Martin Dubéci a vyjadrenie k Tisovci. Topky 27.10 2018

Martin Dubéci a vyjadrenie k Tisovci. Topky 27.10 2018
0

#1

"V Tisovci to vrie. Pred pár dňami napadli Rómovia dôchodcu, ktorý neskôr zomrel. Dvaja z troch útočníkov boli maloletí. Hrozná tragédia, ktorú hneď využili kotlebovci. Nabehli do mesta a už zopár dní ho hecujú, včera usporiadali aj veľkú demonštráciu. Na mojej bývalej strednej škole tento týždeň visí preškrtnutý hákový kríž. Študenti broja proti tomu, čo sa v meste deje. Tento týždeň dokonca spontánne blokovali kotlebovskú dodávku vyblakujúcu propagandu po meste. V Tisovci som študoval a žil 5 rokov. Od roku 2001 sa tam veľa nezmenilo, vrátane, žiaľ obrovského problému s koncentrovanou chudobou, ktorá mimochodom nepozná etnických hraníc. Je rovnako biela, ako Rómska. V prípade útoku tak obeť, ako aj útočníci, žili na okraji spoločnosti. Priamou príčinou smrti bolo podchladenie, " píše @dubeci .
Podľa neho žijeme v krajine, v ktorej " sa postavila 5-ta fabrika na luxusné autá, ktorá Kmotríkovi darovala Národný štadión, a v ktorej majú politici určite peniaze na to, aby problém chudoby a vylúčených komunít dokázali riešiť, ale namiesto toho iba tárajú. To s radosťou využívajú fašisti."


#2

Tak na Gemeri je problém chudoby čoraz vypuklejší a s kombinácii s drogami či alkoholom to je ešte horšie. Čo počúvam od známych, tak práve drogy u mladistvých vnímajú ako akútny problém, pre [kontext]z východu, ale týka sa to aj Germera a Hontu