Korupcia

Korupcia
0

Ty aj citas co posielas, ci ides skor taktikou zahltenia odkazmi? The IMF predicts the UK will be the fastest growing G7 nation in 2016, but growth is expected to slow in 2017. Tie cisla sa tykaju len manufakturnej vyroby, ale brexit zasiahne skor ine sektory.

Kazdopadne to su vsetko len prognozy, ved sa nechajme prekvapit ako to bude, som velmi zvedavy.

Neviem 18 rocna elita je odo mna o 4 roky mladsia a ked si predstavim, ze ked som maturoval, oni by boli prvaci, tak urcite by som o nich vysoku mienku nemal :D. Neviem co formovalo ich, ale urcite nieco ine ako mna, kedze ja som velky antifasista. Ja na prognozy velmi nie som a nevidim v nich zmysel, ako rad o buducnosti premyslam pri pive a polemizujeme s kamosmi, ale okrem scifi a technologickych progresov ma ekonomia velmi nezaujima. Tej, podobne ako kvantovje fyzike, aj tak nikto nerozumie a kto tvrdi, ze ano, klame :D.

Desim sa. Co navrhujes robit? A nie je Trump nahodou podobny bojovnik za bielych pracujucich a proti farebnym parazitom, ako aj PAN Kotleba?

“Jeden z najzdravsich rastov”, och no zacnime rovno menove vojny.

Ekonomika Britanie skocila vyssie na zaklade prudkeho poklesu libry voci referencnym menam od Brexitu. Toto nie je zrovna pozitivny moment. Tento kurz sa stale drzi, zvysil sa teda export, vyroba, nejaki ti turisti, skocila prirodzene dost vysoko inflacia a ak sa ten kurz nezmeni tak inflacia zostane asi zvysena, potom BoE zasiahne, zvysi uroky a ekonomiku spomali a kurz meny a ekonomika sa dostanu do rovnovahy. Co bude s kurzom sa uvidi, investori z libri zdrhli, ak sa vratia, ekonomika spomali z dovodu poklesu dopytu po exporte, odchodu turistov, no a ak sa nevratia, kupyschopnost obyvatelstva sa zhorsila, klesne spotreba, investori prerobili - klesnu investicie, inflacne tlaky, znizena atraktivita UK a ine otazky, vplyv redukcie City velky otaznik, forma obchodu a vztahov s EU nedoriesena tema.
Aky Brexit presne bude a ako z neho britska ekonomika vyjde zatial nevieme, ale kurz libry ukazuje, ze od Brexitu sa obavy z dalsieho vyvoja nezlepsili, resp. zapocitali.
Aby si tu teda niekto nemyslel, ze Brexit zvysuje ekonomicky rast. Takato kauzalita je somarina.

Musel som sem dat kontext lebo pan pravnik ich akosi opomenul, resp. si ten kratkodoby vyvoj v UK znasilnil az sfabuloval.
Preco trhy reagovali na Trumpa a Brexit tak ako reagovali je dalsia tema ale ak tam niekto vidi pricinnu suvislost ci dokonca namet pre dalsie krajiny tak sa
myli a mal by sa radsej venovat niecomu jednoduchsiemu, na co realne ma.

Ale co to? To je zaujimave, a doteraz ste sa vedeli k tomu vyjadrit? Co tak si nieco vygooglit alebo si pozriet, ved mrknut na menovy kurz je tak jednoduche a ekonomicku teoriu ste mali aj na fakulte. Kolegovia z capital markets su tiez pravnici? dufam, ze nie.

Pisali ste nam to tu tak sugestivne ze UK sa dari od Bretixu, + trhy sa tesia z Trumpa a zrazu nic.
i) No bud ste teda klamali, co teda ako sposob komunikacie pripustate hoci opat neviem v akom kontexte, ci milosrdna loz alebo chladnokrvna loz,
ii) alebo to boli len dojmy.

@Patrik

Preco stale je a odkial sa berie ta silna predstava, ze je to o Kotlebovi a fasizme?

Preco z tych volicov chceme a robime stale debilov namiesto aby sme riesili ich problemy, ktore sa daju vazne rychlo a efektivne vyriesit. Namiesto toho riesime Trumpa, Meciarove Amnestie, UBI a pritom sa nam rozpadavaju zaklady.

Vazne tie problemy ako exekucie ani nevies odkial, neplatene vyzivne, existencne problemy vdaka byrokratickej masinerii, nechavanie psychicky chorych ludi bez riesenia, odchody z detskycj domovov v 18tich z 1500€ bez toho, aby videli niekedy niekoho hospodarit vyriesi nejaky tabor?

Sice neviem, co je to tribalisticka, ale viem, co je to cakat tri mesiace na davku hlavne ked nikto sa neciti byt zodpovedny.

Bohuzial toto neriesi nikto a pokial nema podporu v rodine tak smola.

Inac viedol som super rozhovor so sekretariatom pana Richtera ako si mozem za prepustenie a ako rychlo otocili, ked som im povedal nech mi vratia odvody. To len pre tych, co veria vladu so Smerom.

Nemyslim si, ze chudoba je problem. Problem su tie nepochopitelne zasahy vdaka neschopnym uradnikom a nasledne exekucie.

Aj ten najchudobnejsi clovek co pracuje, musi pracovat kvalitne. Preco tak nemoze pracovat uradnik?

A toto ma rychle a lahke riesenie. Bohuzial zatial som nepocul ziadnu stranu o nich diskutovat.

Toto je ten zaklad, ktory prilaka volicov a precisti aj motivaciu a priestor pre korupciu.

Zavedenim standartnuch formularov a automatizaciou (napriklad porovnavanim udajov z roznych zdrojov) dokazeme vytvorit tlak na uradnikov lebo vela z nich je zbytocnych. Na riesenie napriklad tej davky, potrebuje algoritmus niekoko sekund a nie 60 dni ako tetuska na urade.

Na to, ze chyba 5 rokov na evidencnom liste staci dva automatizovane emaily (zamestnanec, zamestnavatel) a vystrazne oznamenie pre uradnika, nie odpoved nahanajte si svojho byvaleho zamestnavatela (hlavne, ked som na toto nebezpecenstvo upozornoval lebo byvali zamestnavatel dlzil na poistnom 400 000€ tak som sa o to nemal starat.

Uradnik ma byt kontrolor s pravomocami a nie vyhovorkami.

Cim menej pracovnikov, tym lahsia kontrola.

Bohuzial v casoch, kde treba s uradmi komunikovat postou, lebo maili prechadzaju 50 na 50 sa o tomto moze len snivat.

A nevyriesilo by tvoj problem z casti UBI? Neviem preco to odsudzujes. Dalo by ti to min. fixny prijem, zjednodusilo a ztransparentnilo by to socialny system a zostihlila by sa administrativa, takze aj menej uradnikov. Preco je to nerealne, alebo neefektivne?

Pokial o nom bude rozhodovat pani uradnicka, ktora ma na to 60 dni a tvrdi, ze ziadala odo mna vykaz od byvaleho zamestnavatela (toto vazne musis nahanat ty, nie ona, lebo nikto na to nema kompetencie), pokial na urade prace nebudu medzi sviatkami uradovat a vyplacanie UBI, ktore by bolo vzhladom na vysku odvodov, ktore som 7rokov platil pre mna stratove, zavisle na tychto uradnikoch, nepomoze ziadne UBI, ziadne mesacne a stvrtrocne vykazy do soc. poistovne na strane podnikatela.

Proste mne sa stoplo cash flow, ktore bolo nastavene aj na pokles prijmov, ale nie na totalny, aj ked neskor doplateny, vypadok.

Najomne mi na dobre slovo nedovolia zaplatit neskor, rovnako ako mi v banke na tu dobu nezamrzne uver.

A teraz si vezmi, ze na tu davku za 1,5 mesiaca, co mi mozno budu dlzit, som robil necele dva mesiace (pocitam cenu prace).

Nebolo by lepsie tie odvody zrusit s celou socialnou poistovnou, ked si neplnia to, na co su urcene? Kolkym obstaravanim a unikom by sa zabranilo.

Hej jasne, vezmeme si teraz vsetci mesiac dovolenky, aby sme sa preluskali tvojimi 300 stranovymi pdfkami. Ak nevies vysvetlit veci dostatocne jednoducho a strucne, znamena to, ze sam tomu nerozumies. Takto sa spytam, je v tvojom prapodivnom vnimani reality Ruska Federacia pod taktovkou Putina geopolitickym agresorom alebo nie? Su tie sankcie spravne alebo nie? Ale je to strasne off topic… poprosim jednou vetou.

Akeho patologickeho klamara clovece? Silne slova. V com? Ved vy tu klamete o UK ekonomike. Potrebujete si overit kto som aby ste dokazali vecne posudit ci zavadzate o UK ekonomike?? Uz ste v takych argumentacnych deficitoch? Co vlastne Slovak s trestnym pravom robi v Atlante, compliance officera tipujem? Nech uz je to cokolvek, to vazne si o sebe tolko myslite, ze tu tvrdite, ze UK ekonomike sa dari kvoli Brexitu?

Otvarat s vami viac nez jednu temu je zla cesta, to uz vyskusane mam.
Takze na zaciatok tejto temy. Co hovori clanok BBC ohladom britskej ekonomiky a vplyvu menoveho kurzu? Sedi to v kontexte s tym, co ste tu pisali?

Neodpovedam na dalsie a dalsie nove zbytocne temy ale drzim sa povodnej temy, to je zle?
Temu Trump som uz par krat ukoncil, to je akurat moja chyba ze to stale otvaram.
Takze UK ekonomika je tema, obzvlast sa tesim na zdovodnenie toho udajne zdraveho ekonomickeho rastu po oslabeni libry o 12-17 percent.

Aha, takze ak ste tu vypisovali o vplyve brexitu na britsku ekonomiku, potencialne ste zaviedli citatelov majucich vyhrady voci EU, ze odchod z EU je OK ci az priaznivy, tak o tejto teme/myslienke tu nemienite diskutovat hoci ste to sem vniesli vy?

Zmazal som svoje ostatne prispevky v tejto rubrike nesuvisiace s britskou ekonomikou, diskusia by sa nemala miesat, nabalovat a prilis odklanat (Trump, Rusko) hlavne pre ostatnych citatelov.
Ak vidim zjavne omyly, zareagujem, upozornim (britska ekonomika).

Bol by som opatrný, na ten zdravý rasť zatiaľ nie je žiadny dôvod. Ja sa musím ospravedlniť, ale ja som niečo ako eurofederalista.

Ten paper o téme korupcia je už pasé?

nie je pase. je napisany.

teraz je v takom stadiu prveho feedbackovania viacerimi ludmi (aj tu z komunity). potom to dame na verejne feedbackovanie, ked to uz bude viac pripravene.

poucili sme sa z predchadzajucich dokumentov, ktore sme dali takto vonku na diskusiu. ze vacsina ludi ich nevnimalo ako dokument do diskusie, ale ako uz hotovy material a na niektore veci nereagovali diskusiou ale nepochopenim principu.

nechceme robit viac nejasnosti a preto este trosku na tom dokumente zapracujeme a dame ho vonku celej komunite.

Keď sme sa už rozbehli na tému korupcia, prispejte detskám na protikorupčný pochod. Účet je uvedený v akcii…Aspoň po 5 eur, chýba asi 2000 eur ešte… Číslo účtu: SK90 8360 5207 0042 0606 0656 (Momentálne disponujú sumou 840€. Na zabezpečenie všetkého ako poplatky mestu, pódium, bezpečnosť, medializácia,… potrebujú 3000€) …https://www.facebook.com/events/1817968681789363/?active_tab=discussion

Za toto som schopny vesat deckam verejne prednasky z BA cely rok :blush: