Korupcia vo vlade - trvale riesenie

Korupcia vo vlade - trvale riesenie
0

Zdravim PS.

Na zaciatok sa musim priznat ze nie som niekto, kto je nejak extra nabudeny na PS. Zacal som to tu sledovat ked vzniklo toto komunitne forum, ale potom som nejak prestal. Vratil som sa teraz, lebo sa mi paci moznost, ze mozem predsunut svoju myslienku priamo ludom, ktory su za tymto projektom.

Chcel by sm sa vyjadrit k najaktualnejsej teme aku teraz mame. Korupcia vo vlade, vrazda novinara, zastrasovanie prokuratora ministrom vnutra.

Aj ked som bol zatial na kazdom proteste a myslim si ze poziadavky organizatorov su legitimne a dobre, nemyslim si ze prinesu nejake trvalejsie riesenie. Pretoze aj ked sa tato jedna vrazda vysetri, tak prostredie, ktore takemuto konaniu napomaha tu zostane. Preto si myslim ze to, co by mali ludia chciet je, aby sa oddelila policia, sudnictvo a prokuratura od vlady. Aby predstavitelia vlady, nemali ziaden dosah na najvyssie zlozky spravodlivosti v state. Aby vrcholnych predstavitelov sudnictva, prokuratury a policie nedosadzovala vlada.

Taktiez si myslim, ze je to velka sanca pre nove strany, lebo ludia uz neveria aktualnej koalicii, ale ani opozicii. Strana ktora prinesie jasny a zrealizovatelny navrh nezavislosti sudov, policie a prokuratury ma podla mna velmi velku sancu uspiet. Pretoze ak bude ten navrh naozaj dobry, verim tomu ze media ho vyzdvihnu a podporia. Ja sam budem za nu agitovat a verim tomu ze aj velke mnozstvo rozumnych a inteligentnych ludi to spravi tiez.

Toto je zatial najrozumnejsi prispevok aky som tu cital.

Ten príspevok by bol rozumný keby tu bolo nejaké riešenie ako to odpolitizovať. Polícia a justícia sú platené štátom, to znamená občanmi. Ak sa ich vedenie ukáže neschopné, musí existovať spôsob ako vedenie zmeniť. V niektorých štátoch sú napríklad sudcovia volení ľuďmi. Polícia môže byť zväčšej časti decentralizovaná na VÚC (Kaliňák vybudoval policajný štát a máme najviac policajtov v Európe na počet obyvateľov).