Diskusia PS v Prievidzi - O budúcnosti Hornej Nitry - 3.5.2018

Diskusia PS v Prievidzi - O budúcnosti Hornej Nitry - 3.5.2018
0

#1

Zatváranie baní v regióne Horná Nitra je veľká téma. Je potrebné diskutovať o tom, čo treba spraviť, aby táto zmena priniesla obyvateľom regiónu lepšiu budúcnosť.

Mnohé z vládnych plánov sa tvária, že chcú baníkom pomôcť, ale pritom im aj celému regiónu škodia. Progresívne Slovensko pripravuje solidárne opatrenia, ktoré pomôžu baníkom, zlepšia kvalitu života a posunú celý región.

Predtým, ako predstavíme naše riešenia, chceme sa rozprávať s ľuďmi z Hornej Nitry a vypočuť si vaše názory a pripomienky k našim opatreniam. Chceme, aby ľudia, ktorých sa situácia bezprostredne dotýka, boli súčasťou riešenia.

KEDY: 3. mája 2018 o 18:00
KDE: Cafe La Famm, ul. Františka Madvu 11, Prievidza
https://www.facebook.com/events/196981954434490/


#2

Skoda, ze sa mi to nehodi. Podla mna outplacement banikov, teda napr. dve rocne dotacie pouzit na odstupne, rekvalifikaciu mozno ale skor nie. Tepelnu elektraren v Novakoch urcite zatvorit.
Co sa tyka nahradneho programu, nuz pomohli by aspon lepsie cesty do regionu napr. pre rozvoj kupelnictva a turistickeho ruchu v Bojniciach, nieco ako socialne podniky pre vykompenzovanie pracovnych miest, to by som bol skepticky ako to bude fungovat. Kazdopadne rocne az dvojrocne odstupne, hoci i pre pracovnikov sukromnej firmy, mi pripada v tychto casoch nedostatku pracovnej sily ako velkorysy sposob a dobre nacasovany.
Zivit tazbu hnedeho uhlia v casoch ked v Ostrave krachuje ciernouholna bana je skratka luxus.
Tepelna elektraren a banictvo taktiez nesie zataz v oblasti zivotneho prostredia a zdravotnictva. Horna Nitra je znama zvysenym vyskytom alergii a onkologickych ochoreni.
Zivit banictvo pri sucasnej cene uhlia je zbytocne a stat investoval mnozstvo prenazi do vyroby elektrickej energie z ekologickejsej jadrovej energie.


#3

Ukázala táto diskusia čo treba spraviť, aby táto zmena priniesla obyvateľom regiónu lepšiu budúcnosť?


#4

Padlo tam veľa podnetných vecí a diskusia bola určite hodnotná, myslím, že áno.


#5

Budú tie podnetné veci aj nejako zverejnené a využité?


#6

Áno, nie len z diskusie, o téme sa komunikovalo s veľa ľuďmi.


#7

Budú tie podnetné veci aj nejako zverejnené a využité pri konkrétnych aktivitách v prospech zviditeľnenia PS?


#8

ano v ramci kampane https://nebanujme.sk/


#9

Koľko tam bolo ľudí?


#10

Budeme sa snazit ich co najviac vyuzit.