Koncesionárske poplatky ?

Koncesionárske poplatky ?
0

Zruste verejnopravnu televiziu a rovno mozete odovzdat stat do ruk fasistov. Rovnaky argument mozem zkonstruovat aj z druhej strany, absencia nekomercnej a nezavislej televizie ma nuti sledovat len sukromne televizie, ktore maju vacsinou vedlajsie mienkotvorne agendy a vytvoria si na malom trhu monopol. Teraz si pomozem tvojimi slovami: [quote=“Daniel1, post:19, topic:1277”]
S trochou nadsádzky by sme to mohli nazvať pošliapaním ľudských práv a slobôd.
[/quote]

Poplatky spadaju do rovnakej mnoziny ako socialne a zdravotne poisteneie a teda da sa implikovat rovnaky argument: ak sa ti nepaci, mozes sa vylucit zo spolocnosti a zit inde, resp. odtrhnuty od civilizacie.

no co ja viem, tak napriklad pre moj malu specificku cielkovu napriklad take radio_FM ktore patri pod RTVS je mega. vytvara to komunitu alternativnej hudby, propaguje rozne subkultury, ci uz elektroniku, hiphop, ale aj lahko popove slovenske kapely atd…

Čo sa rozčuľuješ, veď ja ju nechcem zrušiť, aj keď by mi nejako zvlášť nechýbala.
Nútený nákup programov VPRT a R, ktoré nechceš a nepotrebuješ nemôžeš predsa porovnávať so zabezpečením ochrany svojho zdravia alebo odkladaním peňazí aby si si ich neskôr vybral vo forme dôchodkov.
Prečo by som sa mal vylúčiť zo spoločnosti? Za názor?
Všetci čo majú iný názor ako ty by mali isť žiť inde, mimo civilizácie? :joy_cat:

Ja sa rozculujem? Tak dik za info :D. Sice to nie je pravda, ale mohla by byt. To len narazam na tvoje tvrdenie, ze je ti obmedzovana sloboda a prava. Len pripominam, ze mozes kedykolvek odist, narozdiel od rezimu v Severnej Korei.

Ale netrep, vsetci vieme citat, co som napisal. Hovorim, ze bud mas moznost demokraticky bojovat za zrusenie poplatkov (aktivizmus, lobbying, tato diskusia atd.), ale respektovat vacsinu, ak ta prehlasuje, alebo mozes rezignovat a oddelit sa od spolocnosti. Urcite ti nie su uberane ziadne slobody kokos…

Presne to zmyslanie, ze kultura a vytvaranie spolocenskych hodnot a umeleckeho povedomia ma nizsiu hodnotu ako ostatne lahko vycislitelne ekonomicke koncepty, nas dostalo do takychto sraciek, v akych dnes sme. Ked ludi namiesto naucnych dokumentov a historickych filmov, ktore riesia nadcasove myslienky a ludske hodnoty, krmis Farmou a Vyvolenymi, tak sa to premietne aj na ich zmyslani a prioritach. Strasne sa podcenuje umenie. Vies, aky by bol svet ovela krajsi a pokojnejsi, ak by sa kazdu nedelu chodilo do kostola na vystavy, koncerty, premietania, debaty?

Neviem - a čo, alebo kto ti bráni?
Vadí, že nechodia všetci?
Šak daj návrh na zmenu zákona - nariadime - ako koncesie - a budú musieť koťuhy jedne bezbožné.

Myslel som to tak, ze akoze namiesto omse a opakovania vymyslenych bludov, by sa krasne priestory historickych katedral mohli vyuzit na nieco lepsie, kreativnejsie a naucnejsie. A tiez ten cas zabity repetativnou cinnostou :smiley: To bola len taka recnicka otazka, myslim, ze nikto nie je taky samovrah, aby sa to naozaj aj snazil realne presadit… :smiley:

Páči sa mi navrhnutá myšlienka, že rtvs by od štátu dostávala peniaze iba za relácie verejnoprávnej povahy. V podstate by možno lacnejšie vyšlo keby si tento čas na vysielanie verejno právnych relácií nakupovala u súkromných televízií. To je už ale asi extrém. Prediskutovať by sa to ale mohlo.

Pripájam sa. Rádio_FM a aj rádio Slovensko sú na veľmi slušnej úrovni a v podstate je to z rtvs práve rádio, ktoré mi dokazuje, že koncesionárske poplatky, ktoré platím nie sú vyhodené peniaze. Televízia je ale bohužiaľ slabšia.

Veď ale to je furt to isté . To aké keď niekto vidí rozdieľ v odvodoch zamestnávateľa alebo zamestnanca vo výsledku to je neustále to isté . Podľa mňa nieje dobrý krok platiť rtvs zo štátneho rozpočtu lebo by sa potom ľudia nezamýšlali čo za absurditu to platia keď idú na poštu.

Ak teda nič také nefunguje na našom trhu a ľudia to majú radi a je potom dopyt tak to v pohode môže fungovať aj bez štátu. Koncept určite niekto odkúpi alebo spraví podobný . Len by vám tam šupli reklamy a nemuseli by sme to platiť všetci . Chcem sa inak spýtať teraz keď má niekto rád dajme tomu čo dáva markíza a chce to pozerať na anténe , máme sa všetci vyskladať markíze tých 8 milionóv eur na vysielanie aby si to mohla pozrieť malá skupina ľudí ?

Mimochodom rtvs nemá ani 10% mienkotvorného programu a ten býva väčšinou najmenej pozeraní .

Ved to je to, co nechceme a coho mame dostatocne vela: sukromnych televizii. Chceme jednu nezavislu na peniazoch s vedlajsimi zaujmami. Financne slobodna televizia ma ovela mensi incentiv k produkcii mienkotvorneho obsahu. Alebo inymi slovami: dostanu peniaze na prevadzku aj ak ich vysielanie nebude “pohodlne” a mainstreamove. Sukromna by to dokazala mozno jedine televizia Billa Gatesa :D. Su veci, ktore sukromny sektor nenahradi, o tom sme sa tusim uz bavili v inom vlakne, nemusime spamovat aj tu. Zakladna idea je, ze sukromnik operuje na trhu, ten funguje na kapitalistickom modeli a teda okrem zisku ho nezaujima nic, naopak staty nefunguju na kapitalistickom principe a teda je to uplne ine ako ovladat firmu. Preto Trump mozno prekvapi, kedze firmy mu nesli, mozno sa ukaze, ze ma talent na vedenie krajiny :D.

Tomuto som neporozumel, vysvetlis mi blizise?

Tak ci onak zije RTVS z vacsej casti zo statneho rozpoctu, naco umelo vytvarat draho dojem, ze ved je to nezavisla televizia / rozhlas vsetkych, ked to tak nie je? Ja by som koncesionarske zrusil a nech su financovany komplet z rozpoctu (mozno dat automaticky dake promile z rozpoctu co im pojde tak ci onak, tym padom by boli rovnako apoliticke ako su teraz - vid vsetky predrazene programy a serialy kde ucinkuje kazdy kto chodi so SMERom po obciach) + samozrejme reklama ako standardne media.

Inak čo mne osobne chýba na RTVS je priamy prenos z NRSR keď sú zasadnutia alebo aspoň výsledky hlasovania v správach (tie by mohli byť naprieč všetkými televíziami)

Lebo človek často krúti hlavou keď vidí a počúva tie “faktické poznámky” alebo, keď niekto z koalície ide do rozpravy, ľudia by mali aspoň väčší prehľad o dianí v NRSR a lepšie by si mohli utvoriť názor na politikov a na strany. Takto majú názor len z toho čo im povie “preceda v spravach” a to je pre nich žial sväté.

Súhlas, aj tak je to trápne ak poslanec ktorého si zvolili tisíce ľudí aby obhajoval ich záujmy rozpráva do vetra v prázdnej sále keď ostatným poslancom beží plat za to, že sa napchávajú v parlamentnom bufete alebo mimo kamier vybavujú svoje kšefty.

Určite by tých návrhov na vysielanie verejno-právnej televízie bolo množstvo.
Napríklad vysielanie dokumentov pre podnikateľov v cestovnom ruchu, napr. ako vyzerá atraktívne podnikanie v zahraničí, aby sa niečo priučili. Určite by si našla svojich záujemcov aj výuka svetových jazykov pre tých, čo nemajú na zaplatenie drahých lektorov, čím by prispela televízia v medzinárodne posudzovanej gramotnosti národa. Pravidelné príspevky ako ovládať najnovšie IT zariadenia. Ako si preveriť hodnovernosť reklám, ako si vybrať tie správne bankové produkty, ako najlacnejšie nakúpiť, atď.
Myslím si, že mnoho ľudí ešte nemá počítače alebo ich neovládajú na žiadúcej úrovni, takže aj takáto pomoc by mohla podnietiť záujem o moderné myslenie.

No otestoval by som to na nejakom dedikovanom programe, dajme tomu RTVS 2 alebo ine cislo a sledoval by som, ci je o to vobec zaujem. Navyse vsetky tie naucne a informativne dokumenty by najprv niekto musel natocit (nehovoriac o analyzach a prieskumoch, ak to ma byt naozaj aktualne a napomocne), alebo by sme to odkupovali od zahranicnych producentov a davali s titulkami, resp. dabingom? To by bola mozno este lepsia moznost, mozno by casom ludia pochytili aj zakladne slovicka z anglistiny :D. Ale akosi sa bojim, ze takyto program na svk nema cielovku, alebo je velmi miziva. Lebo cokolvek date do telky, distribucia trva niekolko mesiacov a za ten cas najdem lepsie a novsie informacie na nete. Neviem… ale za pokus to urcite stoji, vyhradit na to jeden program a uvidi sa, co a ako a hlavne kolko (eur) :).

Ja stále nechápem, prečo je toľko vedy okolo tohoto. Podľa mňa to vôbec nemusí ísť do RTVS… Respektíve možno niektoré dôležité zasadnutia nech sa prenášajú, ale pozrime sa na to reálne. V dobe, kedy si môžeme online (=cez internet) pozerať počasie v lyžiarskom stredisku alebo voyerovať vtáčie hniezda, sa mi zdá absurdné vyhadzovať peniaze na vysielanie tých žvástov do verejnoprávnej TV. Namiesto toho by tam mohlo byť zopár fixných HD kamier (3-4?) a nech sa to prenáša online do sveta stále. …tie najlepšie perličky sa aj tak stanú virálnymi a keď bude treba, môže ten signál rovno on-line prebrať televízia bez dodatočných nákladov na vyslanie terénneho štábu.

Keby som mal hovoriť za svoju sociálnu bublinku, tak rádio FM je medzi moje priateľmi v top 3 počúvanosti a správy rtvs sú jediné pozerateľné. Osobne až tak nutne nepotrebujem v primetime vidieť čo dal paťo zlatici na narodeniny a aké zlaté sú malé kačičky v zoo. Nepamätám si, že som za posledný rok prepol Markízu, JOJku a iné komerčné stanice. A tým zároveň chcem poukázať na to, že riešiť čo sa má a nemá vysielať je vec čisto subjektívna.

Myslím si, že v dobe alternatívnych médií, hoaxov a lží, práve verejnoprávna televízia má zmysel. RTVS v dnešnej podobe je asi najviac nezávislá a najkvalitnejšia aká kedy bola. Hodnotím spravodajstvo, harlekýnov čo robia smerákom kampaň moc nesledujem, tak sa neviem k tomu vyjadriť.

Čo podľa mňa na RTVS má zmysel meniť je aby politici nemali dosah na nomináciu vedenia tejto inštitúcie. Aby nemohol nejaký tiežpredseda povedať, že “chce televíziu pod svoje krídla”.

Otázka znie, prečo si tak dobrý a konkurenčný program musíme tak ako štátne vláčiky platiť.
Predsa by nemal mať problém sa presadiť ako komerčná R stanica ani pred konkurenciou ak je jeden z najsledovanejších.

To nebolo myslené ako príkaz. Boli to len návrhy, čo si kto myslí, že by sa napr. mohlo vysielať ak by sa platilo z rozpočtu iba za objednané verejnopvávne relácie. Aspoň ja som to tak ponímal.[quote=“Pavel_Oravec, post:36, topic:1277”]
RTVS v dnešnej podobe je asi najviac nezávislá a najkvalitnejšia aká kedy bola.
[/quote]

Ak má 10% sledovanosť tak si môžeš myslieť čo chceš. Sleduje ju každý 10 človek? Platia všetci.

S tým asi všetci súhlasíme.
Ale vidíš, že pri terajšom spôsobe zhromažďovania nariadených poplatkov od občanov, nad ktorými my platitelia nemáme žiadnu kontrolu si Dankovci uzurpujú právo mať vplyv výber lídrov a programov - takže asi je niečo zlé.

Súhlas - dobrý nápad na dobré riešenie.

Však nemusím, ale chceš sledovať cez hlavné spravodajstvo každých 10 minút reklamný blok? Ja nie. RTVS je jediná tv kde nevysielajú reklamy prerušené filmom.

Rozumiem, ja som poukazoval na to, že tak ako mne sa páči RTVS tak niekomu sa nemusí. Je to subjektívne, čiže baviť sa o konkrétnom vysielaní je ťažké.

Na tých 10 percent si ako prišiel?

Bavme sa ako to zmeniť.

Totižto môžeme to aj otočiť.

Sro+Regina+FM sú spolu najpočúvanejšie rádio na Slovensku
RTVS - jednotka + dvojka sa pravidelne bijú s Markízou a Jojkou, rozdiely v sledovanosti sú tesné.

Skús povedať ľuďom na Slovensku - od zajtra neplatíte koncesie a rušíme RTVS. Čiže dovidenia slovenský rozhlas, na Sagana zabudnite - zaplaťte si Eurosport, MS v hokeji si pozrite na Dajto atď…

To ťa bude Slovensko Milovať (metafora)