MINISTERSTVO NECHCE ZVEREJNIŤ HODNOTENIE OBRANY OD NATO (aj keď nie je tajné) - Podpíšte petíciu

MINISTERSTVO NECHCE ZVEREJNIŤ HODNOTENIE OBRANY OD NATO (aj keď nie je tajné) - Podpíšte petíciu
0

#1

Ahojte všetci!
Chcel by som vás poprosiť o pomoc s jednou vecou!

Naša obrana prechádza pravidelne hodnotením NATO. Toto hodnotenie viaceré členské štáty zverejňujú, môžete si ich prečítať na webe. Ešte na jar ministerstvo obrany tvrdilo, že v mene transparentnosti to zverejní. Dnes, hoci je dokument označený ako “NATO Unclassified - NATO neutajené”, ministerstvo tvrdí, že ho môže poskytnúť len na oficiálne účely a nepatrí na verejnosť.

Rezort prechádza najväčšou modernizáciou, v ktorej sa minú stovky miliónov eur. Objektívne a nezávislé zhodnotenie týchto projektov, ale aj celkového stavu obrany je presne to, čo teraz potrebujeme. Mám vážne podozrenie, že nelichotivé slová z NATO sú zrejme dôvodom, prečo minister Gajdoš urobil otočku.

Neexistuje dôvod prečo verejnosť nemôže vidieť dokument, ktorý samo NATO nepovažuje za tajný. Ak chceme, aby verejnosť dôverovala v opodstatnenosť výdavkov na obranu, musíme začať komunikovať úplne inak. Toto už nie je “len” o transparentnosti, ale elementáronom fungovaní základnej úlohy štátu.

:x:Voči rozhodnutiu MOSR som sa odvolal, rozhoduje teraz minister osobne, vaše podpisy veľmi pomôžu ako argument, prečo zmeniť názor. ĎAKUJEM!:x:

:arrow_forward:️Ak súhlasíte, venujte sekundu podpisu petície v tomto duchu tu - http://bit.ly/nato-peticia
:arrow_forward:️Článok o tejto téme v dnešnom SME - http://bit.ly/sme-hodnotnie