Komunita bojuje proti štatútu významnej investície

Komunita bojuje proti štatútu významnej investície
0

Ďakujem - super. Rád sa potom pridám ak bude možnosť :wink:

čím viac nás bude, tým lepšie :slight_smile:

Janka a co s tymto problemom?

O Vrakunskej skladke toxickeho odpadu sa takisto nejako mlci, alebo nie som v obraze? :roll_eyes:

Toto je celé zle.
Vrakunská skládka stojí, lebo obstarávanie! Tuto ide už o ohrozenie verejného zdravia viac ako 30 rokov a oni sa tu teraz v pokoji zaoberajú obstarávaním. Možno budúci rok začnú, ak to všetko dobre obstarajú!?. A pritom všetky dotknuté orgány povolili výstavbu občianskej vybavenosti na tejto skládke aj v jej blízkosti! keď žiadam v rámci posudzovania EIA, aby všetky stavby v Ružinove boli posudzované v kontexte tejto skládky, tak moju legitímnu pripomienku jednoducho neriešia - a pritom porušujú zákon.
A čo sa týka výstavby na pozemkoch bývalej Apollky…toto tiež už dávno bobtná ako kritická environmentálna záťaž…ja sa pýtam, ako bol posúdený EIA proces v rámci Eurovea 1 a dozvedám sa, že Eurovea 2 bola posúdená už s Eurovea1? Veď to je úplne iný projekt? Ako to, že to povolili? Pani hlavná architektka hlavného mesta sa vyjadrila, že ak sa vyskytnú problémy s prietokom spodných vôd a s presakovaním ropných a toxických látok, tak to neskolauduje?! Podľa vás je normálny takýto postup? To nám akože vyrieši problém?! To už fakt nemáme odborníkov v tejto republike? Ja ako laik viem, že máme zarobené na veľký prúser a žiadna kolaudácia nám nepomôže.Nahnevaná som, lebo som bezmocná.

Janka prepac, nechcel som ta nahnevat. :cry:
Ked sme pri tom, ohladne Vrakunskej skladky si myslim, ze bola naplnena skutkova podstata trestneho cinu vseobecneho ohrozenia. Ale nie som pravnik, je to len moj laicky pohlad. Mame v PS pravnikov, a dobrych! co keby sa na to pozreli ci sa to neda pouzit v prospech ludi a na zrychlenie odstranenia problemu?

Nenahneval si ma, len ma vedia takéto veci rozcerit. A ak sú pravdivé medializované informácie, europoslankyňa Monika Beňová už riešila v tejto súvislosti žalobu na štát prostredníctvom nejakej medzinárodnej právnej kancelárie, sama má barak v blízkosti vrakunskej skládky. Neviem vsak, ako sa kauza vyvíja. Zaráža ma ta nečinnosť.

Nie si sama koho ta necinnost zaraza Janka, nie si sama.