Kritická situácia cyklistov v Nitre

Kritická situácia cyklistov v Nitre
0

Od začiatku výstavby závodu fy Land Rover v extraviláne obce Drážovce sa situácia športuchtivých občanov Nitry a okolia významne skomplikovala. Cesta I/64 Nitra-Dražovce slúžiaca pre dopravu nákladných vozidiel podieľajúcich sa na výstavbe závodu Land Rover spôsobuje významné ohrozenie zdravia a životov cyklistov pohybujúcich sa po danej komunikácii. Uvedené skutočnosti sú tak vážne, že je potrebné pripraviť petíciu ktorá by mala požadovať riešenie vzniknutej situácie zo strany mestského zastupiteľstva v Nitre zastúpeného primátorom mesta Jozefom Dvončom (mesto Nitra je zriaďovateľom spoločnosti Nitrianska Investičná, s.r.o. ktorá je zodpovedná za realizáciu výstavby v priemyselnom parku Drážovce), Slovenskú správu ciest ktorá zastupuje vlastníka komunikácie štát a dopravný inšpektorát v Nitre. Moja osobná skúsenosť je z pondelka 12.3.2018 kde priamo v obci Drážovce ma bezohľadnou jazdou vážne ohrozil vodič nákladného vozidla z predmetnej stavby a v opačnom smere idúce policajné vozidlo a jeho posádka ignorovali moje zdesenie a sťažnosti. Frekvencia vozidiel zo stavby sa blíži k desiatkam v prebehu hodiny. Uvedené my potvrdili viacerý cyklisti z Nitry a okolia, ktorý predmetnú komunikáciu zo strachu o svoj život prestávajú používať. Je len otázkou času kedy príde k tragédii, vodiči sú pravdepodobne občania tretích štátov ktorým ohrozenie života človeka je menej ako splnenie predpísanej výkonovej normy. Vopred ďakujem za pomoc resp. prípadnú radu.