Lekarsky posudok

Lekarsky posudok
0

V práci mi dali potvrdit lekársky posudok. S dopravou, cakanim u lekara a cakanim na poste ma to stalo asi 3 hodiny casu. Lekarovi to trvalo zakruzkovat asi 10 sekund a potom 5 minut vypisoval sek, ktory som musel ist zaplatit na postu. Fakt je toto treba pre administrativnu pracu? (@Martin_Hromada, @truban)

Ano, ako manazer mam v praci sem tam trochu stres a ked ma to zlozi, zamestnavatel musi byt asi kryti, ze som nemal slabe srdce. Ale nikto mi nic take nemeral, a nemyslim si, ze by nejaka peciatka pomohla…

HR asistentka ten papier teraz zalozi do skrine a to je cele. Zbytocna byrokracia. Alebo sa mylim? (Inak cela sranda - minutove “vysetrenie” - stala 25€, ale to nie je podstatne)

lekarsky%20posudok

dik za hint. porozmyslam ako to poriesit

dik. naschval som tam dal aj zakon, ktory to riesi…

Nechcem teraz obhajovať byrokraciu, ale ako právnik a človek pracujúci na úrade viem povedať, že kryť sa je vždy nutnosť :slight_smile: Ale pýtať za prakticky povinný úkon 25 Eur je priveľa. Súhlasím, že veci sa dajú riešiť aj rozumnejšie.

Nechapem hlavne tu potrebu platiť šekom na pošte. Bol som v tom, že lekari by mali mat pokladne. Aspon ja som vzdy platieval priamo v ordinacii a dostal hned aj doklad o zaplateni alebo nejaky papier.
Inak by som ale cakal, ze aspon tlak zmeraju :muscle: Ked som naposledy lekarovi spomenul stres, tak ma poslal na neurologiu a tam aspon EMG spravili a naordinovali klud, cajicky a vitaminy :zipper_mouth_face:

Keď som chodil na prehliadky ako zamestnanec ŽSR to bola prehliadka pomaly pred každým školením najprv bola na zmyslovú triedu tri a potom, že tu ti bude treba dvojku tak o tri mesiace zas… všeobecný lekár podpisoval papier len som do dverí vošiel, súkromná ambulancia, stála klientela (prehliadky objednáva ŽSR)