Lepšia Bratislava a ako ju dosiahnuť

Lepšia Bratislava a ako ju dosiahnuť
0

Priatelia s @Jana_Polacikova a zajtra stretneme o 17:00 na nám. Martina Benku ( oproti Justičnému Palácu) k BA problémom najmä k problematickým stavbám a chceme dohodnúť koordinovaný postup ako docieliť to, že developerom a všetkým aktivitám ktoré nie su v záujme občanov pristrihneme krídla. Takže kto sa necíti komfortne pri zbieraní podpisov pre PS a chcel by pomôcť zlepšiť našu BA je vítaný na našom I. stretnutí PS za Lepšiu Bratislavu . Spolu potom 18:30 môžeme pozrieť live stream Martin Dubéci u mňa v kancelárii.

Stručný Kick -off:
Pellegrini sa nechal počuť, že v najbližších dňoch bude rozhodovať, či HB Reavis a jeho investícia (vrátane lanovky - áno, je tam aj lanovka) dostane štatút významnej investície.
Do návrhu o tomto štatúte sa dostali však aj ďalšie stavby ďalších developerov Ja a Ty, CRESCO (Riverpark 1-10 na entú, Lido - celá Spojená Bratislava a oni tam ešte niečo pridajú)…a to všetko bez prerokovania v Mestskom zastupiteľstve. Štatút odmietla len Petržalka. Ružinov a Staré mesto čušia, lebo si myslia, že sa ich to netýka. Avšak, týka sa to celej Bratislavy…lebo ide o tvrdý zásah do územného plánu celej Bratislavy. Nesrovnal si myslí, že mesto je len magistrát bez mestského zastupiteľstva - výklad Zákona o obecnom zriadení hovorí niečo iné, ale ťažko riešiť čokoľvek v jednosmernej komunikácii, keď už údajne niektorí poslanci majú avízo priamo z kruhov Ja a Ty, že Pellgrini to už podpísal…
Bratislava má schválený Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja do roku 2020, ktorý je záväzný…bol prijatý v súlade s požiadavkami EÚ na princíp subsidiarity, tento plán museli vypracovať a schváliť aj ostatné mestské časti, ináč, bola som prekvapená, že je to vcelku dobrý materiál…Nesrovnal tvrdí, že o takomto materiáli nič nevie a preto ho nezaujíma. Otázka znie, je v súlade takáto mega ýstvaba s týmto plánom? Pracuje sa na novej, kde by táto megavýstavba mala byť zohľadnená (máme rok 2017!), má takáto investícia prejsť odbornou diskusiou, aj diskusiou s laickou verejnosťou? Aké dopady bude mať táto výstavba na životné prostredie, a plno iných otázok sa vynára…

http://www.bratislava.sk/program-hospodarskeho-a-socialneho-rozvoja/ds-11006261

Tak by bolo vhodné, keby sme sa k tomu mohli vyjadriť, či aj nie?

Súvisiace projekty

Dve základné témy: budovanie nosného dopravného systému (osobne som za obdobu s-bahn) a regulácia, resp. vymožiteľnosť regulácie aktivít developerov - čiže v podstate lepší stavebný zákon a lepšiu kvalitu zastúpenia v mestskom zastupiteľstve a vo funkcii starostov mestských častí/primátora.

priatelia podarila sa táto výzva tak ak súhlasíte tak nás podporte