Obchvat Presova/Dialnica do Kosic

Obchvat Presova/Dialnica do Kosic
0

Dobry den.
Podme sa pobavit o najaktualnejsej spolocenskej teme v PO.
Osobne ma zaujima pohlad komunity PS na to, ako sa pretrasia tento problem v mediach, ze to uz nie je slubena dialnica do KE ale obchvat Presova.
Taktiez reakcie diskutujucich v tomto videu:

ktori, okrem ineho, opakovane hovoria o nezaujme o vychod a papalasovani z Bratislavy. Nejaky zaujimavy input?

Zaky, snažíme sa tu o taký pekný zvyk, že sa predstavíme. Nie že by tu anonymovia neboli, ale je lepšie vedieť, kto rozpráva. Slúži na to Profil vpravo hore.

Povazujte to za vybavenu vec :slight_smile: v priebehu dna sa na to pozriem.

Tak to skusim este raz, troska z ineho sudka. Ako vidi komunita PS tento fakt, ze na vychode sa pisu taketo clanky o tom, ako si BA mysli, ze sa tam zije v zemlankach. Fakt ma nebavi citat podobne zalezitosti a rovnez pozorovat to na mysleni ludi.

Mňa neskutočne vytáča stav dopravnej infraštruktúry nielen v Prešove, ale v podstate na celom východe Slovenska. Bavil som sa o tom s mnohými ľuďmi a zhodli sme sa, že Slovensko za posledných 10 rok zaradilo nie spiatočku, ale cúvame stále viac a viac. Cestujem cez Prešov cca 3 x do týždňa. Vidím tempo na tých hlavných 2 stavbách - poviem to laicky: 1.vjazd a výjazd z PO smer Poprad a 2.“kruháč” v smere na Košice. Na prvej stavbe sa flákajú a v podstate nič nerobia a na 2 je to asi OK. Má zmysel hovoriť o ďalších stavbách? Reálne všetky nové stavby sa robia minimálne 4 roky. Proste už konečne v PO pochopte, že ani po tých vašich protestoch sa nič nezmenilo a kompetentní na to kašlú. Ak chcete niečo zmeniť je podľa mňa potrebné urobiť ďalší protest na inom mieste a neobmedzovať tých ktorí za tento stav nemôže ale tých ktorí o tom rozhodujú.

Takze podla Vas su tie protesty zbytocne alebo vidite aj dake pozitiva?
Btw, prikladam novy clanok o tom, ako sa predseda OZ Lepsi Presov vyjadruje k odpovedi z Uradu Vlady SR na ich prvotny list a “poukazuje na diskriminaciu vychodu”.

Dobrý večer, ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď. Myslím si, že protesty neboli zbytočné, len je potrebné zmeniť cieľovú skupinu. Proste tento spôsob protestu nahnevá akurát tých ktorí toto trpia každý deň. Zameral by som sa na tých ktorí uvedený stav spôsobili. Sú predsa konkrétni ľudia a konkrétne politické strany, ktorí majú z pozície vlády plné ústa podpory chudobnejších oblastí SR. Idú voľby do VUC. Čo tak podporiť kandidáta, ktorý má v programe riešenie tejto otázky. Je vôbec taký kandidát? Článok som čítal a to len dokazuje ako majú súčasní politici dopravnú situáciu v PO “na háku”. Dôležitejšie ako sprejazdniť PO bolo vybudovanie zbytočného výjazdu z diaľnice smer PO - KE.

Infraštruktúra

Tak snáď už podpísanie zmluvy na obchvat PO trošku veci naštartuje dopredu. Ale veci sa môžu skutočne pohnúť dopredu, iba ak na východ SK dôjde veľký investor, samozrejme predovšetkým automobilka, ako sa začína pošuškávať o Mitsubishi… To jedine by skutočne vytvorilo tlak na urýchlenie budovania ciest. Veď ak by mala dôjsť ďalšia automobilka, tak na západné slovensko už určite nie, veď už teraz v automobilkách na západe nemá kto pracovať, ale na východe je nezamestnaných dostatočne veľa.