Koncesionárske poplatky ?

Koncesionárske poplatky ?
0

Celkom zaujímave:

(v tis. eur)
Príjmy RTVS spolu 122 689
Výdavky RTVS spolu 105 256
Celková bilancia RTVS 17 433
:black_small_square: vylúčenie finančných operácií -17 265
Prebytok (+) / schodok (-) RTVS (ESA 2010) 168

http://www.rozpocet.sk/app/homepage/rozpocetVCislach/rozpocetVerejnejSpravy/rozpocetOS/2017/1213/

Máš pravdu problém je vo mne.
Moja predstava o vecnej a rozumnej diskusii je trocha iná.
Takže nemám chuť tu tráviť hodiny neplodnými diskusiami a odpovedať na ***** otázky, či vymyslené a neoverené ***** alebo nepravdy o tom čo si myslím a pod., ako napr.:

Ako vidíš on si vie odpovedať aj sám.
Poprekrúca fakty. Niekoľkokrát mi tvrdí, že chcem zrušiť jeho televíziu, hoci som navrhol niečo úplne iné, pýta sa ma na hypotetické otázky, čo bude ak sa to stane, potom si sám vyveští ako to dopadne (samozrejme že tak ako chce on) a vrchol všetkého je, ak tvrdí ako budú ľudia radi, že im zdvihnú koncesionárske poplatky.

Nechápem o čom sa s takými ľuďmi baviť?
Ja myslím, že by každý mal vážiť slová a nerobiť tu z toho kabaret.

neviem ako si tymto prispevkom prispel k debate, ale dobre…

Reagujem trochu offtopic…
Myslím, že prvou podstatou férovej diskusie je schopnosť akceptovať ostatných takých akí sú. Ak sú múdrejší, fajn. Ak sú hlúpejší, je to ich problém. Ak sú viac napravo, či naľavo od môjho názoru, ok, je to ich názor, možno nesprávny, ale je ich.
Druhá podstata je akceptovať vlastnú omylnosť. Nikto z úžasných ľudí na svete (S.Jobs, B. Obama, B. Gates, S. Hawking, D. Trump, A. Einstein, M. Truban :smile: R. Fico :smiling_imp:, …) nemôžu povedať, že sa nikdy nezmýlili… Bez ohľadu na to, koľko argumentov si myslím, že mám, ani za predpokladu, že sú všetky správne neexistuje 100% istota, že môj záver je ten správny.

Takže net diskusie sú o tom, že tu diskutujeme s géniami aj s idiotmi. A všetci sme si rovní, nikto nemá patent na rozum. :wink:
Iba niekto používa viac/menej invektív, darí sa mu viac/menej hrúbok alebo viac/menej verí konšpirátorom či populistom.
Názor nech si urobí každý sám - a o tom to je. :slight_smile:

Problém súčasného sveta je, že kým inteligenti sú plní pochýb, hlupáci o sebe vôbec nepochybujú. :wink: …takže live and let live.
Akceptujme, že niekto nevie vážiť slová, niekto si z toho bude robiť kabaret a to bez ohľadu na to, či téme rozumie, bez ohľadu na to, či je platený troll alebo len proste troll zo zábavy.

Schválne som si porovnal príjmy Markízy v tom istom roku - teda r. 2013, ktoré som našiel na

RTVS v tom roku vykazuje príjmy na tvojom webe 110 mil. €
Markíza za ten istý rok … 62 mil. €

Myslím, že je to prinajmenšom porovnateľné 2 STV + rádia, versus 3 Tv Markíza, Dajto, Doma ak sú v tom započítané, čo predpokladám.

Takže návrh na zvýšenie koncesionárskych poplatkov od Maďariča o 100 % bol asi založený na podrobnej analýze a racionálne.

Beriem tvoj pohľad, len každý sme nejaký iný, ako si napísal.
Ja by som bol rád keby tu tých trolov a otázok o ničom (lebo chcem niekoho nasrdiť?) bolo čo najmenej.
Bol som vyzvaný uviesť dôvody, prečo nechcem odpovedať. Tak som sa vyjadril.
Možno som nemal a vôbec nemám v úmysle sa tu povyšovať, či nadraďovať.
Aj výmena názorov, resp. poukázanie na to čo sa nám nepáči môže prispieť k zlepšeniu konverzácie.
Nebojme sa na to slušne upozorniť.

Vitaj v klube. :wink:

Pre protokol: nemal som pocit a nemyslel som to tak, že by si sa povyšoval/nadraďoval.
Skôr som len vnímal istú frustráciu a snažil som sa o motivačný pokec v zmysle “kašli na nich”. :wink:

Nepochybne! Súhlasím.

Ďakujem.

Veci vytrhnuté z 5 príspevkov si Daniel1 poskladal tak aby sa mu to hodilo. Neviem prečo to berie tak osobne, útokmi na iných diskutujúcich poďla mňa len spamuje diskusiu.

K téme koncesionárskych poplatkov, to zopakujem ešte raz, či už to môj milý hejter budeš akceptovať alebo ignorovať.

1. myslím si, že RTVS je kvalitnejšia ako kedy bola
  2. nie som za zrušenie financovania koncesionárskych poplatkov, nemám problém z ich navýšenia zo 4,64 eur mesačne (toto tu riešime) kľudne aj na 7, chcel by som raz vidieť slovenskú verejnoprávnu tv na úrovni ČT. Áno a myslím si, že ľudia by kvôli tomu nešli na námestia
  3. som za to aby RTVS bola oslobodená od politických nominácií a zároveň mala striktné pravidlá na verejné angažovanie sa svojich tvárí v politikých kampaniach

To je môj postoj, znova.

Našiel som uzavierku TV JOJ ku koncu 2015

Ktohovie ako boli na tom Markíza a JOJ v roku 2016

PS: to nie je môj web iba som naň narazil keď som sa zaujímal o rozpočet.

Ja som dával výsledky z r. 2013. Ale markíza v tom článku sa sťažovala na jojku, že jej ukradli kšefty z reklamy.

Pre absurditu situacie: uvedomujete si, ze tu riesite navysenie poplatku z 5 eur na 7 eur, to je 2 eura? :smiley: V ramci zlepsienia verejnopravnej televizie, aby sa trosku zdvihla uroven kultury na svk. Alebo sa vam zda dnesne spolocenske povedomie v poriadku? Prijatelne mnozstvo dezinformacii, bulvaru, extremizmu, prirodzena miera ignorancie?

2 eura (slovom dve :D) v porovnani s kauzami ako Gorila, Bastrnak a podobne, kde sa pralo niekolko milionov eur (ktore maju mimochodom negativny efekt na stat, narozdiel od RTVS). Nebolo by konstruktivnejsie sustredit vasu energiu do inych oblasti?

Hlavným smerom tejto diskusie, mala byť možnosť dobrovoľného resp férového platenia týchto poplatkov. Nakoľko to teraz musia platiť všetci ktorí maju el.prípojku.

Preto sa riešilo odkial tie financie na verejnoprávnu/e televíziu / rádia získať.

To že sa to trochu zvrtlo aj na obsah RTVS s tým v podstate súvísií, nakoľko zaujímavý obsah by aj u dobrovoľných budúcich neplatičov mohol vzbudiť záujem a tým zvýšiť počet dobrovoľných platičov"

Pri čítaní tejto diskusie mi prišlo na rozum to isté. Poplatok na rodinu (dom, byt, firmu, …). A tá hodnota je cca. 5 € x 12 mesiacov. Nie je to málo, ale ani veľa. Je to dôležitá téma tak tretej priority. Pred tým sú ďaleko dôležitejšie veci na vyriešenie.

Keď sa podarí zaplátať diery na lodi Slovensko, tak budú aj vyššie príjmy, aj menšie výdavky. A potom budeme radi, že nám za túto prijateľnú cenu na lodi hrá palubný rozhlas a televízor. Teraz však treba lepiť diery nad aj pod čiarou ponoru, čerpať vodu z lode ako zbesilí a nestratiť pri tom kurz.

Markiza ma zatial zverejnene iba vysledky za 9 mesiacov roka 2016. cisty zisk nereportuje, iba prevadzkovy zisk pred odpismi a urokmi ktory je iba 5 milionov dolarov. Vzhladom na zadlzenie tejto firmy (velmi vysoke) a odpisy to bude dokonca velmi pekna strata. Konsolidovana strata celej CETV je totiz za tych 9 mesiacov az 200 milionov dolarov. Medzirocne v 2016 vs 2015 maju iste zlepsenie ale nie podstatne.

Vzhladom na vysku dlhu su tam slusne problemy a dokonca momentalne isty akcionarsky spor. Televizny biznis nie je to co byval pred krizou, ceny reklamy sa nevratili na povodne urovne navyse ludia a inzerenti sa preorientovali viacej na internet.

Ked sa porovnava RTVS a Markiza s Jojkou treba brat do uvahy, ze RTVS ma zakonom obmedzene prijmy z reklamy. Takze na RTVS sa nestane, ze kukam si reklamu a zrazu bum a film.

Moj zelany stav vo vztahu k RTVS je nasledovny:

• Nechcem sa zaoberat tym, ako, kde, kedy a kolko mam zaplatit a tym, ci som zaplatil
  • Nechcem platit viac
  • Som ochotny platit viac, ak by to bolo dokazatelne potrebne pre zachovanie chodu, kvality a nezavislosti RTVS za podmienky hospodarneho nakladania s peniazmi, ktore tam su
  • Nie som ale ochotny platit viac za vytvaranie nejakeho dalsieho program (napriklad STV3)
  • Chcem, aby tieto media boli nezavisle od politikov
  • Chcem, aby tieto media mali nezavisly, nekomercny obsah s co najnizsim poctom reklam, aspon tak, ako je to teraz

Je mozne, ze tu niektorym bude nieco chybat a ze som na nieco zabudol, takze pokojne mozete doplnit, ako by ste sa chceli vo vztahu k RTVS mat vy.

Myslim si, ze ak by sme si vedeli predstavit kazdy svoj zelany stav, pripadne dohodnut/nedohodnut sa na nejakom spolocnom, mohlo by byt aj jednoduchsie z toho potom vyvodit jasnejsie kroky, ktore by mohli smerovat k jeho dosiahnutiu.

A zaroven mi tu chyba nejake zrozumitelne zhrnutie. :slight_smile:

No, niektore body pekne, ale je realisticke ocakavat nekomerny obsah a zaroven nechcete platit viacej? Podla mna nie. Mozme akurat diskutovat o tom, kolko tej komercie tam ma byt, ale vyhnut sa jej z ekonomickych dovodov neda. Detto uplne zakazanie reklamy ci jej znizenie.

Co sa tyka obsahu a reklam, pre mna osobne je sucasny stav akceptovatelny, co som mozno dostatocne nezdoraznil, cize ja osobne v tomto nejaku zasadnu zmenu nepotrebujem, staci mi zachovanie aktualneho stavu.

Aneb postoj skoro kazdeho obcana. Momentalny stav im vyhovuje a nevidia, preco by sa nieco malo menit, su spokojni s RTVS (minimalne aspon teda spokojnejsi ako s alternativami) a chceli by, aby to tak aj pokracovalo. A potom sem pride libertarian, ktory ma pocit, ze kazdy sa musi citit tak ako on. Musite pochopit, ze dobra zurnalistika a kulturne medium aj nieco stoja, ja som to tiez pochopil len nedavno. Mozeme nazorne vidiet, co sa deje so zurnalistikou, ak ludia nie su ochotni investovat do nej (+pomohlo aj nemale postrcenie od Kremla). Degeneracia zurnalistiky a dalsej kultury uzko suvisi aj s degeneraciou spolocnosti. Moze byt clovek neviem ako kriticky zmyslajuci, ak je dennodenne bombardovany bulvarom a zurnalistickou stokou, podvedome sa to premietne na jeho psychike.

Ja sa na veci pozeram hlavne cez ich vyvoj.
Z mojho pohladu (vzdy hovorim iba o svojom pohlade) sa RTVS od cias Meciara dost vyrazne zlepsila, preto tvrdim, ze je pre mna sucasny stav akceptovatelny (to neznamena maximalne idealny).

Tym netvrdim, ze by to nemohlo byt este lepsie, lebo vzdy by to mohlo byt lepsie, ale na rozdiel od RTVS, v zdravotnictve a v skolstve napriklad takyto pozitivny vyvoj nevidim, prave naopak, preto JA v tomto nepocitujem osobnu potrebu na velke zmeny, viem si ich predstavit, ked bude vela inych veci v krajine fungovat, ako ma. Ale pokojne sa necham presvedcit, ze by som mal teraz taku potrebu mat.