Diskusia: Ivan Štefunko, Miroslav Beblavý a Alojz Hlina 5.12.2017

Diskusia: Ivan Štefunko, Miroslav Beblavý a Alojz Hlina 5.12.2017
0

V utorok 5.12. o 18:00 budú 3ja páni diskutovať v Bratislave. Mal by byť aj livestream, tak ho sem potom prihodím.

Viac v linku:

Livestream https://www.facebook.com/sme.sk/videos/10156936160278642/

Nerozumel som včera Hlinovi - on má patent na každého kto sa hlásí ako kresťan akoby toto bolo v protikladu s liberálným ponímáním štátu. Pripomíná mi to Čarnogurského a možno aj politikov Slovenského štátu. Má právo na svoju stranu ale človek môže sa hlásiť ku kresťanstvu a volit liberály čo vôbec nie je v rozporu. Skorej som mal dojem že sa bojí o svoje preferencie

Katolickej identite protireci liberalizmus, ktory relativizuje zakladne ludske a prirodzene hodnoty…

To je citacia z ostatneho pastierskeho listu otcov biskupov, do ktoreho som sa zapocuval minulu nedelu.

Pri odchode som pre istotu nenamocil prsty do svatenej vody, aby nahodou nevyprchala pri kontakte s liberalom.

Nerád by som na otázky religiozity teraz diskutoval, nie je to môj obor ale trochu ma Hlina nahneval ako chce zase ľudí rozdeliť na veriacich a neveriacich. Je to osobná vec každého, nechcem aby ma niekto nútil chodiť do kostola ale aj v tom brániť. Mám dojem že na Slovensku sa príliš do politiky miešajú veci, ktoré sú bytostne osobné. Politika je otázkou spravovania vecí verejných a viera alebo ateizmus vecou osobnou a pokiaľ nezasahuje do práv druhých je to OK. Podobne na Slovensku sa venuje príliš veľká pozornosť z jednej a druhej strany otázkam sexuálnej orientácie. I to je osobná vec každého, mal by im štát umožniť určité legislatívne práva ale máme pred sebou dôležitejšie otázky.