Havranov Kabaret: Ivan Štefunko x Miroslav Číž

Havranov Kabaret: Ivan Štefunko x Miroslav Číž
0

z čoho vychádzate, že PS sa ľavicovo nechce profilovať? na začiatku som mal z toho obavy, lebo logicky na internet prichadzaju diskutovat hlavne pravicoví liberáli ale pri odpovediach všetkych hlavnych predstaviteľov citim silné socialne citenie. v tezach sa viac krat spomina rovnosť či solidarita. ja myslim, že sa to vyvíja stredo-ľavým smerom. a samozrejme v porovnani s akoukolvek stranou u nas by aj centristický program bol ľavicový…(mám na mysli vyrovnanu solidaritu, nie taku čo striela od boku, ze tejto skupine zvysime platy o 40%, tejto dôchodky o 0,34% mamickam pridame 30%, osetrovatelom po 10r dvojnasobok lebo nas to teraz napadlo, ze by to mohlo zvyšiť preferencie…))

Moderátor by mal byť nestranný a mal by viesť diskusiu ku objektivite . Nie ako havran ktorý názorových oponentov v diskusiach napáda , podpichuje a dáva im otázky aby im čo najviac zatopil zatiaľ čo z ľuďmi z ktorými súhlasí len ticho potakáva. Pred časom keď som pozeral jeho diskusnú reláciu kde bol chmelár (nemám ho rád , týpek je úplne zle) tak som videl ako spoločne z ďalším hosťom bombardoval chmelára , nenechal ho dohovoriť , chytal ho za slovíčka čo druhému rečníkovy nerobil. Takýto zaujatý človek ktorý hlavne vo svojich pamfletoch(jeho príspevky v sme) dokáže len útočiť a snívať sa pre vecnú diskusiu nehodí .

Ze sa Havran na vecnu diskusiu nehodi je tvoj subjektivny pohlad, pravdou je, ze je jeden z mala schopnych moderatorov polit. debat na svk. Ak chces dokonale objektivneho prostrednika, odporucam stroj, alebo pisomne testy s viacerymi moznostami.

K panovi Stefunkovi: tiez som toho nazoru, ze by ste sa nemali distancovat od diskusie s Kotlebom a to z jedineho dovodu, 80% volicov LSNS su v mojom ponimani potencialnymi volicmi PS. Hlavne na zaciatku deklarovat, ze s fasistickou ideologiou nesuhlasite a ze ponukate konkretne a sice komplikovane a odborne riesenia, pretoze take a ziadne ine si vyzaduje tento komplikovany svet. Poriadne sa pripravit a vyzbrojit jasne formulovanymi argumentmi a v naslednej debate Kotlebu rozlozit na chromozomy, z ktorych mu jeden ocividne chyba. S troskou stastia sa podari volicom LSNS otvorit oci a presvedcit ich o spravnej alternative, ktora im bude realne davat zmysel, bude im to pripadat hmatatelne a dosiahnutelne.

S tou diskusiou suhlasim. Odmietanie komunikacie s Kotlebom mu len prihrieva polievocku. Moze ukazat: vidite, boja sa nas, preto nas nechcu pocuvat.
Ak bol demokraticky zvoleny, zastupuje skupinu obcanov, ci sa nam to paci alebo nie. De facto odmietame diskusiu s touto skupinou. Jednak to este viac podporuje protestne hlasy, a stracame moznost tejto skupine vysvetlit nas nazor.
Pan @IvanStefunko ma ako liberala presvecil, ze “menej statu” nemusi byt najlepsie riesenie. Verim ze presvedci aj Kotlebovho volica, ze mensiny nemozu za jeho problemy. Ale najprv treba s nimi komunikovat.
Patrim k relativne velkej skupine, ktora si mysli, ze prezident mal Kotlebu po parl. volbach prijat. Dovody su rovnake.

Diskusiu som videl a bolo mi pána Číža tak trochu ľúto. Ľúto, že prijal pozvanie do diskusie kde to bola jasná presilovka: Moderátor, pán @IvanStefunko, diváci vs. on. Navyše zastupoval stranu, za ktorú mohol (vďaka tomu ako vnútorne táto strana funguje) vystupovať iba ako hovorca (s ktorým vedenie nekomunikuje - aspoň taký pocit som z toho mal). Na takéto diskusie by si PS malo podľa mňa dávať pozor. Aby to nevyzeralo ako bitka kde skupinka chlapcov drží jedného, ktorý od lídra skupinky dostáva nakladačku. Skutočne nerozumiem za akým cieľom pán Číž do tejto diskusie išiel a čo pán Havran touto diskusiou sledoval. Nechápte ma zle, PS fandím a držím palce ale z tejto diskusie som mal naozaj pocit aký človek má keď je svedkom ako dostal niekto nakladačku a nemohol sa brániť. V tomto prípade si ale za to mohol dotyčný sám. Jednak svojou prítomnosťou v diskusii a jednak svojim členstvom v strane do ktorej patrí.

Ale on sa mohol branit, v ruke drzal mikrofon a slova su tou najvacsou zbranou. Debaty nie su o kvantite (jeden proti vsetkym), ale o kvalite argumentov, neraz sa stalo, ze jednotlivec umlcal a strapnil cele davy. Skor by sa tu hodila analogia boxera, ktory sa uz nebrani a je ocividne mimo a protivnik donho este busi a rozhodca sa namiesto toho, aby zapas ukoncil, len prizera…