Možnosť získať grant na wifi skoro zadarmo do obcí v SR

Možnosť získať grant na wifi skoro zadarmo do obcí v SR
0

Ahojte EU dala výzvu kd emôžu obce získať podporu na wifi do obce
všetky podrobné info tu :
https://www.wifi4eu.eu/#/home

toto by mohlo byť pre vás zaujímavé @hanuliak.jana @marek.lackovic

Potreboval by som to nejako skoncipovať do článku, len teraz mám hrozne málo času.
Nepreložil to niekto niekde do slovenčiny pls.?

Princip je strasne jednoduchy. Zaregistrovat sa moze mestska cast, obec. Je to easy a deadline je 15.5.2018. Grant je 15 000 EUR. Sluzby na 3 roky. Vyber podla principov, kto prv pride ten prv melie. Zo SR je tam uz cca 40-50 miest a obci. Celkovo sa uz prihlasilo 12 496 subjektov. Trochu matematiky. Ti co sa uz prihlasili, pokryju budget 187,4 MIL EUR. Dostupny budget tejto vyzvy je 120 MIL. Zaver. Nie je uz o com pisat :slight_smile:

Ak je to takto tak je chybou štátneho orgánu že veľmi slabo informoval naše obce o takejto výzve a tu vidím priestor na zlepšenie. Zlepšiť by bolo potrebné včasné informovanie obcí o takýchto výzvach. Napr. neviem či išiel nejaký email na každého starostu v SR …Ale možno aj hej. Akurát s tým starostom čo som to riešil ja nevedel o tom …

Pripomina mi to trochu Stoparovko sprievodcu galaxiou a intergalakticky urad na vystavbu dialnic :grinning:

15.5.2018 sa spúšťa nová výzva, nie, že je deadline :slight_smile: Takže pohoda

The next call for projects will be launched on 15/05/2018 at 13:00 (Central European Time).