Namiesto zelene nákupné centrá a administrativné budovy

Namiesto zelene nákupné centrá a administrativné budovy
0

Do konca roka sa zacne s vystavbou dalsieho obchodneho centra tentoraz na Vajnorskej pri krizovatke s Magnetovou. Pri absencii oddychovych zelenych ploch a parcikov v Bratislave povazujem tento zamer za velmi nestastny. O dalsom zahusteni dopravy ani nehovorim.
Zelene nam Bratisleve ubuda ale budovy tu rastu ako huby po dazdi. Navyse blizko je Polus a kusok dalej Central ako aj Avion na Zl.pieskoch. Je nam to tu ozaj treba?
Bratislavcania vase nazory?

Prečo by súkromník na svojom pozemku mal stavať park? Keď chce mesto parky nech ich urobí na svojom pozemku alebo nech nejaké pozemky odkúpi, ale vypadá to, že má vôbec problém sa starať o tie, ktoré už existujú. A čo by si chcel s tým akože robiť?

Pozri, Bratislaava ma uz teraz vazny problem s dopravou a taketo dalsie nakupne centra ho este zhorsia. Nie som ziadny odbornik na uzemne planovanie, ale nazdavam sa, ze tych nakupnych centier je tu uz pozehnane.
My nesadime stromy ale povacsinou zelezobetonove opachy, dookola sa to vybetonuje a potom sa ludia stazuju ake je v BA cez leto teplo. Bodaj by aj nie ked sa to cez den rozpali. Poviem ti ze Bratislavu si pamatam ovela zelensiu a dost ma irituje ze zelene stale ubuda.

Tak ešte raz, čo chceš robiť s tým, keď súkromník na svojom pozemku chce postaviť budovu v súlade s územným plánom? To, že sa ty nazdávaš, že nákupných centier je požehnane je síce pekné, ale nejaké súkromné subjekty si to nemyslia a na vlastné riziko a za vlastné peniaze idú stavať nákupné centrum. Ak chce mesto viac zelene nech odkúpi súkromné pozemky a postaví tam park, ale to by sa muselo vedieť postarať aspoň o tie, ktoré už má. Bratislava bola dakedy špinavé znečistené mesto s priemyslom v centre a častokrát nedýchateľným vzduchom.

No, aby som ti odpovedal na tvoju otazku. Ja s tym nemozem robi nic. Svoj nazor som napisal len ako reakciu na rozrastajucu sa vystavbu v nasom hlavnom meste. Peto, v kadnom pripade som za “modernizaciu”, ale mne to pripada, ze zaujmy devenloperov su nad zaujmami a potrebami obcanov. Je mi naprosto jasne, ze ak by sa sadili stromy, jednoducho aby bolo viac zelene, boly by to prostriedky navyse a treba priratat aj udrzbu. Je mi jasne ze taky parcik,oddychova zona pre obyvatelov by vycerpal dost prostriedkov a navyse nezarabal by. A to je ten problem. Jednoducho svet sa zmenil, vsetko je o biznise a na ludi da zabuda, niekedy aj ucelovo.
Ved aj prave preto sme s partnerkou odisli z Bratislavy blizsie k prirode, no napriek tomu mi ako bratislavcanovi nezostalo nase hl.mesto lahostajne.

Este mi to nedalo a trochu som sa pohrabal na nete. Podla dostupnych informacii to bude riesit developer Macho consulting, kde je “sefom” Ing. Marek Choma. A ked si pozries, tak ma velmi zaujimave prepojenia napr aj na “velkopodnikatela” Frantiska Hodorovskeho. Nebudem ti sem vsetko vypisovat, ved na nete si dohladas aj sam.Majitelom dotknutach parcel je spolocnost SVK M s.r.o. podla vypisu z registra katastra nehnutelnosti, kde je konatelom ING. Robert Durica, a tie prepojenia na vplivnych ludi su takisto zaujimave.
Ostatne vsetko si mozes dohladat na nete ale v kazdom pripade to povazujem za tak trochu nestardantne. Takze zhrniem, nie je to sukromnik, ale spolocnost s.r.o. kdo je vlastnikom danych parcel pod buducou vystavbou horevyssie opisaneho nakupneho centra.

Fúú, toto ti asi iba ušlo, nie? Zrejme si chcel napísať niečo iné…?

Preco? Sukromnik je u mna sukroma osoba. Oficialnym vlastnikom dotknutych parcel je spolocnost SVK M s.r.o.

Máš dosť zvláštne definície. :grinning: Súkromník je všetko čo nie je verejné. Je jedno či je to fyzická alebo právnická osoba.

No veru, nemyslim si ze to je stastne miesto na nakupne centrum. Presne ako pises, kvoli tomu ze je to kusok od Polusu a kusok od Avionu. Uz Polus dost utrpel prichodom Centralu.
Dufam ze na tom aspon spravia zelenu strechu - taka obrovska plocha.

No, aspon niekto so mnou suhlasi. Mirka , zatial ako jedina si pochopila podstatu toho co som tym chcel povedat. Niektorych tu len zaujima co s tym spravim ked je to sukromnik. :wink:

Zijes v meste, tak akceptuj ze existuje velky predpoklad ze zahustovanie vystavby. Deje sa to vo vsetkych rozvijajucich sa mestach. A zelene je v Bratislave stale dost. Ak jej chces viac, treba ist byvat tam kde rozvoj velmi nehorozi(alebo lobuj mesto nech kupi pozemok a urobi park). Ale to uz by pohodlnost nedovolila. Lepsie vyplakavat sa nad tym ako hnusny developer robi nieco tebe nepochopitelne

Ak by si poriadne cital tak sa dozvies ze v meste nezijem :grinning:
Ono nestaci si len z pohodlnosti precitat uvod a potom kritizovat zpoza klavesnice, treba citat cele vlakno. :wink:

Preco ta potom trapi ze Bratislava rastie ? Lebo si v nej kedysi byval ?

Ono nestaci si len z pohodlnosti precitat clanok a potom kritizovat zpoza klavesnice developerov. treba sa postavit a nieco urobit vies ? Ako napr, kupit si pozemok v meste a vysadit tam ten park po ktorom tak velmi tuzis.

Horevyssie som pisal preco mi to nie je lahostajne, ale pri tvojom pochopeni mnou pisaneho je, myslim si, zbytocne sa k tomu vyjadrovat. A nazdavam sa, ze aj k tvojim komentom. Ak sa chces silou mocou vadit a prekarat, nech sa paci, ale nie na tomto fore. Existuje vela priestoru na nete, kde sa mozes realizovat. Ak zacnes hlbsie rozmyslat o com to je, potom sa mozme konstruktivne bavit. O hocicom. To je odo mna vsetko.

A o com su tieto fora ? Podla teba len pre veriacich ? Kto je vacsi “ochranca” zelene a spasi planetu ? Ako sa vyvrsit na developeroch ?

O com sa chces konstruktivne bavit ? Zatial si tu uviedol svoj POCIT. O pocitoch sa tazko konstruktivne bavit. Alebo je to o tom ze tvoj POCIT je automaticky FAKT ???