Irena Bihariová - V zápase o demokraciu môžu byť voliči SMER-u naši spojenci - 17.8.2018

Irena Bihariová - V zápase o demokraciu môžu byť voliči SMER-u naši spojenci - 17.8.2018
0

@Irena_Bihariova

Pravdu povediac, donútil som sa prečítať celý článok.
Pani Bihariová verte, že väčšina (nevynímajúc priaznivcov PS) to neurobí.
Nechcem zachádzať do podrobností prečo, keďže by som musel byť nepríjemný.

Spýtam sa inak?
Je pre Vás zásadným cieľom presvedčiť Rómov aby nevolili Smer ale PS?
Nie je tak náhodou oveľa väčší problém ako ich integrovať do spoločnosti?
Zastavím sa pri časti, ktorá má ako jedna z mála zaujala.

Citujem:
Netreba SMERU hejtovať ich voličov, ale normálne o nich bojovať. Nielen 20 statusmi a tlačovkami denne o pomeroch na ministerstve vnútra , ale ponukou progresívnej sociálnej politiky. (Progresívne Slovensko dnes takúto pripravuje). Na to, aby politici štandardných strán dokázali rozumieť potrebám danej skupiny, dokonca ani netreba robiť okázalé “výskumy do regiónov”.

Som strašne zvedavý, čo si PS predstavuje pod progresívnou sociálnou politikou.
Myslím si totiž, že pri jej presadzovaní nepotrebujeme ani tak rozumieť potrebám danej skupiny ale vedieť ako tie terajšie potreby Rómov zmeniť.

Je tam chyba, nepíše sa strážne psi demokracie, ale strážni psi demokracie, strážne sa používa ako strážne psy.

Toto sa tazko citalo ale aspon dalsie potvrdenie ze PS je klasicka lavicova strana s cim vacsim statom(a EU). Ziadna zmena zdola.

“Nepáči sa im, ak im niektorí z nás vysvetľujú, že za migráciu sme vlastne tak trochu zodpovední všetci. Lebo západné krajiny drancovali štáty, z ktorých dnes migranti utekajú” - tak a toto je klasicky priklad indoktrinacie statnym skolstvom a naslednym hladanim svojej bubliny. Zapadne staty “drancovali”(asi sa tym mysli vladli) africke krajiny tak do cca 1950. Cize asi 60 rokov si tie krajiny vladnu sami. Hadzat to na Zapad(a na Slovensko) je sice typicky laviciarske a zaroven typicky nespravne. Najme ked niektore ine byvale kolonie su na tom ovela ovela lepsie a par dokonca lepsie ako byvale kolonialne velmoci .

Pani Bihariova hlboká poklona za článok , súhlasím s vami. Ako snáď jediná ste nepodľahla davovej psychóze paušalného odsudzovania voličov Smeru a zachovala si chladnú hlavu. Vo voľbách vám dám hlas bez váhania.