rozhodne krajne pravicovou politikou. Nehovoriac o boji proti eu ci schengenu. pretoze krajinu, exodus mladych ani zatvorenie hranic nezachrani (a to sa u nas neudeje, je to len sposob ako nackovia nahanaju %) keby sa aj hranice zatvorili, mladí aj tak odídu, ale dopalatia na to tí kt… odist nemozu, soc. odkazaní. a to so vsetko stredo-laví voliči. Logicky, lebo politika prav. konzerv je zalozena na bohatej cirkvi kt. hadze almuzny a polit. prav. liberalov na 1 teplom jedle denne(zhoda je len v likvidacii slabych). cize asi tazko soc. odkazani budu volit taketo smery. ale oznacit snad este vacsie zlo pre nich za lavicu a ich strany je bud nepochopenie alebo trollizmus… skratka jedina socialna, solidarna či stredolava politika pre slovakov na uzemi SR v sucasnej prepojenej EU by bola dorovnanie prijmov so zapadom, zaroven aj dani a odvodov, cim by sa dorovnali aj vysky soc. davok. ich minimá nasledne nastavit % k pomeru priem mzdy. tym sa odstrani chudoba slabych skupin v kontexte obcanov EU samozrejme a zaroven exodus mladych (kedze by boli platom rovnako so zapadom prestali by utekat). Toto neziada ziadna strana namiesto toho hra na lavicu cez znizovanie cien (to by platilo keby sme boli opousteny ostrov ale nie v nasej situacii), mizerny rast platov, stopnutie rastu dôchodkov. o tej pravici a jej cieloch… som uz písal. Pre mna je to jedna banda, lavica je fake oligarchov, “opozicia” hra s nimi boj iba na oko. a extremisti su ich vytvor, aby vzali 10% nech je sranda…a ludia muselli riesit nejake nac. kecy a lahsie im ujde, ze akosi ten zapad nedobiehame. Pride mi akoby ste na tu spinavu polit. hru skočili. Ak vznikne silna solidarna strana kt. bude bojovat za dorovnanie nasich platov a davok so zapadom, netreba sa obavat ze soc. odkazane skupiny by ju nevolili. Cela hra oligarchov na tzv. lavicu by padla. Ale solidarita pre slovakov nie je v zaujme pravicovych slovakov. to je ten najvacsi problem

Zaujímavá štúdia inessu že koľko by to vlastne stálo keby všetky kotlebové sluby boli splnené .(upozornenie sú to slniečkari) http://iness.sk/sk/nove-int-drahe-sluby-lsns

Jediná šanca ako bojovať proti fašizmu je vznik politickeho hnutia kt. bude mat ciele solidarity a soc. zmieru. Hlavny ciel je dobehnuť medián platov a soc. davok eurozony v jasne stanovenom case, aby to vsak bolo realne určil by som rok 2030. cize rast soc. davok o 30-50eur rocne a “hrubych” platov o 100-200eur. bojovat proti vsetkym fas. procesom kt. prebiehaju alebo su planované, kt. maju spoločneho menovatela, aby sa financie nedostali do penazenky slovakom (hl. tym najlabsim) ale naopak akoze drzat ceny dole, davat nieco “zdarma”(to sa dialo do r. 2014 na Ukrajine, kde bolo byvanie def. zdarma vidno ake priepastne rozdiely to vytvorilo), znizovat dane odvody,lieky zdarma(namiesto financii pre dôchodcu kt. ich pouzije na co realne potrebuje, lieky, kupele, jedlo.) nezvysovat soc. davky, stavat lacne najomne byty(mld pre mafiu namiesto toho aby si to ludia mohli z lepsieho platu dovolit a nastartovali ekonomiku zdola, dalsi negativny dopad to bude mat na tych kt. prenajimaju byty a tiez na ceny ich bytov). V case a priestore v ktorom zijeme, ked sme absolutne otvorení bohatemu západu je socialna politika vo forme dotacii namiesto priameho zvysenia prijmu absolutny opak solidarity a podvod na vlastnych občanoch. A vsetky strany ju robia a maju plan ist tymto smerom. cize tu by sme sa mali jasne postaviť proti a vymedziť. Je smutne ze po avizovanych tretinovych valorizaciach soc. davok oproti ČR sa ziadna polit. sila u nas neozvala… Ja som proti extremizmu, fas heslám, agresii a neznasanlivosti. Realny fasizmus su vsak nase 3-5nasobne nizsie platy a dôchodky. To podporuje exodus nasho najvacsieho pokladu a to je ludsky potencial, Z vacsiny uzemia ostavaju hladove doliny, mlady slovak ak nema bohate zazemie ma sancu zalozit rodinu az po zarobku v zahranicí, potom partnerku sice najde ale vracaju sa len v 50%. Takto by sme ako krajina a narod nemali dalej fungovať… Ak do volieb ziadna takato proslovenska solidárna strana nevznikne bude to zrejme dohodnutý proces so zapadom(a aj nove strany budu len vopred dohodnutym divadlom) a vtedy sa asi z frustracie postavím k tym, od kt. .som teraz najdalej a budem ziadat odchod z EU.