Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja
0

Tak ma napadlo, že by Klus mohol podporiť Luntnera, ktorý má podľa mňa väčšie šance ako apolitický kandidát, okrem toho Klus nemá charizmu. Luntner by tak mohol predbehnúť Mičeva v prieskumoch, tým je väčšia šanca, že by ho podporili aj ďalší. Nakoniec by možno vyhral normálny kandidát a nie komunista či fašista.

Keď tak polemizujeme, aspoň nájdite odpovede na otázky čo budú logicky sedieť.

Prečo by mal Klus podporiť Luntera?
Počuli ste na živo Luntera rozprávať k potencionálnym voličom o svojich víziách? - Kotleba ho v diskusii prejde ako vlak.
Prečo je Mičev chápaný ako komunista?
Počul niekto Mičeva rozprávať o niečom inom ako o Druhej svetovej a fašistoch?
Čo ponúkne Klus okrem bludných fráz? - nie je za ním vidno ťah po výsledkoch (nemyslím volebných).

Pretože Klus je Sulíkov človek, čo môže vadiť nielen komplet voličom koalície ale aj časti opozície, naproti tomu je Luntner apolitický.

Nepočul, keďže nežijem na Sk. Proti Kotlebovi ak tam bude húpací koník, tak budem voliť húpacieho koníka.

Pretože Mičev vstúpil do Komunistickej strany po prevrate, tak je presvedčený komunista. Ako plus beriem to, že nebol komunista z vypočítavosti. Ale ku komunistom mám celkovo veľmi negatívny postoj.

Možno je problém v tom, že kampaň ešte iba začína a on je predseda múzea SNP.

Neviem spýtaj sa jeho.

Napísal som logicky sedieť!

Ešte že si nenapísal vrece zemiakov - inak to čo ty, si aj ujo Fico myslel pred 4 rokmi a dajak nevydalo

Akurát na rozdiel od Fica nehovorím, źe vyhrá, ale že ho budem voliť.

Súhlasím. Bohužiaľ, čo ako si prajem ako župana Luntera, ako osoba je mi veľmi sympatický a rešpektujem ho ako podnikateľa, tak jeho “kampaň” je tragická a ak sa to nezmení (a ono sa to zrejme nezmení), tak by mal odstúpiť. Nie kvoli zlej kampani, ale kvôli už niekoľkotýždňovej neschopnosti vyjadriť a dobre komunikovať verejnosti aspoň jednu nejakú myšlienku o jeho predstave riadenia kraja. Začínam si myslieť, že sa za župana nehodí :frowning:

Vidíš aj v tomto sa mýliš tak ako Fico. Vôbec nie je podstatné koho budeš ty voliť, ale koho bude voliť najvácej ľudí. A aby si logicky správne vyhodnotil koho bude voliť najviacej ľudí okrem magora Kotlebu, budeš potrebovnať odpovede minimálne na tie otázky, ktoré si tak bohovsky vyriešil. No a dôsledok v tvojom prípade je jasný zhrnul si ho do tejto skvostnej vety.

No keď to tak spravia všetci tak to môže skončiť ako ten prvý prieskum. Zdar kotlebovi a logickému uvažovaniu.

Ak chcete diskutovať o banskobystrických voľbách na župana, tak význam by malo aby tu padali logické akrgumenty pre a proti Klus, Lunter a Mičev.

Mám podobný názor, proste energia asi už vyprchala. Neviem si predstaviť ako bude pán Lunter čistiť chliev po Kotlebovcoch - ono to nie je také jednoduché ako sa to na prvý pohľad zdá. Keď to takto vidí aj Klus tak platí tá moja otázka prečo by mal podporiť Luntera? Môj názor, nemá na to dôvod a zrejme ani mať v priebehu kampane nebude.

Je Mičev komunista len s odôvodnením, že v 89 po prevrate vstúpil do strany so svojimi ideálmi ako veci zmeniť? Ja som echt komunistov a aj komunistov kadrovakov zažil a zažívam aj teraz a mne on proste ako komunista určite nepríde. Možno vo svojich 30 rokoch ovplivnený predošlou skúsenosťou či štúdium, alebo práca chuť zmeniť veci keď sa to celé zrútilo. Asi takto si to ja vysvetľujem - myslím, že mi to logicky sedí 1. Rozhodovanie o vstupe sa u neho dialo na základe vtedajších skúseností a informácií (nikto vtedy o demokracii moc nevedel a myšlienka absolútnej rovnosti ako koľvek je pekná je zlá) - proste sa pomýlil. 2. Preto potom zo strany ked pochopil svoj omyl a hlúposť vystúpil.

To vážne? Ty si nejaký študovaný, mňa by to nenapadlo.

Tie otázky sú nepodstatné, podstatné je aby sa našiel jeden kandidát proti fašistovi.

Ja som svoje napísal, ty okrem toho výgrcu nič.

Pocuvajte chlapci. Mam taku otazku mierne od veci. Mate nejaky problem sa normalne, a hlavne slusne, v tomto pripade pouzivajuc slusne slova sa o danej veci porozpravat alebo ani nie? Myslim si, ze toto je celkom pekny, slusny verejny priestor. Skuste byt teda ako slusni psickari vo verejnom parku. Noste si k vasim milacikom aj tie pepierove vrecuska, servitky a pouzivajte ich prosim. Skuste nechavat za sebou cisty vzduch…

S tým človekom sa nedá slušne baviť, všimni si jeho debaty s inými diskutujúcimi. S ostatnými sa bavím normálne.

Vidíš a presne na to sú tie otázky, aby si našiel jedného kandidáta čo uspeje voči kotlebovi. Lebo potom s teba vypadne táto duchaplná “uváha”

Ešte ti poradím, nemôže to byť húpací koník ani vrecko zemiakov. Začínam si Vážne myslieť, že nie si stavaný na logicky správnu úvahu, aby si sa netrápil tak ti poradím koho voliť:

Klus je v prieskumoch zatiaľ vždy pred pánom Lunterom a počul ho rozprávať - dosť zle :-1: (a nie len on, ale viacero regionálnych politikov a osobnosti), preto Klus nemá najmenší dôvod ho podporiť.
No Klus dosť výrazne zaostáva za Mičevom, čo je spôsobené lepším poznaním Mičeva a vysokým ohodnotením jeho práce ako šéfa Múzea SNP - dokázal svoje osobnostné kvality aspoň z časti. Naproti tomu za Klusom nie je žiaden dobrý výsledok len značka a šaškáreň - SaS v Bystrickom kraji prakticky vodu nemúti a to platí aj pre Klusa.
Preto keď ti záleží na porazení Kotlebu tak zaškrtneš pána Mičeva.
A aby si bol vyrovnaný tak som ti v príspevku vyššie ponúkol môj názor prečo Mičev vôbec nemusí byť komunista a jeho doterajšie pôsobenie tomu nasvedčuje.

Otázka však nie, že koho zaškrtnúť, či Mičeva, Klusa alebo Luntera. Otázka je, ako donútiť dvoch z nich, aby sa vzdali kandidatúry… Pretože ak sa naozaj budeme rozhodovať, že či ideme zaškrtnúť Mičeva, Klusa alebo Luntera, tak už bude pravdepodobne neskoro :frowning:

Prečo chceš niekoho donucovať? Ale môžeš skúsiť aj praktiky z 90’ rokov ak si myslíš, že to pomôže. Otázka určite nie je niekoho do niečoho nútiť. Proste sú to veci, ktoré neovplivníš každý má slobodnú voľbu. Asi je nám jasné, že voľba je proti Kotlebovi, preto si vyberte svojho kandidáta, ktorý môže byť tou proti voľbou. Preto som položil v tejto diskusii 5 otázok, aby sme sa niekam dostali nie na základe sympatií, ale na základe objektívnych možností. Mali by sme byť zodpovednejší ako páni veľký politici, ktorí nás pred takúto voľbu postavili.

Pretože žijem v tomto kraji. Budem robiť všetko preto, aby sa dvaja z kandidátov vzdali.

Moje motto:
“prijať s pokojom veci, ktoré nemôžem zmeniť, odvahu zmeniť veci, ktoré zmeniť môžem, a múdrosť, aby som ich od seba rozpoznal”.
To čo chceš ty zmeniť nemôžeš. Objektívne si vyber svojho kandidáta na úspešnú proti voľbu, a vysvetli to svojmu okoliu - viac spraviť nemôžeš.
Či sa vzdajú dvaja menej vhodný je ich zodpovednosť, kedže nie je reparát mali by svoju zodpovednosť vnímať o to viac.

Obdivujem, ako ty všetko vieš… :slight_smile:

Pán Lunter ohlásil oficiálne svoju kandidatúru v apríli.
Vyššie spomínaný prvý prieskum je z februára a na objednávku pána Mičeva.
Čiže tie preferencie by som bral osobne s rezervou.

Na tom nie je nič obdivuhodné, je to len tvoj pokus o sarkazmus. Obdivuhodné je Vaše ignorovanie faktov a reality. Sú na to dve slovka naivita a infanitlnosť.
Ale mohol by si napísať čo budeš teda pre ten tvoj cieľ robiť, v kontexte porazenia Kotlebu.

Nezabudni napísať, ktorí dvaja sa maju teda vzdať.

Tým, že máme už dnes ohlásených 6 protikandidátov p. Kotlebu len posilňujú šance tohto pána na znovuzvolenie. Prosím Vás kde je tak proklamovaná schopnosť a možnosť spojiť sa všetci a dohodnúť sa na jednom protikandidátovi. Mám obavu, že na Slovensku sa to nedá, resp. budem príjemne prekvapený ak sa to podarí.