Komunita bojuje proti štatútu významnej investície

Komunita bojuje proti štatútu významnej investície
0

Osobne suhlasim s Petom. Dost mi vadi, ze vzdy sa na kazdy projekt zvali iba kritika, hlavne len aby sa nic nemenilo, radsej nach sa to rozpadne. PKO mohla byt lepsie nahrada, ale to co tam bolo sa aj tak uz roky vyuzit nedalo.

A “nejake” platenarium si vyprosim, Bratislava je jedine hlavne mesto v Europe, ktore nema taketo zariadenie. Dokonca planetarium ani hvezdaren nie je vobec ani v celkom kraji, a to aj napriek tomu, ze navsteva takehoto zariadenie je dokonca v skolskych osnovach! OZ Slovenske Planetaria a uz vyse dvoch rokov na tom planetariu s investorom pracuje a poskytuje odborne poradenstvo.

Ohladom Twin-City neviem kto koho oklama vyskovou budovou ked na forach a skyscrappercity tam boli vyskove buduvy aj 10-15 rokov dozadu v uplne prvych vizualizaciach

Prosím aké sú v BA väčšie prúsery ako tento? (Z pohľadu človeka, ktorý nebýva na Slovensku)

Tak ja problém v tomto projekte vidím len trasovanie električky. čiže keby sa zmenila trasa električky podľa požiadaviek mesta a obyvateľov, tak väčší prúser je každý zle odvedený developerský projekt, čiže väčšina.

Toto je rozdiel medzi nami, my si rovnako ako Vy myslíme, že to čo tam bolo nebolo dobré, ale nesúhlasíme s tým čo a ako sa tam ide stavať, bez možnosti to žiadnym spôsobom ovplyniť. My sme tu progresívny a chceme veci riešiť s participáciou verejnosti.

A viete kde malo byť? Tam kde dnes býva premiér v byte daňového podvodníka. Aj tam bola kritika aktivistov proti výstavbe, ale tam ste sa asi neozvali, že?

Trasovanie koľajovej dopravy by malo byť také, že na kraji BA pri každom veľkom uzle(D2,D1,budúca R7) by mali byť veľké parkoviská, ktoré budú cenovo dostupné(zadarmo, alebo cena, ktorá nebude likvidačná) a od týchto parkovísk by mala ísť do centra(resp. tak aby pokryla potreby obyvateľov/návštevníkov mesta) koľajová doprava. Ale toto nám žiaden developer nevyrieši, jedine, žeby vlastnil celé mesto, potom by to bolo v jeho záujme. Ale na to tu máme mesto(kraj), ktoré to bohužiaľ nerobí a riešia len parkovaciu politiku(lebo je to príjem), čo je až druhý krok po vyriešní parkovísk a električky. To aké výhrady mám proti, ktoré nie su len nejakými detailami alebo kozmetikou som rozpísal v blogoch tu:

a tu:

Tak sa to zrejme podarilo, super. Aj vďaka vám - @Miju, @Strapak, @Milan_Majtan, @Jana_Polacikova, @Marek66 :+1:

Ďaáááááákujeme všetkým za podporu :thumbsup::joy:

Vobec nie je za co. Dobra vec sa podarila Janka a to je podstatne. :smiley:

problém však je to, že žiadosti stiahli developeri a môžu ich podať kedykoľvek znova. Prípadne po zmene zákona ktorý im to ešte lepšie umožní ako povedal Pelle. Pelleho tlačovka k tej investícii tu :

Juraj - súhlas - jedna bitka je za nami. Teraz netreba zaspať ale naopak aktivizovať sa aby sa TOTO nejakým spôsobom “dookola” neudialo.

inak samé žvásty ten talk…

Budem obhajovať diabla, ale klobúk dole pred špičkovo zvládnutou tlačovkou a situáciou. A tak ako som písal na začiatku tohto vlákna, tak aj Pellegrini mi hovorí z môjho videnia situácie. Aký je plán Bratislavy a jej mestských častí z tohto mesta urobiť mesto, ktoré je pre obyvateľov a návštevníkov (moja situácie a moje poznanie) prívetivé - alebo aspoň nie nepriateľské?

Kto urobí tie nevyhnutné investície? A kedy?

Poznámka z iného pohľadu: osobne to vnímam nie ako výhru komunity, len taktické odloženie zo strany investorov. A čakám, že v ponovoročnom útlme to vylezie znovu… Alebo po komunálnych voľbách…

Pavel, tiež to tak vnímame, Bratislava potrebuje refresh. Ja osobne by som urobila to, čo iné európske metropoly a vyhlásila by som medzinárodnú súťaž na rozvojové koncepty, novelizovať urgentne zákon o hlavnom meste, jeho financovanie, ktoré pomôže financovať rozvojové programy, dopracovať generel dopravy a najmä, konečne mať funkčný magistrát, ktorý by mal v rukách urbánny rozvoj Bratislavy. veľa chceme, či?

Super, konečne počujem riešenie, nie odsudzovanie tých druhých.

Možno už aj iní hovorili riešenia, len som ich nevnímal. Nie je to moja oblasť.

P.S.: ak Smeru dôjde, že by mal starnúceho Fica niekym nahrádzať a ten niekto bude Pellegrini, tak sa môže stať, že im pojdu preferencie hore…

Je to vela co chceme…
Na to treba dosadit dobrozmyslajucich a pre lud ochotnych aj pracovat ludi na roznych postoch (vo vlade a na magistrate) a hlavne ochotu developerov sa aj dohodnut, kedze maju velke pozemky vo svojej moci v bratislave a bez ich ochoty to nepojde.

Netreba si zúfať, všade v okolitých štátoch developeri konajú len v rozsahu platnej regulácie. U nás sa developeri regulujú “sami”, lebo štátne a verejné autority rezignovali na svoju regulačnú a kontrolnú funkciu - ale treba povedať, že to nie je problém len Bratislavy.V prvom rade samotné Hlavné mesto musí vedieť čo chce a mám obavy, že zatiaľ vedia iba dveloepri čo chcú. No a niekde sa musíme stretnúť :grinning:

to je pravda ale smutna. Lebo rezignovali na zaklade niecoho a ak sa nemylim su to prave silne tlaky zhora ktori dostavaju pokyn od developerov.
Ale naozaj netreba zufat a zacat bojovat…prva etapa boja podla mna skonci po buducorocnych komunalkach kedy sa uvidi akym smerom bude sa vyvyjat druha etapa (a tu dufam ze nebude treba uz boj ale spolupraca).

Veľká pravda, už je najväčší čas, ak už aj nie 5 minút po 12tej začať úplne vážne a zodpovedne dlhodobo vytvárať a budovať tvár Bratislavy. Ak to zvládneme v Bratislave, zvládneme to potom aj v ostatných mestách.Ľudia si budú pýtať úspešné riešenia…

Inak ked uz bolo aj prve stretnutie ohladom komunaliek tak uz su zname tvare podporovatelov, dobrovolnikov alebo buducich clenov PS ktori budu / zvazuju kandidovat v Bratislave za (podpory) PS?

Vyhrali sme bytku ale nie vojnu. Uz Pele naznacil, ako sa to chysta, od HB Reavis zacina medialna masaz cez PR agentury. Nesmieme zaspat na vavrinoch.

Ahoj Števko, Peťo už začal komunikovať, preveríme to u viacerých strán…je pravda, Prievoz nie je sídlisko, takáto výstavba je v rozpore s územným plánom…ale vďaka za kontakt - riešime :slight_smile: