Facebook - naše dáta na predaj - s radosťou

Facebook - naše dáta na predaj - s radosťou
0

Suhlasim, ze pre ludi ide len o vynutene suhlasu. Na druhej strane mozno to bolo myslene pre stranky akou je facebook, ale prinesie to iba znicenie malych stranok. Facebook nema problem so svojim stabom vsetko inplementovat a ist dalej. Problem budu mat vsetky male stranky, ktore nemaju peniaze na pravnikov, aby to dokazali implementovat a samozrejme ide aj o technicku stranku. Tu nejde len o tlacitko. Napriklad tento web bude musiet tiez implementovat vsetko okolo GDPR, kedze zbiera osobne udaje, ci chce, alebo nechce. Budem musiet mat pravo vyziadat si online vsetky moje zozbierane udaje, pravo na ich upravu, pravo na zabudnutie a vela inych. Samozrejme nat pouceneho cloveka, ktory moze s osobnymi udajmi narabat. Zabudnite, ze administratorom sa moze stat kazdy. Teraz je mi jasne, ze tu s tym nebude ziaden problem, ale napriklad poznam ludi ktorych bavi varit a na stiahnutej sablone a lacnom hostingu pisu vo volnom case recepty. Vzhladom nato, ze tam maju spustene komentare, kde je email povinny udaj musia zaviest tuto sialenost. Takze z konicka sa stane predrazena zabava a poznam mnozstvo takychto webov, ktore uz nebudu len pre toto sialene nariadenie. Dalej kamarat ma diskusne forum o psoch, ktoremu sa ako konicek tychto zvierat venuje vo volnom case, nie je podnikatel, je to bez zisku, ale je to forum, kde sa musite zaregistrovat a teda sa zbieraju osobne udaje, tak ho ide radsej zrusit, lebo nema peniaze a ani chut riesit dalsiu buzeraciu z Bruselu. A kto bude riskovat 20 milionovu pokutu? Dalej som velmi zvedavy, ako to budu riesit neziskovky, ktore urcite nemaju zbytocne peniaze na toto. Takze, mozno to je proti facebooku, ale presne to su stranky, ktore tu ostanu vdaka panom z Bruselu.

Ja som hlavne zvedavý, ako to zvládne implementovať štát, keď napríklad zložka ministerstva vnútra ktorá mala za úlohu hasiť (HaZZ) sledovala môj facebook profil. Myslím, že 26.5. bude úrad na ochranu osobných údajov zahltený požiadavkami.

A na koho by si chceli prosim vas dat podnet? Nemyslim, ze nejaka zlozka prostrednictvom facebooku zbierala vase osobne udaje a takisto nemyslim, ze odoberanie aktivity je zakazane a bude. Su podstatne vacsie a realnejsie problemy, ktore nastanu.

v súdnom spore o moje neplatné prepustenie z MV SR je je vo vyjadrení protistrany teda zložky MV SR uvedený print screan facebook profilu s mojim menom, a tým čo som robil vo voľnom čase. Ak ešte stále pochybujete, že KR HaZZ TN vykonáva sledovanie zamestnancov v mimo pracovnom čase kľudne vám prefotím súdny spis. Dnes má len asi 150 strán.

Dam vam jednoduchu radu, nebudte na facebooku, da sa to, nikdy som tam nebol a nechyba mi to. Socialne siete rad vyuzivam ale davam tam len to, co mi nevadi a filtrujem to. Strazit si sukromie je taky proaktivny pristup. Spoliehat sa na pravny stat a sudy…je zial iluzia a specialne na Slovensku zatial.