Martin Dubéci - Naozaj má policajný prezident dobré výsledky? - 4.4.2018

Martin Dubéci - Naozaj má policajný prezident dobré výsledky? - 4.4.2018
0

#1

@dubeci
Naozaj má policajný prezident dobré výsledky?


#2

Naozaj nechápete postoj ministra alebo sa len hráme na slepú babu?

Má teraz narýchlo odvolať niekoho, hoci reálne nie je zorientovaný v sektore? Veď ešte nedávno bol na pošte a potom zahrabaný po uši v problémoch zdravotníctva!

A potom akože čo? Bude bezvládie? Alebo má poveriť niekoho, koho tiež nepozná? Alebo má narýchlo vymenovať niekoho, kto práve ide okolo jeho kancelárie? Aby následne novinári riešili, či je alebo nie je kompetentný a aké mal kauzy v minulosti?
…a to všetko je za predpokladu, že môže rozhodovať sám, ako plne autonómny minister. Ale v našom svete bábkového divadla to také jednoznačné nie je. A kto si myslí opak, toho úprimne ľutujem. Reálne minister môže vymenovať až niekoho, kto bude patrične schválený. Inak skončil. Nielen na tomto ministerstve, ale celkovo v politických funkciách. A keď sa pozrieme na jeho kariéru a minulé pozície, je zrejmé, že je veľmi chytrý na to, aby robil takéto banálne chyby…

Fakt sa nechceme zobudiť a prestať mlátiť prázdnu slamu?
Pri týchto protestoch je predsa jasné, že prezident PZ už de facto skončil. Tipujem, že už mu dovolia len svietiť a kúriť. A odvolaný bude vtedy, keď politbyro schváli nástupcu. Môžeme protestovať, vypisovať, mudrovať, urážať, štatistikovať, vyzývať… ale bude to na nič.


#3

Policajný prezident nie je ozubené koliesko v stroji, bez ktorého systém nebude fungovať.

Drucker mal Gašpara odvolať v deň svojho vymenovania. Vymenovať dočasne hocikoho, za ten čas vyberať nástupcu.

Ak prijal funkciu bez ohľadu nato, že bude sám o tejto veci rozhodovať, potom je sám gašparom.

A teda nie, nechápem postoj človeka, ktorý zo seba urobí gašpara.


#4

A kde je napísané, že práve ľudia pod ním neurobia viac škoedy, než osohu, keď nebudú mať šéfa?
Ak ideme touto logikou, tak potom nie je nepostrádateľný ani prezident SR, či dokonca premiér alebo ktorýkoľvek minister…
Čo ak si myslí, že policajný prezident je niečo ako pilot lietadla. Ak ho zrušíme, lietadlo síce ďalej poletí, otázne však je, že ako dlho, ktorým smerom a ako to nakoniec dopadne.

A na základe čoho? Lebo to chcú ľudia z ulice? Ľudsky s týmto súhlasím, ale keby to urobil, bol by to čistý populizmus. Niekto, koho “náhodou” vyberú z iného rezortu a hodia do tejto vody má urobiť nejaký rýchly krok len preto, lebo to pýtajú demonštranti? Presne toto by urobil čistý populista. Niekto rozvážnejší by si možno povedal, že nebude robiť unáhlené rozhodnutia bez toho, aby mal adekvátneho nástupcu. Vieme vymeniť aj pilota lietadla za lepšieho, ale pokiaľ možno, bezpilotný stav by mal trvať čo najkratšie.

Vitaj v reálnom svete. :slight_smile:


#5

Máme najväčšie demonštrácie v dejinách republiky. Ľudia tu strácajú dôveru v štát, panuje nedôvera v bezpečnostné zložky štátu, tú nedôveru si ľudia personifikovali v osobe policajného prezidenta a Ty tu rozprávaš o nejakých možných škodách, ak by sme tu náhodou týždeň dva nemali policajného prezidenta.

Toto je absolútne mimo realitu čo tu rozprávaš.

Vajatanie Druckera je hazard s poslednými zvyškami dôvery v tento štát. Doteraz budil solídny dojem, no odpísal sa.

A porovnávať pilota lietadla s prezidentom policajného zboru môže len ten, čo nemá šajnu o právomociach policajného prezidenta alebo pilota.


#6

O rozdielnostiach svetov. Ako priblížiť svet občiansky so svetom, ktorý je v súlade so zákonom?:

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/903077