Kto podla vas patri k PS? koho oslovit?

Kto podla vas patri k PS? koho oslovit?
0.0 0

v poslednom case chodi viacero odporucani na velmi dobrych a zaujimavych ludi aj z lokalnych urovni (rozni aktivisti, starostovia, podnikatelia, dobrovolnici …) , ze by sa hodili do PSka, pripadne spolupracovali.

napadlo ma vyuzit aj komunitu na dalsie tipy.

ak poznate niekoho zaujimaveho a overeneho z vasho okolia, ktoreho by sme
mali oslovit, alebo by sa podla vas tiez vedel zapojit, dajte vediet a vyplnte tento formular:

https://goo.gl/forms/5TzxyfspN7yDeJIy1

Lustrácie členov a partnerov PS

Ten nápad nie je nový a nemal by to byť ani nápad ale samozrejmosť od vzniku PS.
Nielen osobnosť ale aj každý nový sympatizant je výhra, odhliadnuc od možnosti, že je vysoká pravdepodobnosť ním získaných ďalších prívržencov.
Už pri výjazdoch mali byť zberané kontakty na zúčastnených zvedavcov a následne udržiavané spojenie prostredníctvom rozposielania hromadných e-mailovvých správ o aktivitách PS.

Predstavoval by som si pri takejto výzve, že by sa malo jednať o oficiálnu výzvu vedenia PS a nie podnet jedného z 9 členov správnej rady.
Výber by sa nemal opierať o svojský osobný názor dohadzujúceho kto má predpoklady byť osobnosťou PS (či nie náhodou jeho strýko), ale o nejakú písomnú definíciu aké odborné a charakterové vlastnosti PS akceptuje a čo záujemcom ponúka.
Inak je každá nová aj sebavýznamnejšia osobnosť ponímaná na úrovni sympatizanta, resp. dobrovoľníka.

Ale skúsim položiť otázku inak.
Každá nová strana alebo hnutie potrebuje nielen sympatizantov a dobrovoľníkov maľujúcich podchody, kosiacich trávu, zberajúcich podpisy …
Ak chce aj efektívne fungovať, musí mať expertov v rôznych oblastiach a nepoškvrnené osobnosti do politických funkcií, ktoré budú vedieť osloviť masy ľudí a ukázať im, že nielen chcú ale aj dokážu robiť zmeny.
Ak som uznávaný odborník v nejakej oblasti vnímaný ako osobnosť v rámci svojho okolia, doteraz som ale nevstúpil do politiky lebo ešte žiadna z politických strán sa plnohodnotne neosvedčila a nekonala iba v prospech dobra všetkých občanov Slovenska, teda ma sklamala, prečo by som mal vstúpiť práve teraz do jednej z mnohých vznikajúcich strán, ktoré hlásajú v podstate to isté - teda, že budú iné a budú konať pre blaho aspoň všetkých svojich voličov?

Čo iné mi vlastne súčasné PS ponúka?
Kde to mám oficiálne uverejnené, akým konkrétnym smerom sa bude nové hnutie uberať? Samozrejme okrem nejakých prehlásení členov správnej rady.
Kde je zverejnený program hnutia? Zdá sa mi opačný postup - najprv ohlásime vznik strany - potom program - možno pre mnohých aktivistov na precitnutie zo sna.
Kto mi zaručí, že hnutie nebude po voľbách spolupracovať so skorumpovanými a inak negatívne poznačenými politikmi súčasného politického spektra?
Kde mám zadefinovanú štruktúru hnutia, teda, či mám umožnený kariérny postup?
Kde mám stanovené ako bude PS fungovať na miestnej, okresnej, krajskej a najvyššej úrovni.
Kde je nejaký oficiálny politický dokument o ktorý sa môžem pri rozhodovaní oprieť?

Ja viem, teraz mi môžu mnohí odpovedať, že je uverejnených a nahraných množstvo postojov jednotlivých zástupcov vedenia PS. Avšak pýtam sa, kto sú tí jednotlivci, ktorí sa sami ustanovili (teda neboli volení, ani dosadení) do tzv. správnej rady? Akú váhu majú postoje jednotlivcov? Čo to je správna rada? Aké má úlohy? Nejaký uzavretý klub?, najvyšší orgán budúceho hnutia z ktorého sa ako zvyčajne stanový nový predseda? Kto má vlastne šancu zaujímať tie najvyššie posty budúceho hnutia? Budú to ozaj tí najlepší? Kde si to môžem prečítať?

TEDA PÝTAM SA ZNOVA, (v mene ostatných) PREČO BY SOM MAL AKO ODBORNÍK VSTÚPIŤ PRÁVE TERAZ DO TOHTO SPOLKU ???

Nechcem odpoveď, chcem vedieť, kde si to tí nádejní odborníci, osobnosti, môžu pred tak vážnym krokom ako je v podstate vstup do novej strany ako oficiálny dokument, na ktorý sa môžu aj neskôr odvolať a ktorým sa bude nová strana riadiť - prečítať, aby sa vedeli rozhodnúť.
Môj názor je, že to všetko už malo mať PS premyslené pred samotným vznikom združenia, prinajmenšom oficiálne uvedené pred ohlásením, že sa stane hnutím.
Ak to nemáme presne zadefinované, tak radšej neoslovujme tých skutočných odborníkov a osobnosti, lebo ich nábor do fiktívnej strany môže odradiť do budúcna keď už ozaj bude jasné, čo Progresívne Slovensko znamená a oslovenie dostane skutočný zmysel.

juch :slight_smile: odoslane… :slight_smile:

rozumiem, ze niekto aby sa rozhodol potrebuje mat vsetko na papieri a dostatocne dopredu jasne.
ale su aj opacni ludia, ktorim staci pocit alebo spolocna vizia, kultura a ludia ktori tam su.

neda sa zacat budovat komunita a dobrovolnici a zaroven mat aj vsetko dopredu pripravene. je to taky typicky problem ci bolo skor kura alebo vajce.

na prelomenie tohoto problemu sa aj v biznise pracuje tak, ze sa zacina oboma smermi po malych kuskoch a potom sa to spoji.

cize aj sa pise program, aj sa organizuju stretnutia, aj sa zapajaju ludia, aj sa diskutuje, aj sa zbieraju podpisy. to vsetko sa postupne vyskladava do organizacie, ktora bude mat neskor vsetko co pozadujete. zial, nema sa mat vsetko hned a teraz naraz.

Pripravovat biznis plan je nieco ine ako zakladat hnutie Aj v biznis plane musi byt pripraveny clovek na vsetko co je ku tomu potrebne Daniel ma v niecom pravdu Ale v prvom rade by kazdy clovek ktory je nakloneny ku PS mal vediet preco chceme nove hnutie? No to si musi kazdy zodpovedat sam U mna je to presvedcenie ze nase slovensko potrebuje zmenit cely politicky system aj pravny system si predstavujem uplne inac ako to funguje doteraz Ostatne nechcem rozpisovat Vsetci hladame zmenu ku lepsiemu To je jasne Co mi chyba tak su to ludia ktory vedia strhnut zo sebou vela ludi podobneho zmyslania Toto chyba PS Zatial som nepocul za PS ani vmediach a aj v tlaci je toho pomenej Treba sa uz zacat hlasit ku hnutiu Je moc dvolezite koho si hnutie na tieto diskusie vyberie Mala by to byt osobnost ktora si vie ziskat ludi na svoju stranu a takych ludi bude treba viac a veru ze uz aj bude treba zacat lebo cas uteka

Ja si myslim, ze by ste sa mali sustredit na hladanie prienikov uz s existujucimi skupinami ktore by PS mohli posilnit a zarucit silnejsi vytlak vo verejnosti. Ak ma po volbach vzniknut vlada, ktora posunie Slovensko do predu tak by to mala byt vlada bez SMERu, SNS a LSNS. Ja viem je to silne tvrdenie kedze tieto tri strany maju v dnesnej dobe vacsinu (SMER cca 28%, SNS cca 11% a LSNS cca10%) ale ak ine strany neprecislia tento trojlistok tak tu lepsia vlada asi nevznikne. Kazda vlada v ktorej bude SMER alebo SNS neprinesie nutne zmeny.
Preto sa prihovaram za to aby ste sa snazili najst prieniky uz s formujucimi sa skupinami napr okolo Beblaveho mozno Nova generacia okolo pana Smutneho atd.
Ja viem, je krasne ist v jednej nazorovej linii kde si vsetci rozumiete ale dnesna politicka realita je taka ze stale maju tie z mojho pohladu horsie strany vacsinu a je potrebne pracovat na tom aby ju stratili. Ak sa vytvori prilis vela novych stran (PS, Beblavy, TOSKA, Nova generacia a kto vie kto este) tak je vysoke riziko ze vela hlasov prepadne. V minulych volbach prepadlo 9% hlasov stran (KDH, SMK) ktore boli v minulosti sucastou tej lepsej vlady.
Uz teraz keby boli volby a PS sa stalo sucastou parlamentu a bol by predpoklad ze je mozny vznik vlady bez SMERu, SNS a LSNS tak by musela vzniknut vlada zo SAS, OLaNO, KDH, PS a mozno aj Kollar. Vlada by mala 5 stran a uz by bola len tazko udrzatelna. Viac stran by bolo prilis.
Pamatajme si na osud SIETe ktora neprezila vstup do vlady so SMERom. Otazne je ci ludia nebudu uz opatrnejsi pri volbe novych stran. A samozrejme mali by ste sa vyhranit voci SMERu.

Stejne si myslim ze v prvom rade PS musi pracovat na zviditelnosti sa Dnes uz ludia malo veria v nejaku zmenu Jedine to PS dokaze ked sa bude prezentovat a to vsetkym moznym sposobom V madiach v tlaci cez internet Ty ludia musia byt charizmaticky vzdelany a musia rozpravat ludskou recou o problemoch slovenska Ty ludia musia mat iskru a presvedcenie Uz teraz ich treba hladat a zaoberat sa tym Pokial sa najdu taky ludia tak potom nech zacnu pracovat tvrdo na programe ktory chcu ludom ponukat a to myslim pre vsetky kategorie ludi od romskej otazky Hladove doliny a stredna vrstva a inteligencia.Musi to byt jednoduche krasne a vystizne .Unavu ludi treba prekonat niecim uplne inym ako to robia klasicke stare kadre Ved ste sikovny vymyslite nieco nove start up na ziskanie si svojich volicov

Potom sa bude vidiet kto skym a ako najprv treba mat svojich privrzencov a fandov az tak sa ukaze ako viete strhnut ludi pre lepsie slovensko
A u z je nacase zacat cas uteka a volebne obdobie uz zacina vsimnite si to prosim !

ešte si vynechal most, neviem prečo…a mozno aj smk. udajne uz je dohodnute ich spojenie. No ak by vyhrali strany kt. su voci nim v tzv. “opozicii” bolo by to pre slovakov asi este vacsie zlo. kedze presadzuju znizovanie dani odvodov a este menší prvy pilier co je likvidacia soc. poistovne( teda aj rastu ziv. urovne odkazanych skupin), presadzuju nulove alebo mizerne valorizacie soc. davok , co vsak praktikuje aj zder cize tam by zmena nebola(isto nie k lepsiemu), nie su vsak ale ani za vyrazny rast miezd (kedze je tam prepojenie so zapadom a zap. firmami, plus celkovo s podnikat. sferou, naboz. biznisom). asi jedina sanca bude ak to vyhrame my sami na celej ciare a nebude treba s nikym ist do koalicie)… čo sa tyka spoluprace hned ma napadlo jedno meno: Milan Kuruc. ale zrejme uz bol aj osloveny, nepoznam ho osobne, ale robí skvelú prácu pre slovákov. klobuk dole pred ním

Vizia, kultúra a ludia ktorý tam sú, stačí na sympatie, nestačí na pridanie sa k dobrovoľníkom či k členom hnutia.
Nedá sa mať všetko naraz, stým súhlas.
Zároveň sa však nedá pýtať viac. (kým nie sú poriesene veci čo pisal Daniel 1)

MOST som vynechal zamerne kedze si myslim ze cim dlhsie bude v tejto koalicii tym rastie sanca ze sa do parlamentu nedostane. Spomen si na vladu SMER, SNS a HZDS. Vysledok vlady s Ficom bol ten ze HZDS sa do parlamentu nedostalo a SNS len tesne s 5,08%.
Dokonca si myslim ze ked sa objavi realne na scene PS tak slovensky volic ktory nemusi SAS a OLaNO tak od MOSTa prejde do PS a MOST padne v prieskumoch pod 5%. To uz bude kriticke a aj madari skor pojdu za SMK ako k MOSTu.

zaujima ma, bol kontaktovany clovek, ktoreho som navrhol…?

este nie. postupne ich oslovujeme, ked to dava zmysel. ale diky moc za ten tip.

Myslim si, že téma osobností je v politickej práci tá najdôležitejšia. Odhliadnuc od toho, že iba veľmi malá časť voličov číta nejaké volebné programy (najviac ak nejaké heslovité skratky na letákoch a v mediálnej kampani), ľudia jednoducho volia ľudí - svojich zástupcov. Preto sa to volá zastupiteľská demokracia. Vychádzam z toho, ako si aj v živote vyberám ľudí s ktorými budem žiť a spolupracovať. Robím to na základe osobných sympatii, niekedy sa hovorí aj o “chémii”. Je pravda, že volič potrebuje cítiť istotu a presvedčivosť človeka, ktorého bude voliť. To sa nedá zahrať. To musí byť človek istý si sám sebou, svojou odbornosťou a programom (ktorý vytvoril vo veľkom tíme odborníkov). Podľa mňa chce volič vedieť, kto chce byť premiérom, kto ministrom financii, kto ministrom zdravotníctva, zahraničia, kultúry … Podľa toho volí stranu. Potom chce vedieť, kto bude obhajovať jeho záujmy. Kto kandiduje z jeho obce, regiónu, aké má vzdelanie, historiu a určite pohlavie a vek. Vychádzajúc z toho by mali byť na politickú prácu oslovení ľudia podľa kritérii zodpovedajúcich kritériám voličov. Podľa počtu obyvateľov, z každého regiónu v muži polovičnom pomere muži a ženy rôzneho veku, z ktorých by mala byť zostavená tieňová vláda. Tá by mala byť prezentovaná ako kompaktný tím pripravujúci sa na prevzatie zodpovednosti. Jednoducho sa zaoberať pred voľbami len jedinou možnosťou - tento tím, na čele s týmto lídrom je pripravený zmeniť Slovensko. Presvedči sebavedomosťou a tímom. Vždy pevný, zohratý a pripravený tím Postaviť ho proti predsedom - jednotivcom doterajších strán. Kde však tých ľudí nájsť. No, mali by sa asi hlásiť sami … žeby interný konkurz na jednotlivé ministerské posty? Alebo verejný? A na záver konkurz na premiéra! Aby hral prvú ligu s tými najlepšími z konkurzov až potom, keď bude jasné, ktorí to sú. A ak chceme byť demokratickí, mohol by ten konkurzný systém byť on line a konkurznou komisiou celá komunita?

Dobrý deň, Marek

dovolím si nesúhlasiť a to hlavne z tým úvodom. Hrať na niekoho, kto sa radí pocitom je extrémne riskantné. Napokon, na pocit dáva aj okolo 25% voličov priamo vo volebnej miestnosti. Na to sa chcete skutočne spoliehať?

Spoločná vízia. Je to zaujímavý aspekt, avšak … Je nutné mať zadefinovanú víziu, avšak ta musí byť jednoduchá a musí sa v určitých bodoch líšiť od ostatných. Prečo? Volič / nový člen sa dokáže lepšie orientovať a nebalansuje medzi viacerými ponukami. Je aj tolerantnejší pri určitých nejasných gestách.

Kultúra, Tá by mala byť v základnej osi každého výberu. Napokon, je nosníkom všetkých ideí. Preto jej výber je správny.

Ešte si niečo dovolím Marek. Nikdy by ste nemal spájať prvky politického marketingu s biznisom. Aj pri najlepšej vôli si to budúci člen / volič môže interpretovať ako to, proti čomu sa tu bojuje tak dlho - prepojenie biznisu a politiky …

Viem, že ste to nemyslel tak Marek, ale o tom som písal na vrchu, prečo je nebezpečné stavať na pocit a dôležité zadefinovať víziu …

Nič v zlom, len to vidím takto, všetko dobré prajem.