Hľadajú sa moderátori/admini - Moderovanie kategórií a vyberanie najlepších príspevkov

Hľadajú sa moderátori/admini - Moderovanie kategórií a vyberanie najlepších príspevkov
0.0 0

Na komunite sa nám rozbehlo viacero zaujímavych diskusií. Aby sa nám tie super prínosné príspevky a návrhy na zlepšenia nestrácali, rozhodli sme sa určiť moderátorov každej kategórie, ktorý budú mať na starosti to najlepšie zapisovať a zároveň v danej kategórií diskutovať.

Čo to znamená - konkrétny popis práce:

• Moderovať (dohliadať na dodržiavanie všeobecných pravidiel komunity) svoju kategóriu (mazať trollov a ľudí s urážlivými príspevkami mimo tému)

• Diskutovať vo svojej kategórií a diskusiu podnecovať (každý deň). Sledovať diania k danej kategórií a prinášať zaujímavé nápady, články a otázky k diskusii.

• Vyberať tie najzaujímavejšie príspevky a užívateľov danej kategórie a dávať ich do topicu kategórie aby bol v tom prehľad a to najlepšie aby bolo ľahko prístupné.

• Udržiavať topic kategórie vždy aktuálny (minimálne raz za týžden ho updatnúť o nové veci ktoré sa objavili v diskusii)

• A najpodstatnejšia vec: neskôr zosumarizovať všetko hodnotné (aj na základe topicu) čo sa v kategórii preberali a priniesť to ako vklad pri odbornom písaní riešení a dokumentov v danej téme.

• Aj v kategórií môže byť viacero moderátorov, ale musí byť určený jeden hlavný admin. Popis toho čo majú moderátori robiť, sa neskôr môže zmeniť.

Rozdelenie kategórií:

Obrana a bezpecnost, Europa a zahraničie - Martin Dubeci @mdubeci
kultura - Zora Jaurova @Zora_Jaurova
pravo a spravodlivost - Rado Pala @rado_pala
skolstvo, ekonomika - Ivan Štefunko @IvanStefunko
zivotne prostredie - Martin Hojsik @mhojsik
Site feedback - Michal Truban @truban
Internal - (iba pre schvalenych clenov) - Michal Truban @truban
Eventy = Martin Dubeci @mdubeci

Zvyšne voľné kategórie: (môžte sa k tomu prihlásiť, prípadne navrhnite aj novú kategóriu, ktorá ma zmysel a chcete sa o ňu starať)

Komunálne témy
Vylúčené komunity
Zdravotníctvo

Konkrétna úĺoha na admina alebo moderátora bude po jeho schváleni prejdenie všetkých príspevkov a updatnutie topicu vo svojej kategórii. (to je vždy ten základný príspevok, ktorý je na vrchu a zacína sa vacsinou: O kategórii školstvo). Moderator môže viacero dôležitých a zaujímavých tém označovať a pripínať aby boli vždy na vrchu.

V pohode sa príhlaste, ak by ste sa chceli stať moderátorom aj niektorej z už rozchytaných tém a môžete sa dohodnúť s adminom na fungovaní.

Navrhujem vytvoriť novú kategóriu - Ľudské práva a menšiny, do ktorej by napríklad mohla byť prenesená diskusia s témou Rodová a sexuálna identita (LGBTI), prípadne ďalšie témy ohľadne rasizmu, šovinizmu, extrémizmu na Slovensku, postavenia Rómov a podobne. Rád by som takúto kategóriu moderoval.

Myslím že už stačilo, ak by sa mala diskusia a hlavné problémy uberať týmto smerom, z určitosťou môžte túto novo vytváranú stranu zrušiť. V tomto štáte je toľko skutočných problémov, ktoré treba riešiť. Len sa treba pozrieť na prieskumy. Každý 4 občan Slovenska si praje diktatúru. Ak vás ani toto nepreberie , tak je a nami amen.

nuž komunálne témy tu zatiaľ moc nerezovanovali, sa mi zdá … ja som jednu začal a nič moc odozva, neviem strácam prehľad v témach, koľko je takých tém … až teraz som si všimol, že tam je taká nová kategória ;o)

teda nie, že by sa tu xxl kráta neopakovala “bratislavská kaviareň” a “nerozumiete východu” a “problémy obyčajných ľudí na východe”, ale že by sa diskutovali komunálne témy to sa nedá povedať …

čo o to chuť by bola, ale takto pred Vianocami a detskými prázdninami sa zaväzovať je dosť odvážne ;o) … ale ak sa nenájde voľnejší človek skúsil by som to … prinajhoršom si odpoviem sám … ;o)

Mimochodom jedna otázka… a jedna pripomienka …

umožňuje tento systém aj pričlenenie k dvom kategóriám?

… niektoré témy sú “interdisciplinárne” a ich zaradenie do jednej kategórie je obmedzením … použijem príklad udržateľná doprava je v kategórii eko, ale nie v kategórii doprava … základ pre vznik komunálnej témy je územnosprávne riešenie, ale samo osobe je to skôr téma do inej kategórie… a podobne …

a pripomienka možno by sa hodili ešte nejaké kategórie …

politický systém a politická kultúra (pretože dosť veľa nezaradených do “politologických” tém patrí- voľby, referendum, politické strany, politická orientácia) a zbytočne prehlcujú “nezaradené” témy… iné politologické témy sú skryté niekde v práve a spravodlivosť alebo ekonomike a zahlcujú tieto témy…

tema moze byt vzdy iba v jednej kategorii. (aspon co viem :wink:

@truban Zaujíma ma ako momentálne funguje moderovanie a hlavne sumarizovanie dôležitých príspevkov v témach. Ide mi skôr o rozsiajlejšie témy ako sú napr. Utečenci alebo Základný príjem, kde človek, ktorý sa chce do témy zapojiť nemá šancu absorbovať v rozumnom čase povedzme 150 príspevkov aby sa zamedzilo tomu, že sa bude téma vracať stále k rovnakej diskusii, ktorá už preberaná bola. Bolo by možno vhodné pri každej téme uvádzať dátum ku ktorému bol hlavný príspevok moderátorom aktualizovaný aby tak mal človek možnosť prebehnúť iba najnovšie príspevky a byť čo možno najviac v obraze kde sa daná téma aktuálne nachádza.

ponahanam vsetkych, aby buduci tyzden urobili zakladny sumar.

tento system aj sam robi automaticky sumar z dlhych tem, takze by to malo fungovat. ale hlavne nad kategoriami treba pracovat.

tiez porozmyslam a poskusam aj ine systemy, ktore by tomu mohli pomoct.

dik za feedback

Nedalo by sa na začiatku každej diskusie hneď stanoviť pravidlá čo do tej témy patrí, čo už nie, kam by mala smerovať? Lebo sa mi stalo, že v troch diskusiach sa riešilo to isté a skĺzlo to úplne niekam inam a tomuto by som sa rád vyhol.

hlásim sa do kategórie Kultúra, ako som už avizoval aj v diskusii k Desatoru PS:

ahoj. napisem ti message.

Ak sa môžem k tomu vyjadriť, tak ja nesúhlasím, už ste minimálne jedného diskutujúceho odohnal, obviňovaním ho, že bol troll pričom nebol, aj keď nemal tam svoje meno ani fotku, ale to nemáte ani vy, minimálne to meno. Ak sa majú moderovať diskusie, nech to robia ľudia, ktorých ľudia z PS poznajú osobne, lebo aj 1 troll ako admin môže narobiť veľké škody.

Už som to raz navrhoval v inej sekcii.
Navrhujem aby sa jednotlivé základné kategórie začlenili podľa názvov 13 ministerstiev SR.

Doprava, Financie, Hospodárstvo, Kultúra …
Kliknutím na jednotlivé ministerstvá sa dostaneme na Podkategórie v rámci úradného členenia:
Napr. - Doprava sa ďalej člení na:
dráhy a dopravu na dráhach, napr. železničná, trolejbusová, alebo lanová
cestnú dopravu
kombinovanú dopravu
pozemné komunikácie
vnútrozemskú plavbu a prístavy, námornú plavbu
civilné letectvo
pošty
telekomunikácie
ozbrojené zbory v doprave
informatizáciu spoločnosti
výstavba
cestovný ruch

Takto by sa navrhované zmeny začlenili do konkrétnych sekcií ku ktorým by sa mohli odborníci na ministerstvách vyjadrovať a v prípade úspechu PS vo voľbách by sa vedelo kde ich treba riešiť.

Mám iba obavu, že to čo sa tu pretriasa je z 90% nepoužiteľné, odhliadnúc od toho, že si mnohí so svojim radikálne konzervatívnym pravičiarskym prístupom k riešeniam, asi pomýlili svetové strany.
Alebo ja - keďže postoje od kompetentných stále nie sú známe.

Len obavu? :wink:
Inak dobrý návrh :+1:, asi je vhodné témy nejako štruktúrovať a netreba vymýšľať vymyslené. A aspoň si uvedomíme, kto vlastne čo rieši…
Nejaké tie “skratky”, či prelinky sa dajú vždy urobiť.
A rovnako tak interdisciplinárne témy sa vždy dajú založiť tak, aby mali odkaz na dve (či viac) iných oblastí…

Čo máte s mojím menom? :smiley:

Snažím sa moderovať svoje prevažne ekonomické témy (napríklad), a zistil som, že to nie je také jednoduché. Tu sa snažím aj sumarizovať príspevky. V ostatných témach mám pocit, že nie som dosť objektívny, a uprednosťňoval by som vlastné názory.

Chýba mi tu viac odborná diskusia. Väčšina diskusií sa stočí do filozofickej roviny. Tiež mi chýba spätná väzba PS. Napríklad k téme dotácií pracovných miest by sa mohla vyjadriť odborníčka na pracovný trh. Preto neviem, či to má zmysel.

Môžem k mojím témam napísať nejaké konkrétne návrhy, resp. má to zmysel? (Bude sa tým niekto zaoberať?) Stačila by možno jedna A4 ku každej téme. Mám záujem o tieto témy (väčšinou som ich založil:

• Dotácie pracovných miest
  • Daňoví bonus na dieťa (podpora rodiny)
  • Ekonomické ciele
  • Rozvoj služieb
  • Minimálne mzda (aj v súvislosti s UBI)
  • Zjednodušenie odvodov a daní (napríklad poistenie v nezamestnanosti)
  • Elektronizácia štátnej správy
  • Znižovanie nezamestnanosti
  • Školstvo a priemysel

Ľubo vyrobil si v krátkom čase 9 podnetov ako možné témy na diskusiu.
A teraz si sklamaný z diskutujúcich.
Myslím si, že nie je problém nahodiť aj 100 tém. Stačí zobrať do rúk noviny a tam je množstvo inšpirácií. Robí to tak väčšina diskutujúcich, nebol si výnimka.
Okrem toho mnoho tém, ktoré sa tu vyskytujú je neodborných a nič nerieši.
Avšak napísať konkrétne návrhy riešení problémov a uviesť dôvody, prečo ich treba riešiť, to je už iný level. Ukážeš, či si ozaj odborník alebo si to len o sebe myslíš. Takto si mal uvažovať od začiatku. Diskutujúci by mali vedieť čo riešia a ako by mohli svojimi odbornými radami pomôcť.

A teraz si udrel klinec po hlavičke.
Ja som totiž to čo ti vytýkam v predchádzajúcej časti robil. Uviedol som možné riešenia.
A výsledok je presne taký ako tu uvádzaš. Hlásia sa diskutéri - oponenti, nie riešitelia, ktorí sa hlásia ako odborníci takmer ku každej téme. Nabáda ich k tomu aj možnosť získania viac odznakov - čo je podľa mňa chyba režiséra tejto stránky. Samozrejme, že takáto diskusia sa stočí do filozofickej roviny.
No a spätná väzba tu chýba viacerým.
Preto si mnohí kladú otázku, či má nejaký zmysel tu niečo riešiť. Či to vôbec niekoho zaujíma.
Preto mám aj ja veľké dilema, či to čo som ti vytkol na začiatku a vôbec tu celé opísal, je aj v záujme iniciátorov, ktorí tu za určitým (pre nás neurčitým) účelom založili túto komunitu PS.

Len to, že ste tu už jedného človeka obvinili, že je troll lebo nemá meno a fotku, pričom meno tu nemáte ani vy, okrem toho chcete moderovať diskusie ako anonym, kľudne môžte byť aj Roštas. Ináč mi je jedno, aké máte meno.

skusim odpovedat:

• diky moc, ze tak vela diskutujes. sledujem to a si aj medzi top userami :slight_smile:

• zatial je toto forum naozaj vo vacsej miere o filozofickych pohladoch a brainstormingu. ale uz sa tu pomaly davaju aj odborne temy a vypracovane navrhy. (ako napriklad VUC: Váš názor na zrušenie VÚC z dielne Beblavého a Macháčkovej
    (ono je dobre si do tych tem odbornikov si pozyvat aj zvonka). pripadne oznac v prispevku aj priamo ludi, ktori chces aby sa vyjadrili ked das: @ a zatym jeho meno.

• tie navrhy a diskusie sa sleduju a zvieraju. ja osobne napriklad riesim aj na zaklade podnetov z tejto diskusie temu korupcia. robim z nej uceleny navrh samozrejme aj so zdrojmi mimo komunitu… neskor ho tu dam na spripomienkovanie. takto sa pracuje aj s dalsimi temami. tak isto som si pozeral napriklad stranku @Daniel1 s jeho navrhmi a niektore veci su tam velmi rozumne. cize sa to tu nestraca.

• budem rad, ked vypracujes konkretnejsie navrhy. mozno skus pockat par dni. hram sa akurat s pluginom na hlasovanie o navrhoch. kde sa budu dat davat aj ZA aj PROTI hlasy atd… takto bude mat aj trosku viac vypovednejsiu hodnotu.

• zaroven planujem spravit neskor, ked sa este trosku viac tem zozbiera vyber najlepsich tem a diskusii z platformy

• posledna vec je, ze rozmyslam nad nejakym neoficialnym pivom tejto komunity. zeby sme ludia co tu najviac prispievaju vybehli vo februari niekde nezavezne na pivo. a lepsie sa spoznali a pokecali. co vy nato?

No fajn, toto sme chceli vedieť - či má nejaký zmysel tu pokecávať.
Asi by to chcelo viac sa otvoriť, aby sme sa nedozvedali ako poslední napr. z novín, čo sa chystá (napr. diskusie s Beblavovcami).:slight_smile: