Čo s fašizmom na Slovensku ?

Čo s fašizmom na Slovensku ?
0

Časť voličov LSNS, hnutia obrody, SNS to berie vážne.
Neviem koľko percent to berie vážne podvedome, to by sa ťažko zisťovalo z prieskumu verejnej mienky.

zdravím Milanko,tak vtedajší Slováci žili z vojnovej mašinérie? :smiley: hm,život tu aj v tej dobe bol strašne tažký,asi si nemal nikoho z rodiny kto by ti o tom porozprával,Slovensko bolo brutálne vyciciavané tými našimi nemeckými “kamošmi” ,naši kvázi historici rozprávajú čo ich naučili bratia komunisti,ale ludia čo tú dobu zažili majú častokrát úplne iné skúsenosti.

Teraz vazne neviem, kde je sever lebo komunisti isto nechvalili Nemcov.

jediny fašizmus u nas su valorizacie dôchodkov pod 20eur. to je realita kt. ma svoje obete. samovraždy alebo vyrazne okresanu šancu na hodnotnejší život. az potom su to nackovia a ich kecy. podla mna je to ale odnož zderákov a ich strop je 15%. také nebezpečenstvo ako je genocida starcov a invalidov od. r 2012 nepredstavuju

Pekný text k téme…

Asi najväčší problém z našej strany vnímam prílišné používanie slova fašista, viac to škodí ako pomáha, napríklad keď istý cvok vydávajúci sa za invesrigatívneho novinára označí prezidenta za fašistu spolu s vykrádačom bojlerov. Ohľadom stúpania preferencií krajnej pravice(existuje viac označení, ale výraz “fašista” je už takmer bez významu cca 75 rokov) , myslím že je to čiastočne dôsledok kremeľskej propagandy, šírenia hoaxov, a slabej prevencie. Stačí keď jedna generácia vymrie a daľšia nastúpi a je po národnej pamäti, pokiaľ sa neudržiava( ťažko povedať či to je zlé alebo dobré, keďže fašisti zvykli manipulovať aj s národnou pamäťou, viz. Mussoliniho obnova kultu Rímskej Ríše). Prosím ak nájdete chyby, opravte ma a berte do úvahy že mám len 15 :wink: