Európska federácia

Európska federácia
0

No práve, správna poznámka s Francúzskom. “Odporcovia EU” tam majú dosť veľkú podporu bez ohľadu na to, ako dopadnú voľby. A netreba zabúdať ani na Holandsko, takže ja by som nehovoril iba o V4. A UK tiež nebolo vo V4.

Ale áno, aj ja scenár 3 vidím ako jeden z tých najrealistickejších vzhľadom na okolnosti. Aj keď ktovie, ako by v realite mohol dopadnúť.

Holandsko aj Francúzsko majú v podstate len 1 stranu, ktorá je antiEÚ, čiže tam to až také biedne nie je ako u nás, kde si o EÚ obtiera hubu skoro každý politik. A v Británií to bolo veľmi tesné a rozhodla tvrdá, klamlivá propaganda.

Máš pravdu. Ale žiaľ zabrala a podstatný je výsledok. Hlavne si nie som istý, či sú naozaj všetky západné krajiny pripravené na väčšiu integráciu ( tá jedna strana má dosť veľkú podporu) a tlak na viac integrácie vo všetkom môže spôsobovať ešte väčší odpor.

Neviem či žiješ na Slovensku, ale asi nie. Alebo si absolútne zadubený. Ako chceš gaunerov dať do basy, keď tu gauneri vládnu. Polícia, prokuratúra, súdy a teraz už aj ústavný súd sú pod područov gaunerov. Ak si to neuvedomuješ, tak ťa ľutujem. Ak sa nestane niečo mimoriadne, máme sa na čo tešiť. Ak skončia eurofondy, mafia sa obráti na Rusko. A potom uvidíš, ako sa žile v totalitnej krajine

Celkom pozitívny článok o francúzskych voľbách. Už som sa bál, že to budú voľby medzi Fillonom a Le Pen, ešteže prišla tá Fillonova kauza. Jediné, čo je na ňom negatívne, že s Le pen súhlasí už 30 percent Francúzov.

@Yano Tvoj štýl diskusie nie je niečo, čo by som zvykol pestovať. A ani si nemyslím, že na takéto príspevky bolo vytvorené toto fórum.

Za mojím príspevkom si stojím a ak o ňom chceš diskutovať, tak reaguj vecne, bez znevažujúcich komentárov voči mojej osobe.

Vypadá to, že voľby v Holandsku dopadli dobre. Ešte Francúzi nech nenaletia blondíne a v Nemecku nech nie je nepríjemné prekvapenie a možno tento rok trochu vynahradí otrasný rok 2016.

holandský live, trošku som sa obávala keď som podvečer čítal o nezvykle vysokej účasti (v posledných pár voľbách to znamenalo plus pre extrémistov), ale 19 kresiel pre Wildersa podľa exit pollu, keď pred rokom sa blížil k 40 ma uspokojuje…

pozeral som dnesnu debatu, ale v polovici som musel vypnut, prislo mi zle z dostála. tak v situacii ked je tretina najsikovnejsich mladych vykradnuta zapadom a dalsi sa bud uz vratili alebo este len chystajú, v situacii ked milion slovakov zivorí z 200-400eur (starci, invalidi, slob. mamicky, nezamestnaní atd) v situacii ked k nam moze dojst lacno zit kazdy zo zapadu ale na zapad moze cestovat iba ten kto na nich bude makat…on si jednuducho “nezelá socialnu integráciu” bez akehokolvek vysvetlenia. nechapem koho ten clovek vlastne tymto obhajuje, aku skupinu ludi alebo ktoré štáty?? my sa potom divime, ze Kotleba rastie ked este skôr ako nemci dvihnut prstík tak uz nase vlastné individuá ani len nedovolia preniknut nejakym nasim zaujmom? inak pán Štefunko mal super názory, ale myslím, ze to brzdenie sa v tych otázkach solidarity tam vobec nemuselo byt ziadne. preco by sme nemali smerovat k uplne rovnakym davkam ako na zapade, nevravim, ze zajtra ale v istom casovom horizonte. nemyslim taky ako ked sme sa po 27r, dozvedeli ze platovo ich nikdy nedobehneme, ze to vlastne nikdy nebolo v pláne)) aj slovak moze kdekolvek pracovat za rovnaku mzdu ako iny europan, preco by sa nemali dorovnat vsetky typy soc. prijmov?

Pretože sociálne príjmy záležia od toho aká je výkonnosť ekonomiky a výška miezd v danom štáte. Ak ste dôchodca, musíte sa zmieriť s tým, že nikdy nebudete mať dôchodok ako na západe. A ten nezmysel, s ktorým sem stále chodíte, že EÚ nám bude platiť sociálne výdavky, som vám už vyvrátil. Vy nechápete, že keby rovno zajtra vystúpime z EÚ tak tí ľudia, čo sú na západe tam aj tak ostanú a ešte viac mladých by utekalo von? My nemáme absolútne žiadne páky, čím donútiť EÚ, aby nám platili sociálne výdavky, je to nezmysel. Sociálne príjmy ako na západe si budeme môcť dovoliť, keď budeme ekonomickú výkonnosť ako na západe. Dostál sa skôr rozumie ekonomike a uvedomuje si politickú realitu, narozdiel od vás.

1. vykonnost ekonomiky a produktivita u nas nie je 3x nizsia ako na zapade 2. zalezi aj od toho ako sa nadstaví- (praca z nizkou pridanou hodnotou, vyvazanie ziskov, daní atd) 3. podpora babkovych vlád v koloniach a ich vysoka miera korupcie 4. emigracia a strata obrovskeho % najšikovnejsich mladych ludí…atd atd…tak uz to tu prosim neomielajte ako verklík, pretoze vaše argumenty nie su pravdive a stoja na vode… vy sa vysmievate najslabsim skupinam slovakov kt. na tento diktat doplatili a ziadaju istu mieru EU solidarity, vraj aj tak by tam mladí ostali a dalsi by utiekli. aj tento vysmech je postavený na vode: neboli by tam statisice mladých keby sme ich tam nepustili. preco tam teda tolko slovakov nebolo aj pred r. 89 ak je ich aj tak nemozne udrzat? preco holandania odmietaju prac. viza pre ukrajincov? ak je mladych nemozne udrzat?. v chudobnych krajinach kde potrebuju viza je stale mnoho mladych ludi kt. by isli hned zajtra ale nemozu len tak odist…chodte im teda vy ukazat tie dieri v plote ked sa viete tak pekne posmievat slovakom

Ide aj o štruktúru ekonomiky a schopnosť zamestnancov vyjednať si mzdy.

Tú vládu si volia ľudia, ten slovník mi pripomína Kotlebu.

Za toto v prvom rade môžu nasledovné faktory:

• 40 rokov komunizmu a bratskej ruskej pomoci.

• Mečiarova privatizácia a vytvorenie nedobitných úverov v štátnych bankách mečiarovcami, pri ktorých záchrane a ozdravení sa muselo použiť 100 000 000 000 Sk.

• 10 ročné bačovanie Ficovej vlády plnej nekompetentných ľudí, ktorí boli schopní sa akurát nabaliť a pred voľbami vymyslieť nejaké populistické sprostosti, ktoré stáli ďalšie peniaze.

Vy si myslíte, že mi je do smiechu? Dobre si pamätám za Mečiara mítingy na pasienkoch, kde davy sfanatizovaných dôchodcov sa smiali na totálnom primitivizme Mečiara ako napáda EÚ, NATO, opozíciu. Keď sa pozriem na obrázky súčasných mítingov Smeru je to veľmi podobné. Myslíte si, že mi je do smiechu, že žijem v zahraničí, že vidím rodinu raz za rok, že v podstate nemám nikde domov a na miestach kde bývam som stále cudzinec?

Chcete mladých zastaviť ostnatým drôtom, kde ich budú trhať vlčiaky? Imponuje vám to?

Práve preto nemôžme vydierať EÚ.

Na príčiny nášho zaostávania, ktoré som spomenul vyššie doplácajú nielen dôchodcovia a invalidi nízkymi dôchodkami, ale aj zamestnanci nízkymi mzdami a aj ľudia v zahraničí faktormi, ktoré som spomenul pri sebe.

v prvom rade si vyprosim akekolvek spajanie s Kotlebom a reči o tom ze mi imponuje ak niekoho trhaju vlčiaky. prekrucate moje nazory a je to uz za hranicou slušnej debaty.

prepáčte toto je populizmus, je velmi tazké s vami diskutovat ked nemate zakladne poznatky z politickej situacie u nas a z volebnych statistík. 1. dôchodcovia nerozhodli nikdy o vlade smeru. v r. 2012 kedy všetko prevalcoval a este pred 2eur valorizaciami ho volilo 52% dôchodcov a 48% proti nemu, v čislach to značí ze z 1,1mil dôchodcov ak by z nich bolo volit aj 70% to je 770tis hlasov (52%- 405tis vs. 48%-365tis) rozdiel v prospech smeru je 40tisic hlasov co je asi 1,6% zo vsetkych platnych hlasov, pricom smer vtedy volilo 1 134 000 ludí. o jeho vyhre ani vtedy nerozhodlli dôchodcovia a statistika z r. 2016 by bola este zaujímavejšia

1. Ak by aj rozhodli o jeho vlade, kedy mali dôchodcovia nejaku realnu alternatívu v ramci programu politickej strany? podla vas maju volit strany kt. im nechcu pridat ani 5eur k 300eur dôchodkom???

3 o vlade Fico 3 rozhodli pravicoví voliči (ale ja im to nezazlievam lebo podla mna boli podvedení) faktom to vsak je, cize mi pride smiešne ze namiesto nich vinite nejakych chudakov dôchodcov

suhlasim všetky tieto skupiny maju narok ako občania EU na vyšší prijem a preto nechapem, prečo obhajujete dostálovčiny a sulikovčiny. podla mna by sme sa mali naopak spajat a ziadat zjednotenie aj ostatnych oblasti( nielen tych kt. vyhovuju zapadu) spoločne a smerovat k uplnej federacii ktorej som absolutny podporovateľ nakolko si uz tiez myslim, ze nie je cesta späť a nie je to ani mojim cieľom. nepovazujem to za vydieranie zapadu, ved dokonca mnohi zapadni politici navrhuju pomoc v soc. oblasti tymto skupinam v chud. krajinach EU

Tak nepoužívajte kotlebovský slovník ako podpora vlád v kolóniách, na to som už alergický. Západ nemôže za to, že Smer je skorumpovaný.

To uznávam, že som trochu prehnal, ale nahnevalo ma, keď tu spomínate komunistické spôsoby zatvárania hraníc a izolácie.

Ja s tým nesúhlasím, o vláde Fico 3 rozhodli najmä Kotlebovi a Kolárovi voliči, keby tie 2 antismer tábory sa rozdelia medzi pravicu. tak by nebol problém izolovať Fica aj SNS.

Dostála podporujem, lebo Dostál je antifašistický proeurópsky a proNATO inteligent a je pravičiar ako ja.

strany kt. priamo tvoria Fico3 su urcite viac ficom ako kolar kt. chcel podporit vladu jeho opozicie…dalsia vec- ved aj opozicia tu vladla 10r a ziadna velka ryba nebola odsudená, cize mam pochybnosti o tom ktore strany si realne zelaju pravny štát a čo všetko je len divadlo… kazdopadne toto vsetko co tu my riešime su vedlajšie témy. ja som len napisal, ze mi prislo zle z dostalovej antisolidarity, vy ste vystupil dost agresivne na jeho obranu, ja ukoncujem polemiku o tom cloveku, mne za to nestojí, nesledujem ho, pocul som od neho 5 suvislych viet prvy a posledny raz a aj to teraz lutujem)… Čo je podstatné - Ja zatial neviem čo bude PS, zaujima aky bude program v oblasti % soc. vydavkov, min. dôchodky, pomer soc. davok k priem mzde, % valorizacie atd. podla toho sa uvidi ci to bude pravicova strana alebo solidarna. ale to je uz asi davno dohodnuté a ja to nijak neovplyvnim. ale takisto si nemyslim ze zakladatelia PS su tak jednoduchí, ze by sa o tom rozhodovali na zaklade niekolko desiatok diskuterov sasky aktivnych na internete. počkajme, uvidime, odpovede prijdu v pravy cas a ja ako laviciar budem potom aktivny bud za alebo proti. Vam ako praviciarovi mozem len zavidiet ze si mozte vyberat koho volit :slight_smile: mozte si byt isty ze ja som este vačší proeuropan ako vy, ja si prajem absolutne vyrovnanie vo vsetkych oblastiach, samozrejme som za zachovanie štátnych symbolov a ako hrdy slovak vzdy budem fandit nasim športovcom :slight_smile:

Dúfam že sa dožijem spojených štátov európskych

Akonáhle by sa rozpadla EU, SK by sa dostala pod silný vplyv Ruska. Túto skutočnosť si musíme uvedomiť. Situácia vo V4-ke je aj tak pomerne zložitá. Nerobím si veľke nádeje ako by to dopadlo v prípade rozpadu.

Lenže kvantitatívne uvoľnovanie je v podstate daň s ktorou narába ECB. A inflácia vďaka QE môže byť aj do 5% takže to je dosť podobné .

Kto by bol potom v rade ? Ako by ste vyberali odborníkov ? Spoločné európske voľby by to vyriešili , neboli by populisti ? Alebo potrebujeme odborníkov nikým nevolených tipu juncker ?

Správne riešenie , menej , efektívnejšie . Ak prešlapy EÚ má tak pri týchto dvoch bodoch , keď sa na tom zapracuje , nechcem zakríknuť ale bude tu lepšie miesto na život .

Ja som osobne proti tejto alternatíve,v časom globalizácie sa hrať na európske miništátiky je úplne smiešne. Ja som za Spojené Štáty Európske, niečo na spôsob USA, kde každý štát si určuje vlastné daňové zaťaženie, výšku minimálnej mzdy a množstvo ďalších vecí, či už v ekonomickej alebo ľudsko-právnej oblasti. Na druhej strane tvoria jednu krajinu, ktorá je najsilnejšia veľmoc. Dokonca si viem predstaviť Spojené štáty Euro-Americké, to by bola superveľmoc, ale to je hudba vzdialenej budúcnosti

Poznamka k Spojenym Statom. USA, z podstaty ich ustavy, sa nikdy nemali stat velmocou. Founding fathers skor mali na mysli neutralne Svajciarsko nez megalomansku risu, lebo vedeli velmi dobre, ze empires fall.