Obecné kroniky

Obecné kroniky
0

Náhodou som sa dostal ku kronike obce Betliar http://www.obecbetliar.sk/e_download.php?file=data/editor/47sk_1.pdf&original=Kronika_2010_text.pdf a nevedel som či sa mám smiať, alebo plakať. Časť “Štátna správa” mi pripomína propagandu z minulého režimu. Najsmutnejšie je, že práve za zápis za rok 2010 získal tento “súdruh” kronikár, bývalý predseda MNV, 1. miesto v súťaži Slovenská kronika, ktorá je organizovaná Národným osvetovým centrom http://www.nocka.sk/narodna-osveta/slovenska-kronika/2012

V rámci demokracie a decentralizácie sa s tým asi nič nedá robiť, text schvaľuje obecné zastupiteľstvo, ale vytočilo ma to riadne, že ešte aj história sa takto politizuje. Čo si o tom myslíte?

Predvolebná kampaň sa vyznačovala hrubými a surovými útokmi proti strane Smer. Tí, ktorí mali k dispozícii veľa peňazí, založili aj nové strany a zaplavovali domácnosti svojimi letákmi, na ktorých často chýbala kultúrnosť a ľudskosť. Napríklad leták, kde na jednej strane boli nakreslené tri bravy a pod nimi mená: Jano, Robo a Vlado a na druhej strane fotografie členov Občianskej konzervatívnej strany, ktorých mená sa majú zakrúžkovať na kandidátke strany Most – Híd, aby tým získali preferenčné hlasy.

Predseda vlády Fico po nociach organizoval opravy hrádzí a iné opatrenia proti povodniam, zatiaľ čo iné strany si robili predvolebnú agitáciu.

Do nenávistnej kampane proti vláde, a proti strane Smer, sa po celé štyri roky intenzívne zapájali novinári. Je známe, že v minulých rokoch pravicové vlády rozpredali zahraničným súkromným podnikateľom nielen priemyselné podniky, ale aj noviny. Tak napríklad Pravdu predali firme Perex v Anglicku, noviny Sme a Korzár firme Petit Press v Nemecku. Tým tieto noviny prestali slúžiť našim občanom, pretože noviny museli písať tak, ako im nariadil zahraničný majiteľ novín. Keď im rozkázal, že musia nadávať na vládu, tak ju nesmeli pochváliť. Tak isto o predsedovi vlády nesmeli napísať nič kladného, len ho stále kritizovať a zosmiešňovať. Noviny Pravda raz napísali, že Fico je jediný predseda vlády v Európe, proti ktorému sú všetci novinári.

:joy::joy::joy::joy: Az mi od smiechu slzy tiekli. Nadherne. Uchovaniahodne

tiez som plakal od smiechu,ale to podstatne a najsmutnejsie je,ze v malych obciach funguje este moralny postsocializmus…