GDPR ochrana osobnych udajov pomozme podnikatelom

GDPR ochrana osobnych udajov pomozme podnikatelom
0

Daňové priznania podané (kto nemal odklad) a ďalšia téma ktorá aktualne trápi podnikateľov, je ochrana osobnych udajov.
Nemohlo by k tomu ps spravit návod alebo smernicu ktora by sa sirila viralne.
Mňa osobne zaujíma:
Co je osobny údaj.
Musim za to platiť nejakej opravnenej organizaci alebo osobe?
Musim platiť za nejaku smernicu?
Musim preskolit niekoho vo firme a kto ho môže školiť?
Musim platiť nejake fyzicke zabezpecenie notebooku, pc.
A podobne …
Buďme progresivni, pomahajme podnikatelom uz dnes. Nemusíme čakať na to, aby sme sa dostali do vlády.
Co na to @truban @rado_pala a ostatní pravnici v PS?

Bolo by to super. Osobne poznam velmi vela ludi co nevedia ako dalej a chcu riskovat to, ze jednoducho nerobia nic, lebo nevedia co a cakaju co bude. Napriklad moja zubarka nevie co ma robit, ma uz teraz naobjednavanych pacientov na jun, jul a po 25. ma co vsetkych opat obvolat a vypytat si suhlas so spracovanim udajov? Uz teraz je jasne, ze vdaka tomu konci aj kopec webstranok a to nemyslim nic male. Napriklad cesky seznam co nie je ziaden maly “bloger” rusi weby vdaka tomu.

Jedna z prednášok na Smart Energy Fore sa zaoberá presne touto témou, nakoľko aj malí podnikatelia v energetike (inštalatéri OZE, …) na tento problém narážajú. Týka sa aj blogerov a ich mailing listov, telefónny zoznam v telefóne (a zvlášť smartfone) je informačný systém s OÚ (osobnými údajmi) o to viac ak je to telefón firemný…

Prednášať bude odborníčka, ktorá sa téme venuje dlho a hlboko - JUDr. Semančínová: http://www.smartenergyforum.sk/program/

Super prednáška Simon - no nepotrebujem prednášku potrebujeme smárt riešenie.

• čo robiť ak používam smart fon (napríklad ja mám heslo kvoli banke a mám ho na google aby som ho vedel na diaľku vymazať)
  • čo robiť ak mám emaili v NTB a občas ho beriem zo sebou (taktiež je na heslo)
  • čo robiť ak si len vymieňam pracovné emaili (nerobim email marketing)
  • čo robiť ak používam web a k nemu analytics (google poslal nejaké nové usmernenie a novú všeobecnú zmluvu)
    to je asi základ čo trápi podnikateľov… a viem, že vačšina produktu GDPR je náklad na marketing - keby sa toho PS chytilo ako témy a pod hľavičkou PS dávalo jednoduché návody prípadne smernice alebo ja neviem čo … tak ako napríklad mihál školí v oblasti mzdového poradenstva často aj zadarmo tak by to PS posunulo …

No na rovinu: ja sám ešte neviem riešenie. No a práve preto som túto prednášku vyžiadal a zaradil. S kanceláriou Joža Semančína sa poznám dlho, a p. Lucia je expert.

V podstate mám tie isté otázky a po konferencii chcem dať s nimi dokopy článok s odpoveďami.

Obávam sa však, že jednoduché a jednoznačné návody neexistujú. Nakoľko aj ja mám firmu, telefón a prevádzkujem portál (EnergiaWeb.sk) s mailovým spravodajom, aj pre mňa je to dôležité.

keby som nemal termín odovzdanie 19 teho tak prídem do BA. Taktom nejak sme v roku 2014 začali robiť pracovnú zdravotnú službu za 1 € Lebo som to považoval za nezmysel, a aj potom ked to už bolo náročne sme dali cenu za 1 € zamestnanenc a mesiac a portal pzs-za-1.eu zarobil niekoľko tisíc € a patrill k mojim najziskovejším veciam. Do 25 mája určite pojdem do BA možno by bolo fajn dohodnúť stretnutie s nou a pohovoriť o možnostiach hromadnej objednávky… za nejakú super cenu. Lebo ako píšem, tie postupy sa opakujú… u viacerých podnikateľov.

Keby islo len o nejaky mailing list a odosielanie mailov som stastny… Problemom su aj komentare, diskusia na stranke, cookie banner, kde musi byt povinne nastavenie ci si chcete povolit take, alebo onake cookie. Banner uz nemoze byt len informativny a omnoho viac. Uprimne vzhladom na background PS som cakal od PS v tomto smere aspon nieco.

Google už upravil podmienky aj na Analytics ale nestihol som ešte preštudovať…

Je tato webstranka v sulade s GDPR? Osobne udaje sa tu veselo zbieraju a nic viac. Kde mozem poziadat o vsetky moje udaje, ako ich vymazem, ake udaje ukladate a preco?? Otazok mam viac a odpoved ziadna. V zakone o ochrane osobnych udajov su jasne pravidla a tu sa jasne porusuju.