Novela rokovacieho poriadku - Navrh korekcie

Novela rokovacieho poriadku - Navrh korekcie
0

Ahojte,
rad by som otvoril diskusiu ku korekcii novely rokovcieho poriadku NRSR schvaleneho na jesen 2016.
Konkretne o odstraneni casti:
7 z § 27. < Rečník hovorí spravidla vo voľnom prednese. Pri svojom vystúpení môže použiť
poznámky v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe bez možnosti zvukovej
prezentácie, obrazovej prezentácie a obrazovo-zvukovej prezentácie.>

Odvovodnenie:
Komunikaciu tvori z 80% neverbalna komunikacia. V korporatnom svete sa v komunikacii na roznych urovnach manazmentu vyzaduju audio-vizualne pomocky ako doplnujuca zlozka komunikacie. Neverbalna komunikacia ma silny vplyv na spravne pochopenie argumentacie u prijimatela spravy.
NRSR ako ustavodarny a zakonodarny organ s tak dolezitou funkciou by vedecke fakty a poznatky z praxe o tak vyznamnej zlozke komunikacie nemala ignorovat.

Osobny nazor:
Neviem si predstavit byt poslancom a nemat moznost pouzit audio-vizualne pomocky. Pamatna je pre ma prezentacia Risa Sulika k dovodom odmietnutia eurovalu: (https://www.youtube.com/watch?v=C2osGdcoe3k). Audio-vizualne pomocky pri prezentacii myslienok a argumentacii su podla mojho nazoru klucove ak sa spravne pouziju.

Prikladam k nahliadnutiu a pre pripadne dalsie navrhy korekcii aktualny rokovaci poriadok:
zd_rokovaci-poriadok.pdf (779,2 KB)