Diskusia s Matúšom Čupkom - Aktivisti vstupujú do politiky 25.3. 2018 o 18.30 (komunitná akcia BA)

aktivity
Diskusia s Matúšom Čupkom - Aktivisti vstupujú do politiky 25.3. 2018 o 18.30 (komunitná akcia BA)
0

#1

Ako komunita PS v Bratislave organizujeme diskusiu s Matúšom Čupkom (lokálna vplyvná osoba-aktivista) pod názvom “Aktivisti vstupujú do politiky”, ktorá sa koná v nedeľu 25.3. o 18.30 v Novej Cvernovke (Račianska 78) v Bratislave.

O čom budeme hovoriť? Prečo je pre vás téma zaujímavá? Dozviete sa, čo znamená stať sa aktivistom, prečo prechod od aktivizmu do politiky, a čo by sme mali od miesta, kde žijeme, čakať. Potrebujú naše mestá nejaké vízie? Čo môžeme čakať od nepolitickej politiky alebo od nezávislých kandidátov? Dúfame, že si odnesiete domov zaujímavú skúsenosť a budete sa na svoje okolie pozerať inými očami.

Z organizačných dôvodov vás prosím, aby ste sa zaregistrovali v registračnom formulári, pretože počet miest na sedenie je obmedzený. Link: https://goo.gl/forms/CCmCglOaR2l7m5nf2

Diskusia je určená pre členov, dobrovoľníkov, podporovateľov PS a ich priateľov, preto tých priateľov nenechávajte doma. :slight_smile:

Diskusia je komunitná akcia, účastníci sa skladajú po 2 eurá na osobu. V cene je nájom, voda alebo citronáda pre účastníkov, niečo na zahryznutie. Možnosť objednať si kávu je zvlášť.

V prípade otázok mi pokojne napíšte alebo zavolajte. Ďakujem.

Lucia Smažáková

Predsedníčka bunky Bratislava - Nové mesto hnutia Progresívne Slovensko

tel.: 0903 456 310
email: smazakova@progresivne.sk

“Matúš Čupka býva v Bratislave na Novom Meste a má za sebou dlhú kariéru mestského aktivistu a nadšenca. Je autorom myšlienky Zelená hliadka, spolupracoval s Matúšom Vallom na vízii mesta Bratislavy „plán B“ a momentálne kandiduje na starostu miestnej časti Bratislava Nové Mesto ako nezávislý kandidát. Čo si o meste a jeho možnostiach myslí Matúš Čupka, príďte zistiť v nedeľu večer do Novej Cvernovky.”


#2

Aktivisti vstupujú do politiky - večer s Matúšom Čupkom.

V nedeľu, 25. marca, sme ako bunka Ba Nové Mesto v spolupráci s bunkou Ba Petržalka s predsedom Petrom Koupilom a s bunkou Ba Ružinov s predsedom Petrom Strapákom vyskúšali pilotný projekt komunitnej akcie pre členov, podporovateľov a priateľov Progresívneho Slovenska v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave. Ako hosťa sme si pozvali Matúša Čupku (https://www.facebook.com/cupka2018/), známeho bratislavského aktivistu.

Matúš býva v Bratislave na Novom Meste, je autorom myšlienky Zelená hliadka, spolupracoval s Matúšom Vallom na vízii mesta Bratislavy „plán B“ a momentálne kandiduje na starostu miestnej časti Bratislava Nové Mesto ako nezávislý občiansky kandidát.

O čom sme sa s Matúšom rozprávali? Samozrejme o aktivizme, čo všetko by sme mohli robiť, ale zároveň aké má aktivizmus limity. Zaujímavá bola téma, ako koncepčne, alebo skôr nekoncepčne (?), môžu rozmýšľať lokálne samosprávy, čo voliči od komunálnych politikov očakávajú, aké má Matúš skúsenosti s kampaňou a čo môžeme vyskúšať. Zaznelo veľa otázok z publika, napríklad na tému parkovacia politika mesta, psíčkari, cyklotrasy, verejná doprava, výstavba, starostlivosť o verejnú zeleň, vyvážanie odpadu a mnohé iné. Akciu sme zakončili voľnou debatou, vymieňali sme si názory a rozmýšľali sme aj nad témami, ktoré by nás mohli posunúť ďalej.

Hlavnými zámermi komunitnej akcie bolo priviesť ľudí na offline stretnutie, ukázať Progresívne Slovensko v pozitívnom svetle, porozprávať sa s našim hosťom Matúšom o zaujímavých témach, utužovať vzťahy, podporovať medzibunkovú spoluprácu a inšpirovať k novým nápadom. Na naše pozvanie prišiel aj Martin Hojsik , člen predsedníctva PS, čo si veľmi ceníme. Má bohaté skúsenosti s kampaňami, takže jeho rady sa nám zídu. Fotky nám urobil fotograf, náš člen a podporovateľ, Tomáš Halász Ďakujeme všetkým zúčastneným a dúfame, že si každý odniesol čo najviac pozitívnych pocitov. Výsledky aktivity si spätne vyhodnotíme. Ak by ste chceli vyskúšať niečo podobné, radi sa s vami podelíme o naše skúsenosti.