Matúš Ritomský - Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru - 25.9.2018

Matúš Ritomský - Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru - 25.9.2018
0

Tazko sa cita pravda o liberalnej lavici, vsak? Extrem je extrem a je jedno ci pravy alebo lavy. Oba su rovnako nebezpecne a oba pouzivaju radikalne riesenia na presadenie svojho videnia sveta.

A Ritomskemu a dalsim odporucam navstecu socialnych sieti a stranok roznych liberalne lavicovych skupin, ale aj jednotlivcov, aby ste videli, co je to skutocne sirenie nenavisti. Vyzvy na vrazdenie konzervativcov alebo vytesovanie sa z ich smrti, su uz len ceresnickou na torte tychto privrzencov lavicoveho liberalizmu.

Suhlasim, ze extrem je extrem nech je na akejkolvek strane, preto my do extremov nejdeme.

Len pre uplnost povodny Miklosov clanok:

Reakcia p. Ritomskeho:

Miklosova reakcia na reakciu:

V tomto suhlasim s Miklosom. Rizika politickej korektnosti tu jednoznacne su a v krajinach ako USA, alebo Velka Britania to uz velakrat zachadza do absurdnosti typu zrusenie oslovenia “damy a pani” na zaciatku oznamu v londynskom metre - https://www.telegraph.co.uk/news/2017/07/13/london-tube-scraps-ladies-gentlemen-make-announcements-gender/ aby to bolo genderovo neutralne a nahodou niekoho neurazilo…To je priklad smiech cez slzy. Potom su aj tie cisto smutne a nebezpecne ktore spomenul prave Miklos.

No a ak je dnes na slovenskej politickej scene strana, ktora by teoreticky mohla mat najblizsie k presadzovaniu takychto veci, tak je to PS. Nevravim ze to uz je vasa politika, ale myslim ze je len dobre ked sa o akychkolvek hrozbach a rizikach hovori, aby sme to my volici a vy politici mali stale na pamati. Aby sme sa k tomu postupnymi krokmi nepriblizovali.

S tymto porovnavanim som sa uz stretol a je mojou povinnostou opakovat a opakovat kym to vsetkym nebude jasne.
Vyrovnavat liberalnu lavicu s extremnou pravicou (Kotlebovci) ako dva “rovnake” extremy ale na opacnych stranach je to iste iste ako hodnotiť anjelov aj čertov ako dva extremy na opačnych stranach.

Nikto z lavicovych liberalov nevyzyval nikdy na vrazdenie konzervativcov ale zial internet trpi vsetko.

Bohuzial vela ludi pozera na svet cez svoju zjednodusenu optiku. Ja ako ateista, idealista a liberal som viackrat celil ohrozeniu zivota z konzervativnych nabozenskych kruhov a extremistickych skupin. Ale vzdy v kazdom nabozenstve aj skupine sa najdu rozumni, sucitni ludia, ktori maju kriticke myslenie. S nimi sa vacsinou da rozumne porozpravat. Aj ked je ich vacsinou malo bohuzial. Snad vychovame dalsiu generaciu tak, aby uz bolo tych problemov co najmenej.
Ja osobne som proti nasiliu akehokolvek druhu, aj ked clovek obcas musi zajst na hranice svojich moznosti aby to ustal, niektore provokacie konkretne.

Nie, porovnavat lavicovych liberalov a extremnu pravicu je akk porovnavat certov na lavom a pravom brehu lavovej rieky. A odporucam poguglit napr. vyzvy na atentat na Trumpa zo strany roznych lavicovych liberalov, o kt. pise Miklos vo svojom clanku.

Nie,

je to prave ako hovorit ze Anjeli aj Certi su rovnaky extrem na oboch stranach.
Zostanme na Slovensku, v EU a nechajme USA.

Nie, nie je. Lavicovy liberal nie je anjel, ale rovnaky cert ako pravicovy extremista. A pokial viem, Milkos pisal hlvane o tych zahranicnych “liberaloch”, tak reagujem v tomto duchu. To, ze si Ritomsky zastrawmanoval, je uz jeho problem a problem ludi, kt. tazko chapu.

Nie nie, lavicovy liberal sa zaklada za zivot a pravicovy extremista za smrt vsetkych co nie su jemu podobny.
Ste uz pochopili rozdiel? Ak nie tak vam to budem opakovat kym vam to nebude jasne.