Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja
0

Myslím, že to nie je také jednoduché … ideálne by bolo, keby stál proti Kotlebovi jeden kandidát, ale paradoxne viacej kandidátov môže znamenať väčšie šance na úspech …

… ak vznikne jeden kandidát a zle sa to odkomunikuje … teda systémom lebo Kotleba, … tak to paradoxne môže priniesť hlasy Kotlebovi …Stane sa z neho martýr boja proti prehnitej spoločnosti a použije “mečiarovske” všetci sú proti mne … najmä medzi “ukrivdenými voličmi” tak môže získať aj hlasy, ktoré by nezískal…

… sú dve možnosti, buď je Kotleba zlý župan, ktorý opakuje presne tie isté postupy, ktoré u iných strán kritizuje (rodinkárstvo, zneužívanie peňazí, dohadovanie kšeftov atď.) v tom prípade pri akejkoľvek županskej propagande má maximálne 40 000 hlasov … antifašistických hlasov je minimálne 80 000 (hovoríme bez mobilizácie voličov) Odmietam prijať názor, že v BB kraji je 70 000 fašistov … to proste boli hlasy nie za Kotlebu ale proti systému … a ak sa podarí Kotlebovi vybudovať dojem že ide o jeho boj proti systému, tak môže získať aj tých 60-70 000 hlasov…

… druhá možnosť je, že Kotleba je dobrý župan … ako robiť kampaň v tomto prípade neviem celkom povedať …

Mimochodom, viem že je to predčasné, hnutie PS len začína so zberom podpisov, ale možno niekedy na jeseň by mohlo vysloviť svoju podporu niektorému z kandidátov, aspoň v tomto samosprávnom kraji. Situácia je vážna, ale stále je tu nádej, že voliči si uvedomia dôležitosť týchto volieb. Nie je to len o tom, kto bude vládnuť v BB VUC, ale možno o budúcnosti Slovenska.

Teoreticky by mohlo, ale myslím si, že sympatizanti PS sú tí poslední, ktorí potrebujú odporúčanie koho voliť.

To áno, ale aj “postaviť sa” takýmto viditeľným spôsobom k tomu by možno malo svoj význam…Aj keď asi nejak citlivo, ľudí z chudobných dolín na Gemeri netreba zbytočne dráždiť holou nohou :smiley: Nikde nie je napísané, že medzi nimi nie sú aj takí, čo by mohli v budúcnosti voliť aj PS. Ak je ich hlas pre ĽSNS protestným hlasom, možno sú tam aj takí. Mimochodom, kampaň na ďalšie voľby spravidla začína na druhý deň po voľbách, tak treba využiť každú príležitosť. Ale je to len “námet”.

Tak sa nám to konečne obracia. Lunter je už na druhom mieste v prieskumoch.

Už len, aby zvyšní kandidáti dodržali slovo a vzdali sa kandidatúry v prospech toho, čo má najvyššie preferencie.

Z tohoto prieskumu mám radosť. Pán Lunter si robí kampaň celkom dobrým spôsobom. A dá sa ho celkom jednoducho podporiť, keď nie inak, tak finančne - príspevkom na kampaň. Skúste, kto ešte nevyskúšal. :wink: https://lunter2017.sk/

Aj ja mám radosť z prieskumu :slight_smile: . Ale môj comment, ktorým chcem naznačiť potrebu nového trendline nielen v BB: Ide o to, že sa nám znižuje volebná účasť, cca 20%. V EU voľbách dokonca len okolo 13%!? Prečo? Furt riešime, kandidáta nejakej politickej strany, či a ako sa vzdá v prospech niekoho, na kom sa dohodnú politici v politických stranách v regiónoch…a vždy to bude len o hlasoch tých 20%. Pán Lunter by mohol byť ten, kto mobilizuje tých 80%. Kto mobilizuje v ostatných 80% 7 župách? Prečo ľudia nejdú voliť? Prečo nechajú rozhodnúť 20%? Lebo zistili, že politický marketing bez reálnej politiky je už out?

Ja teraz “nehejtujem”, hoci “moj kandidát” je (aspoň zatiaľ) p. Mičev, keďže ja mám volebné právo v BB kraji. Len sa chcem spýtať, v čom podľa vás si p. Lunter robí kampaň “dobrým spôsobom”? Lebo ja som zaznamenal len celý BB VÚC oblepený bilbordami s jeho tvárou, čo je podľa mňa “tradičná” kampaň. Ale keďže zas tak to nesledujem, lebo tam nežijem, tak…sa pýtam.

Keby si ludia uvedomovali, že obrovská časť našej legislatívy je len preklopená z tej európskej (a keby aj nie, však aj podla tej sa musíme činiť) tak by vo voľbách do europarlamentu bola tá účasť najvyššia, a nie naopak…Je to také “klišé”, že treba približovať EU ľuďom, ale je to naozaj potrebné. Nie je jedno, kto v tom europarlamente, a nielen v ňom, sedí.

Postavenie v Európe mám len také, aké si ho sami vybudujeme. Za tunelovanie eurofondov nemôže EU ale my. Za nečerpanie eurofondov takisto my, za byrokratizáciu zase len my, za neschopnosť digitalizovať Slovensko my, nie EU. Aj za implementáciu EU zákonov do takých vykonávacích vyhlášok, nad ktorými sa rozum pozastavuje… Našim elitám vždy vyhovovalo viniť za naše neúspechy v minulosti Maďarov, Čechov a dnes EÚ. My sa vzďaľujeme EÚ, nie EÚ nám. Mohli by sme konečne dospieť.

Sledujem pána Luntera cez FB a je tam celkom aktívny.
A tiež jeho volebný web je spravený dobre. Dá sa mu skz neho jednoducho prispieť. Prispievateľ to potom aj uvidí na transparentom účte.
Plus je dosť veľa v kraji, chodí a diskutuje s ľuďmi.

Z mojej strany je to však určite veľmi subjektívne. Veľkú úlohu zohráva pri tomto kandidátovi, že je tiež včelár. :slight_smile:

Mám taký pocit, že Ficovi dôchodcovia to dnes potiahnu. Ešte som nepočul jediného dôchodcu tu povedať na Kotlebu niečo pozitívne.