Kedy začnem veriť Rusku?

Kedy začnem veriť Rusku?
0

Ahojte, môj dnešný príspevok bude trošku o “veľkom dubisku”. Prajem príjemné čítanie.

Príjemné čítanie to je to je pravda, ale nič viac. Zjednodušení pohľad na históriu, bez znalostí aspoň teda minimálnej snahy , si o tom niečo prečítať a potom písať. Ruskú revolúciu z roku 1917 ste proste hodil na Lenina , ako on je za všetko zodpovedný a basta. Na vývoj v Rusku , ktorý vyústil do revolúcie malo vplyv viac okolností a osôb, samoderžavie, bieda, politický vývoj v Rusku po februári 1917, prvá svetová vojna , postoje mocností - Veľkej Británie, USA, Francúzska a nielen Lenin a boľševici tí len využívali situáciu. V celom rade udalostí v tom čase dokonca ťahali za kratší koniec a len využívali rozpory druhých. Napr. vo voľbách do Ústavodarného zhromaždenia 24. 11.1917 získala boľševická strana zo 707 mandátov len 173 a ich spojenci ľaví eseri 40 teda jasná menšina, dokázali však využiť neschopnosť ostatných dohodnúť sa na spojenectve. Rusko v tom čase neovládal Lenin ani boľševici , Rusko ovládal VIKŽEL /Výbor všeruského zväzu železničiarov/, ktorý bol protiboľševicky a ovládal dopravu v Rusku a podporoval proti boľševické strany, tieto však nedokázali jeho podporu využiť. Tak, že zúžiť na Lenina a hŕstku je ho verných je neznalosť dejín. /odporúčam napr. Ján Slavík - Leninová vláda/ Odstránením jeho múmie , odstránením symbolu nezničíte myšlienky to už história potvrdila niekoľkokrát.
Udalosti v auguste 68 boli priamym dôsledkom naivnej a , v niektorých prípadoch aj nezodpovednej politiky Dubčeka a vedenia KSČ a štátu a “socializmu s ľudskou tvárou”. Žiadny socializmus s ľudskou tvárou neexistoval a neexistuje tak ako neexistoval feudalizmus , kapitalizmus s ľudskou tvárou , je len feudalizmus, kapitalizmus, socializmus , komunizmus a iný izmus.Tým samozrejme sa nedá ospravedlniť vpád spojeneckých vojsk do Československá v auguste 68.
V prípade Skripaľ viacerí bezpečnostní experti potvrdili, že vina Ruska nie je možné úplne potvrdiť.

Vážený pán Polák,
Ďakujem Vám, že ste ma predbehli v napísaní odpovede na príspevok mladého a veľmi angažovaného člena PS pána Račka. Nebudem sa vracať k tomu, čo ste napísali, so všetkým súhlasím, chcel som len doplniť niektoré "detaily ". Napríklad prirovnanie Lenina k Hitlerovi, či Mussolinimu. Toto len dokumentuje autorovu neznalosť a neochotu si niečo z històrie prečítať.Ale povedzme to takto, autorov vek mu ani nedovoľuje sa podkuto a zodpovedne vyjadrovat k dejinám starým už viac,100 rokov. Nech mu je ospustené. Veď dnes uz nie sú hodiny dejepisu to, čo bývali voľakedy a občianska výchova odpadla úplne. Aby som si trochu doplnil obraz o profile autora, prečítal som si nejaké jeho bloggy v Denníku N. Ako veľmi úsmevný som si všimol hlavne jeho názor na volebné práva napr. novorodencov, za ktorých by do 15- ho roku hlasovali jeho zákonní poručníci. To myslím nepotrebuje žiadny komentár. Čo sa týka samotného príspevku na platformem tak tu by sa dalo dlho diskutovať, ale opäť sa dostávam k veku autora, ktorý mu ani nedovoľuje zostaviť dokopy objektívne fakty a tak mať bázu k napísaniu hodnotného článku. Len by ma zaujímalo, kde berie podklady na tieto názory, skúsenosti, vedúce k odvahe tvrdiť rôzne “nejapnosti” - pekné české slovo, ktoré obľubujem to iste nie sú. I keď skúsenosti a teoretické vedomosti nemá, nič mu nebráni sa pokúsiť získať svojich 5 min. svetskej slávy.

Podľa mňa je to pekný blog s vtipnou pointou. Plne s ním súhlasím.

Súhlasím s vami, pokiaľ chcem písať a chcem aby to čo napíšem nebol len “blábol” mal by som venovať aspoň pár minút času aby som si o danej téme preštudoval aspoň základné veci.

Ad 1, vy so svojou znalosťou histórie, ktorá mne tak chýba ste dokázali akurát tak opísať udalosti po marcovej revolúcií, ktoré sú vzhľadom na článok nepodstatné. Áno Lenin bol šikovný, aj Hitler, aj väčšina vladárov v histórií, ale to neznamená, že ich to ospravedlňuje morálnej viny, ktorú na sebe nesú.

Ad 2, ak ste to nepochopili, nikde netvrdím, že Lenin je sám zodpovedný za všetko, nie je, no one rules alone. Za Ruskú revolúciu a jej úspech (októbrovú) môže veľa faktorov, Nemci, VB, USA, zakázanie alkoholu… Ale Lenin je jej symbolom, tak ako bol Hitler symbolom nacizmu aj napriek tomu, že ho nevytvoril a neriadil sám, a predsa Hitlera v Berlíne nenájdete. To je point, že symboly zločineckých režimov musia byť zničené a iba v tedy je národ skutočne slobodný.

Ad 3, k Dubčekovi, aj keď ho nehodlám glorifikovať, bol komunista, nič viac. Ale o čo v Pražskej jari bol boj za vlastnú suverenitu. Dubček bol prvý, ktorý sa nešiel pýtať na svoj názor do Moskvy a to bol veľký pokrok, ktorý nám bol ruským imperializmom upretý.

Ad 4, k Škripaľovy, áno nie je to možné potvrdiť, pretože bežne, každý nájomný vrah disponuje na mieru vyrobeným bojovým plynom. To bol jasný odkaz, nie vražda.

absolutne nechápem načo sa mladý chalan zamyšľa nad Ruskom. Vybrali sme si, dlhé roky sme členmi EU a Shengenu. vysledok je likvidacia slov. soc. systému a zneuživanie mizernych prijmov na migraciu mladych na západ a svadobnu prostituciu. tak by som radil v ďalších článkoch sa už venovať len sučasnosti a budúcnosti, inak to nemá čo povedať do našej politiky a čitanie slohov z historie, na to asi nie je určená táto platforma. to ze západ sa uz ani netají aký bol plán z chudobnejším stredom a vychodom, môže viesť k tomu, že extremisti využijú situáciu a budu žiadať vystupenie z EU. zo skrine vyliezajú starí kostlivci. treba riešiť to čo najviac horí, vyrazne pomôcť dôchodcom a v ramci miezd pripraviť plan dobehnutia prijmov v horizonte 10r, to zn. min. 20% narast ročne, lebo ich platy tiez nestagnujú.

Je jasné, že Rusi boli zvyknutý neustále klamať - na to sú desiatky prípadov od výbuchu v Černobyle, popravy Poľských dôstojníkov, 68 ČeskoSlovensko, celý priebeh Októbrovej revolúcie, angažovanie sa na Ukrajine a na Kryme atď. Je jasné, že im nikto normálny už neuverí .