Infraštruktúra

Infraštruktúra
0

#1

Môžete diskutovať o infraštruktúre v PO-Kraji. Ako vidíme cesyt sú v zlom stave, tým pádom prichádza málo investorov do tohto regiónu a dochádza k odlivu pracovnej sily do iných regiónov Slovenska. Preto skúsme navrhnuť nejaké riešenie v oblasti infraštruktúry pre riešenie tejto otázky.


#2

#3

Nejde len o obchvat ale aj o všetky cesty v regione aj medzi dedinkami a menšými mestami a to si VUC-ka neuvedomuje, že aj tieto cesty treba dať do poriadku čím skôr. Ako sa hovorí, už včera bolo neskoro.


#4

Nie som práve na Slovensku, ale zaujímalo by ma, ako doprava rezonuje v súčasnej kampani pred regionálnymi voľbami v Prešovskom kraji (?). Dnes bol v novinách článok, že nedostatočné dopravné napojenie, je jedným z dôvodov, prečo vo Svidníku ubúda ľudí a pravdepodobne to nebude len prípad Svidníka - také Medzilaborce ale i Humenné sú uplne na okraji.
Veľke investície môže v tejto oblasti urobiť len vláda, ale chcelo by to vytvoriť tlak zospodu od ľudí, primátorov miest,… aby sa niečo zmysluplné postavilo aj na východe.


#5

Bohužiaľ nerezonuje veľmi. Občanov to netrápi ale práce niet, investori neprichádzajú práve kvôli zlej pristupnosti. Ale vedenie VUC to nerieši, majú iné priority než starať sa o občanov, starajú sa o seba.