Hanba v uliciach Bratislavy

Hanba v uliciach Bratislavy
0

Pre niekoho je to v pohode, ale pre mna nie. Ked chodim v uliciach Pekingu, Kuala Lumpur, alebo Sydney tak takyto strasny bordel nikde nie je a ked sem zavolam kamaratov zo zahranicia, tak su prekvapeny aky mame vsade bordel a nikto to neupratuje a ja sa len ticho hanbim a sucham nohami. Potom sa vobec nemozeme cudovat, aky maju ludia nazor na Slovensko a Bratislavu. Netreba zabudat, ze turistov nezaujima napriklad problem skolok a podobne a samozrejme turisti su ti co nam nosia peniaze, aby sme dokazali z nich riesit aj ine problemy.

Je takyto bordel v pohode aj pre kandidata na primatora, ktoreho podporujete, alebo pre PS? Je vobec nejaky zaujem riesit to? Alebo to nie je dostatocne velky problem na ktorom by sa dalo “zarobit”??

Na zaver ako dostanem standartne vyhovarajucu sa odpoved, ze je zato zodpovedny starosta, alebo zupa by som chcel upozornit, ze za tieto cesty je zodpovedny magistrat a nachadzaju sa v sirsom centre mesta, cize ziadna diera na konci mesta.

Trošku ťa opravím: zodpovedné sú za to tie prasce, čo to tam hádžu.
A čo s tým má starosta, primátor, župan, riaditeľ zemegule či riaditeľ vesmíru robiť? Má sa naklonovať a stáť pri každom takom prasati a strážiť?

Tak toto je ozaj “velmi pekna vizitka”. Uz roky tvrdim ze vsetko je o ludoch a v ludoch.
Za vela vacsi problem vsak povazujem v Bratislave nasu hlavnu zeleznicnu stanicu. Ved ta je “vstupnou branou” do nasho hlavneho mesta a prichadza stade aj vela turistov. Co pocuvam tak to su len same negativa a ako bratislavcan sa hanbim. Je to jednoducho katastrofa.

Takze je to v poriadku a netreba s tym nic robit? Cize ak bude brat primator uplatky je to v piriadku, lebo je zato zodpovedny on a nemozeme byt prinom a davat na neho pozor stale.

Toto je presne pristup s ktorym sa stretavam len na Slovensku. Mna nezaujima ako sa to neda!! Ak pisete za PS a nedokaze to riesit a odpovedou je len zrieknutie sa zodpovednosti tak potom PS nema co robit v politike.

Riesit sa da vsetko, len bud chcem - nechcem, viem - neviem. A ja som aspon o krok mudrejsi, koho okrem nesrovnala nevolit.

Emotívna odpoveď, ale nenapísal si, čo s tým teda má ten starosta, primátor, župan robiť? Čo navrhuješ, aby v tom urobilo Progresívne Slovensko?

Toto nie je diskusné fórum Nového času.

No tak odpoviem ti ja ako clen PS ako by som to riesil ja. Vies ako, zobral by som si metlicku a malu lopatku a pekne vsetko upratal tam kam to patri. Alebo inak, ako priklad.
Chodime na hriby smerom na Studienku, a vzdy okrem hribov donesiem aj kopec odpadu, ktory nema v lese co robit. Treba ist osobnym prikladom, mozno to niektorych aj zmeni a trochu zinteligentnia svoje spravanie.

Martin, mňa tiež trápi keď vidím takýto bordel a to tu nemusím mať ani zahraničných hostí. Jediné riešenie fakt efektívne a na ktoré si budeme musieť počkať je vychovať si takú generáciu, ktorá to proste robiť nebude. No so školstvom takým, aké je teraz to pojde len ťažko. Reforma školstva je jedna z najdoležitejšich priorit PS-ka, no dovtedy to tam len budú musieť pravidelne čistiť, ale neviem aký efekt to bude mať. Z mojho vlastného pozorovania aj keď sa urobí niekde nejaká akcia zameraná na vyčistenie o pár dní je to tam znova také ako predtým. Či ty máš aký nápad na riešenie tohto problému?

Ja by som povedal, že by to mohli čistiť deti… :wink:
Rajóny podľa škôl, mohla by byť z toho pekná edukatívna akcia, náročnosť a zložitosť podľa veku. Nebude to zadarmo, možno to bude aj drahšie, než tam vyslať partu čističov, ale dohiahli by sme tým niečo iné… Deti si budú vážiť to, s čím sa oboznámia, nebudú (vo väčšine prípadov) prispievať k znečisťovaniu, budú pozorovať (a prirodzene upozorňovať) pôvodcov bordelu a v neposlednom rade dospeláci sa budú správať inak, keď budú vedieť, že ich deti budú upratovať ich bordel… Zmena možno potrvá generáciu, ale inšpirovali ma v tomto prípade deti v Japonsku, ktoré aktívne participujú na príprave jedla a upratovaní…
Ak by sa niekto chcel naozaj vyhrať, v rámci programov “sociálnej inklúzie” by mohli fungovať spoločné upratovacie čaty či už s bezdomovcami, nezamestnanými alebo dôchodcami…

Tak presne toto som mal na mysli.

Ludia ked Vas to tak trapu neviete, kde robia ekologiu na starsich pristrojoch (na novych ze vraj neprejde) na jednu dodavku O.Z. co sa snazi zneskodnovat skladky v BA a mensie terenne upravy?