Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja
0

Jedinou možnosťou ako odstaviť Kotlebovu stranu mimo parlament je nájsť kandidáta na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja a odstaviť ho od tejto župy. Voľby budú už budúci rok a ani koalícia (Maňka) ani opozícia nemá kandidáta na úspech proti Kotlebovi. Treba nájsť skutočne dobrého človeka, nespochybnitého, bez toxickej minulosti a zároveň človeka v kraji aspoň trocha známeho(aktivista by bol výhodou). Samozrejme netreba sa spokojiť len s týmto krajom a pokúsiť sa získať aj iné, ale BB je vysoká priorita. Na komunálnej politike treba takto vyskladať cez kvalitných kandidátov cestu do NRSR.

Voľby do VÚC
Župné voľby - župné problémy?

Nemyslím si že sa momentálne dá nejako odstaviť Kotlebova strana zvonka. Je to už v takej fazy že sa môže odstaviť už len sama. SMER klesá, voliči sa presúvajú k SNS a LSNS. Až keď dosiahnu maximum 30/40% potom po čase sa objaví iný spasiteľ národa ku ktoremu sa budú volici presúvať.

Proti zlu netreba byť pasívny a čakať kým samo zmizne. Treba bojovať na viacerých frontoch:
Ukazovať ľudom ich pravú tvár, aké (fašistické) ideály vyznávajú. Toho nikdy nie je dosť.
Ukazovať, že hlasujú so smerom v NRSR.
Ukazovať, že oni s len ďalší populisti a aj tak nevedia robiť to čo kritizujú na iných.
A nakoniec dať ľudom oveľa lepšiu a hlavne reálne lepšiu alternatívu(na nového predsedu BBSK).

Podla mna v tejto faze treba byt len normalny a ukazat ludom, ze dobre sa da spravovat stat aj normalne (co je to nromalne si mozete pozriet v Lampe). A ti volici, ktori nemaju hole hlavy pojdu k PS. Osobne poznam aspon 3 vysokoskolsky vzdelanych ludi, ktori volili Kotlebu (jedna bola cerstva mamicka) a volili ho len ako protest. Keby mali slusnu alternativu, nevolili by ho.

Ospravedlňte mi môj pesimizmus ale ja opravdu nevidím ako viac im ukázať čo to je za ideológia keď neprešlo ani slabých 60 rokov od konca WWII, keď Kotleba sa priamo v TV usmieva na otázku či býva v novom rodinnom dome ktorý je akože sídlom strany postavenom z príspevku urcenemu strane atd, atd.
Mne sa síce veľmi páči Werichov citát > Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. no nie každý má dosť energie robiť to dlhodobo a ja uz asi začínam rezignovať. Ja to vidím bohužiaľ tak že existuje aj taká pravdepodobnosť ze to moze skončit Tureckým scenárom, otázka je mozno len kto obsadí prvý TV a parlamentu.

Čo na to povedať… Možno snáď len to, že mohli aj protestne rovno vraziť hlavou do steny a dať to na Youtube - veď to je tiež alternatíva. Aký zmysel má, keď nemáme slušnú alternatívu, voliť tú najväčšiu spodiny a odpad? V čom je akože logika takého ťahu? Ja kebyže nemám alternatívu tak nejdem voliť. Prečo nevolili protestne napríklad stranu zelených?
Takže prepáčte ale ja Vašim znamim neverím, to o protestnej voľbe sú v mojich očiach iba vyhovorky. Kto volí fašistov tak preto lebo ho niečím upútali. Kto fašistov podporuje sám je fašista. A cerstva mamička nech si spomenie ako skončili Goebelsove deti.
Mimochodom dnes VŠ skončí každý druhý - nieje to meradlom ničoho.

Čo som v správach zachytil tak Saska chce proti Kotlebovi postaviť Tomáša Klusa, kandidatúru ohlásil aj riaditeľ múzea SNP Stanislav Mičev. Osobne sa mi javí ako najvhodnejší kandidát. Avšak v decembri 1989 vstúpil do KSČ, nachádza sa aj v spisoch ŠTB. On však tvrdí, že o tých spisoch nevedel. Takže pochybujem že SaSkári podporia Mičeva. Zrejme sa obávajú že ako župan znárodní pozemky :slight_smile:

pochybujem ze sa boja znrodnenia (chapem vtip:). skor ide o sulikovu nekonsenzualnost a snahu dokazovat si ego opozicneho lidra. do najblizsich volieb mu to doprajme, uz sa mu to nikdy nezopakuje :slight_smile: martin klus ale neziska sirsiu podporu, sulik mu ju nedokaze zabezpecit

Vytesat do kamena. Tento trend vidime po celom svete, ludia v prieskumoch klamu a neukazu svoju skutocnu tvar, lebo pravdupovediac sa hanbia. Az ked mozu anonymne hlasovat, zvolia si populistu, extremistu, radikala, lebo hlboko v srdci s nim sympatizuju. Charakter asi ako Bugarov. Chodte s tymi protestnymi hlasmi niekam, Magian si vdaka tvojim znamym teraz uziva “stranicke sidlo”.

Je skoda ze za Micevom stoja ludia zo SMERU, uz to nahrava Kotlebovi. Neviem, co je v jeho StB spisoch, zachytil som to len v TV. Ale pokial plati prezumcia neviny, nemozno sudit. StB si viedla kdeco, a v mnohych kauzach sa nakoniec ukazalo, ze slo o falosne vedene spisy (napr. sudny spor Jirina Bohdalova). Ale proti Kotlebovi je to asi najhodnovernejsi kandidat. Navyse v kazdej diskusii by ho argumentami a znalostov problematiky klero-fasistickeho Slovenskeho statu a SNP uplne rozdrvil. To vie aj Marianko, ktory vela rozumu a znalosti nepobral (opat ukazka, kto moze u nas vystudovat VS), takze by sa nejakym diskusiam s Micevom vyhybal ako cert krizu. Ostatne mena opzicnych kandidatov su pre ludi z regionu absolutne nezname, a je to strielanie na slepo. Museli by vybrat kandidata, ktory je v BB kraji vseobecne primany a znamy.

Niekto z PS by sa mohol vyjadriť? Keď plánuje isť do parlamentných volieb, toto bude váš test, či to myslíte vážne a či máte šancu uspieť.

na PS by som sa v tejto otazke BB predsedu nespoliehal. Kym sa vobec rozhodnu, ze spravia polit. stranu, moze byt neskoro.

V jednokolovej voľbe župana nie je možné v BB zvoliť INĚHO župana bez podpory Smeru…

Kotleba má podľa mňa reálne možno 30% hlasov v prvom kole…
Smer nech postaví kohokoľvek má do 30% hlasov istých …
jednotný pravičiar má okolo do 20% hlasov
nezávislý hodnoverný má 20% hlasov potenciál …

čiže Smerákom hrozí opäť porážka od vreca zemiakov a si to uvedomujú … nezávislý však v jednom kole neporazí župana tiež ani pravica … spojenie nezávislý pravica by to malo tiež nahnuté, takže spojenie nezávislý ľavica je to najschodnejšie riešenie ako nezmeniť povstalecké mesto na pučistické mesto…

PS by mala tlačiť aby to bol lavičiar a nezávislý a aby Smer dával podporu nie “kandidatúru”, Mičev aj preto, že v decebri 89 vstúpil do KSČ sa zdá byť lavičiarom presvedčením, dokáže osloviť “partizánske” jadro Slovenska, akurát bude potrebovať dobrých poradcov a riešenia na regionálnu ekonomiku a rozvoj … v čom sa mohol Marián ako župan dosť priučiť

… keby bol Mičev viac PS ako Smer bolo by to pre novú politickú silu viac ako dobré ;o)…

… p. Dubéci, čo ste to vlastne robili v tom decembri v Bystrici ;o))))))?

Tomáš Klus by určite bol najlepšie spievajúcim kandidátom na župana ;o)))) akurát neviem či by kandidovať mohol, keĎ žije v Čechách…

Ako spieva poslanec NRSR Martin Klus neviem posúdiť ;o)

zdravim,

môj názor je, že to nemusí byť aktivista. cez PR, Marketing vieš urobiť z každého slušného človeka jeho súpera. Avšak musí byť riadne výrečný, musí vedieť dobre argumentovať, taký rodený rečník, ja si myslím, toto by platilo na neho. Ak ma pamať neklame, myslím @mdubeci bol členom diskusných krúžkov, určite by mal dobrý názor k tomuto. Totiž ta ich agenda je kopa primitivnych dristov, čo dokáže vyvrátiť každý z Vás, čo tu diskutujete. Robia take prešlapy u nas v bbsk (v minule na sidlisku auto z bbsk križom zaparkované cez prechod, nedávno sme obiehali služobne auto bbsk pozde večer pri zv a na ňom sa sama navážala jeho blonďatá, priateľka, stav ciest a komunikácií… viete takéto jednoduché veci zakývu s názorom ľudí) ,že vďaka nim, dobrý kandidát by ho preskočil raz-dva. Viem, možno až príliš odvážny názor.

čo keby všetky opoz. strany podporili Mičeva, myslite ze by ho smer stiahol aby vyhral kotleba?)

Mne p.Micev nehovori nic Stavat svoju kandidaturu iba na protifasistickej retorike nezabere. Volici sucasneho predsedu kraja su voci tomu imunny.
Uz som dhlsie rozmyslal kto by mal proti nemu sancu, a videl som to na Vazneho za smer.(samozrejme ziadne terno, ale ked sa bavime cisto technicky o vymene zupana…)
Kritikou tie volby nikto proti Kotlebovy nevyhra.
-problem je, ze aktualny zupan ma aj vysledky a nepriestrelnu vyhovorku na to, co sa mu nepodarilo zrealizovat.
-Znizenie zadlzenosti kraja, oprava ciest ktore su na ociach, zviditelnoval sa ked chcel aby kraj zamestnal cez reginolnu spravu ciest ludi po dedinach na udzbu ciest, rekonstrukcia domovov soc. sluzieb, podpora rodin ale osamelych matiek v tiesni…
A ta vyhovorka? Ze je proti nmu cele zastupitelstvo a teda by toho zrealizoval viac, keby mu nehadzali polena pod nohy. Nasledne co smer upravil zakon o zamestnavani, aby mu prekazil projekt prace po dedinach.(to s tymi cestami skor spomenute)

Mozno zaujimajsia otazka pre dalsich kandidatov do volieb je:
Cim pozitivnym pre drobnych ludi a dochodcov chcete tromfnut Kotlebu?
Zase iba kritizovat ho celu kampan? Zamyslite sa, ved on je na to nastaveny,

asi najzásadnejšia otázka znie, koľko kolová bude voľba. asi vypadám ako veľký optimista, ale v prípade dvojkolovej voľby, kotlebu porazí aj húpací koník. dokonca, v prípade postupu kotlebu do druhého kola by BBSK mal asi najvyššiu volebnú účasť. neverím, že by to ľudia znovu podcenili. toľko slovákom dôverujem.
v prípade jednokolovej voľby to môže byť ťažšie. je skoro isté, že smer bude zastupovať “nezávislý” p. Mičev a nie je isté, že SaS (Klus) spolu s opozíciou, mostom, sns sa priklonia k jednému z týchto kandidátov. okrem toho bude ešte viacero nezávislých, či kandidátov s podporou malých strán, ktoré sa budú chcieť ukázať. potom to bude o egu jednotlivých kandidátov a ochote spojiť sa pre dobrú vec, aj s politickým nepriateľom. to by mohol byť problém. ale zatiaľ je tá voľba dvojkolová

Ps: v prípade jednokolovej voľby by som to asi netrieštil

Priatelia,
keďže nežijem v BBSK, neviem, aké sú tam nálady a čo sa tam deje, podľa mňa je jedinou možnosťou, aby Mičev alebo Klus začali už teraz a naplno. Stretávania sa s občanmi, návštevy škôl, atď…